Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves gyerek még szopja az...

Ötéves gyerek még szopja az ujját elalvásnál?

Figyelt kérdés
Ártok azzal, ha mondogatom neki, hogy ne vegye az szájába az ujját? Valamiért szüksége van rá, de azt gondoltam, ennyi idôsen már leszokik róla.
2022. febr. 27. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az ujjszopásról nagyon nehezen szoknak le a gyerekek.


Az én lányom nem szopja az ujját. De neki meg nyunyója van, azt gyűrögeti. 6 éves lesz.

2022. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Majd leszokik,engem nem zavarna.
2022. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anyukám mindent elkövetett, hogy abbahagyjam. Kendőbe tekerte a kezem éjszakára meg ilyenek. :D hát nem jött be, még tizenévesen is előfordult, hogy csak úgy tudtam elaludni. Persze tudom ez már beteges, meg is volt az oka, hogy miért voltam lelkisérült. Esetleg nálatok nincs valami, ami frusztrálja, és azért menekül a cumizáshoz? Nem rosszindulatból kérdem, csak tudom, hogy nálam az volt az oka, hogy apa nem volt a helyzet magaslatán, el is váltak 9 éves koromban.
2022. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
A gondot kène megszüntetni, ami miatt szopja az ujjat. Az ujjszopàs csak tünet.
2022. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Elég gyakori azoknál, akiket nem engednek cumizni.
2022. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Istenem mennyi hülyeséget hordtok itt össze! Lelki sérült, meg az okokat kell megkeresni...

Szó nincs ilyenről! Ha baba korában ezt választotta a maga megnyugtatasaul vagy elalvashoz segitsegnek, akkor ezen nem fogok valtoztatni az hogy 5 vagy 6 vagy akárhány éves!

Ha te felnőttként pl úgy alszol el hogy a fejeden a párna, akkor ezen fogsz valtoztatni azért mert betoltod a 40-et?? Nem!!! Mert azt szoktad meg és neked úgy jó!

Sajnos azonban az ujjszopas borzasztó károkat okoz a fogazatban.. Tudom, mert mindkét gyerekemnel ezzel küzdünk. 6.5 és 4.5 évesek. A nagyobbiknak már kiesett 2 foga. A fogorvos azt mondta ha azonnal nem szokik le, kapafogu lesz(a tejfogai is kifele allnak,nyitott harapása van), rajta röhög majd az egész osztály én meg komoly szazezreket fizetek majd fogszabalyozasra.

Úgy döntöttem hogy ezt nem!

Minden este bekenem az ujjukat keserű koromlakkal és ha az sem elég, kesztyűt is kapnak. Volt miatta sok hiszti, atorditott éjszaka, de az ő érdekük is hogy megovjuk a maradandó fogakat!

A nagynak az első csontfoga kibujt már, gyönyörű egyenesen nő mert nem engedem már az ujjszopast.

Hogy hiányzik e neki?

Igen! De talált helyette mást, a nyunyokajat szagolgatja és nem lett lelkibeteg...

Az ujjszopas nem más mint egy visszamaradt csecsemokori reflex amit le lehet és le is kell gátolni, ha már káros szinten űzi.

2022. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A gondot kène megszüntetni, ami miatt szopja az ujjat. Az ujjszopàs csak tünet."


Tévedés. Ha ninc sszó túlzásrol, abban az esetben

nem tünet, hanem a égészséges lelki éréshez szükséges

ön nyugtató lelki mechanizmus,

akárcsak baba kortól a maszturbálás, vagy pl az önringatás.


Nyilván van fokozat, amely már túlzónak mondható, ami már valóban tünetnek mondható, és elgondolkodtatásra ad okot -csak túlzás esetén van értelme okokat keresni-, de ovis korban napközben is természetes és szükséges; kisiskolásoknál meg az éjjeli ujjszopás, ami még belefér.


Más kérdés, hogy a fogakra káros lehet, nehéz megtalálni az egyensúlyt, egy kedvenc "rongyi" részben helyettesítheti ovisoknál, bár többnyire kiegészíti.


Szakirányú végzettségem van, tapasztalattal, az előző alapvetően jókat írt (némi pontatlansággal bár), viszont kár, hogy sok hasznos tanácsnak nekiesnek és lepontozzák, mint jelenleg az előzőt például...

2022. márc. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fogorvos látta, egyelôre nem kell aggódni, de ô is azt mondta, hogy jó lenne abbahagyni, hogy a maradandó fogai ne ferdén nôjenek majd.


Ôszintén ez érdekel kevésbé, ezen végsô esetben a fogszabályzó tud segíteni.

De nem akarom, hogy olyan felnôtt legyen, aki “véletlenül” leejt egy tollat az asztalnál, hogy lehajolva egy pillanatra bevehesse az ujját a szájába. Nem, ez nem kitalált dolog, pszichológustól hallottam.


Csak kérdés, hogy azzal ártok többet, ha engedem, vagy azzal, ha nem.

2022. márc. 2. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!