Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vèkony gyermek utolèrte társait?

Vèkony gyermek utolèrte társait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akiknek totyogós korban vèkony volt a babája ( 2 èvesen 10,5 kg vagy kevesebb, kèsőbb 2-3-4 èv múlva beèrte társait? Kiderült-e bármifèle vitaminhiány/ètelallergia stb.?!ha igen akkor mikor derült ki ès mik voltak a jelei. Vagy inkább alkati kèrdès volt nála/genetika.

Köszönöm!



2022. márc. 9. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem vékonyak, hanem alacsonyak, nekem 2,5 évesen voltak 10,5 kilók. Most is alacsonyabbak egy tizessel a kortársaiknál, de nincs bajuk, genetika.
2022. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
az öcsém volt ilyen, világéletében nagyon sovány volt, gyanakodtak is babakorában, hogy allergia, intolerancia... de semmi ilyesmi. makkegészséges. 20 éves kora után kezdett izmosodni, picit hízni :D
2022. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem érte utol őket súlyban. 8 éves múlt a lányom, de nincs 20 kg. Nem derült ki semmi, volt vérvétel is. Próbáltunk mindenféle vitamint, de nem használt. A doki annyit mondott, hogy fogadjuk el, ilyen az alkata. De nem beteges, nem fáradékony. Jó az állóképessége, sportol. Erőnléte sok társánál is jobb.
2022. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Valoszinu csak ilyen az alkata, ami ezerszer jobb, mintha kover lenne.

A baratnom 5 eves lanya 30 kg... borzaszto a rengeteg elhizott gyerek. Naponta tejszelet turororudi kiskora ota.


Az enyem alacsony, nincs ezzel gond, senki nem magas a csaladban.

2022. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
2 evesen 10 kg-ban amugy meg semmi vekony nincs.
2022. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
10,2 kg volt a lányunk 2 évesen. Mivel ez normális testsúly, így nehezen tudom értelmezni, hogy kit kellett volna utolérnie, vagy miért kellett volna vizsgálni. Ránézésre is jól nézett ki és a korosztályában teljesen átlagos alkat volt, abban a korban elvétve láttam kövér, vele egyidős gyereket. Most 10 éves, ő most is csinos és normál testalkatú, de mostmár sok osztálytársa kövér.
2022. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Az enyém is naponta tejszelet, túrórudi kiskora óta, de 8 éves és 20 kiló, 127 centihez.


Nem a táplálástól függ a gyerekkori testalkat. Nem érte utol a társait, a nadrágokkal szívok, mert vékony a dereka, de lábban kellene a hossz, amúgy meg örülök neki, hogy ilyen, én is ilyen voltam. Majd ha keveset mozog, meg fog hízni, ahogy én is, most 30 felett teljes mozgásszegény életmóddal, gyorskajákkal és sok édességgel és a korral már elérem a 60 kilót 170 centihez. A korosztálya általában egy 10 centivel magasabb és 10+ kilóval több nála. Husis gyerekek.


Ilyen alkat, illetve sokat mozog, az étkezés nem befolyásolja a súlyát, a sok mozgáshoz kellenek is a kalóriák.

2022. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
7-es, es erre buszke vagy ? Hogy 8 eve ezeket az ipari szemeteket eszi ? Naponta ? Gratulalok 🤦🏻‍♀️
2022. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaokat. Ne legyen vita lègyszives. Mindenki úgy ès azzal táplálja a gyermekèt amit ő jónak lát, az èn gyermekem is eszik rudit, tejszeletet de ezeket nem gondolom szemètnek. Mi is megettük anno gyerekkorunkban.De ez legyen mindenkinek a saját dolga kèrlek, gondolom arra írta hogy hiába eszi ettől sem tud hízni mert ilyen az alakata. Átlagban a 2 èvedek 11-12 kg között mozognak ezèrt gondoltam hogy kicsi lemaradás lenne, de akkor ez nem gond :) köszönöm!
2022. márc. 9. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Igen, büszke vagyok rá, hogy a gyerekem nem szélsőségesen étkezik, hanem mindenből eszik, ahogy annakidején én is. A kényszeresen étkező mikor miben hívő embereket messziről kerülöm. Most épp mákosbejglit tol a gyerekem magába(amit én nem szeretek), jó 20 centis darabból már alig van, ezt eszi a húsleves után. Ezen kívül eszik mekiskaját, házicsirkéből rántotthúst, tonhalat meg pizzát is, és pl szereti a céklát meg a jégsalátát. Sajnos sok köze nincs az én étkezésemhez, mert én pl nem bírom a tonhalat, sem a céklát, sem a rántotthúst, de mindketten ugyannabból a teljes ételkínálatból válogatunk, és vannak közös pontok.


Örülök, hogy a gyerekem nem korlátozza kényszeresen az étkezését egészség címszóval. Tejszeletből és rudiból sem eszi mindet, azokból is válogat, és nem csak édességből áll az étkezése, illetve ha lehet, hamarabb enne meg egy tonhalas szendvicset, mint mondjuk egy tejszeletet vagy egy bögre kakaót. A gyerekem eszik sokféle ételt, és szerintem ez jó.


És igen, az alkata étkezéstől független, jó lenne már abbahagyni a sok hülyeséget, hogy biztos azért kövér, mert mértéktelenül zabál egészségtelen ételt. A lányom átlagos súllyal született, 3 kilóval, most pedig az átlagos súly alja az övé. társai nagyrészt nagyobb súllyal születtek, és meglepő volt már picinek, hogy sokuknak sokkal vaskosabbak a csontjai, vagy épp hosszabbak, illetve olyan sok, különböző alakú csípőcsontjuk van.. ha egymásmellé teszel két egymagas sovány gyereket, úgy is látszik az eltérés, van, aki egyszerűen csontilag szélesebb(és később jobban meg is hízott), más a válla, csípője aránya, sőt sokaknál már a mellkas alakja is más, vannak, akiknek domborúbb, az én gyerekemnek meg tök lapos a mellkasa pl. Ahogy nekem is.


Szóval szerintem vannak fogékonyabbak a hízásra alkatilag, csontozatilag is szélesebbek.

2022. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!