Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami brutál vírus a bölcsibe...

Valami brutál vírus a bölcsiben, oviban? Másnak ilyen tünetei?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdtük a szoktatást a bölcsiben. Szerdán voltunk utoljára és pénteken elég durva torokfájásra ébredtem. Estére 38 fokos láz is volt és iszonyat módon gyenge voltam, ill. fájt a nyakam, derekam. Először egy szimpla meghűlésre gondoltam, de mivel tizen éve nem volt lázam és ennyire nem szokott ledönteni a betegség gyanakszom valami komolyabb nyavajára. Én már jobban vagyok, megszünőben a tüneteim, de most hívott a férjem h 38,5 os lázzal kénytelen dolgozni. A fiamnak semmi baja.....kopp-kopp.....Valakinek van hasonló?
2010. szept. 13. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem tudom, de mi tavaly jártunk így, a gyerek még nem járt bölcsibe, szóval az utcán szedtük össze, először a férjem aztán én.

Én sem voltam beteg évek óta, de akkor úgy fájt a torkom, mint még soha életemben. Az ágyról nem tudtam felkeli segítség nélkül. Lázam nekem nem volt, de az amúgy se szokott lenni, akármilyen beteg lehetek. De aztán olyan volt, hogy az a torokfájás egy nap alatt elmúlt, másnap már egyáltalán nem is éreztem, akkor már az orrom folyt egyfolytába, az is egy nap alatt elmúlt, harmadnap meg fájt az orrom, és negyedik napra semmi bajom nem volt.

De a tünetek sokkal-sokkal erősebbek voltak mint bármikor máskor.

2010. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Múlt héten voltunk bent,ma kezdtük volna reggeltől az ovit(BAZ megye).Kisfiam szombaton lázas volt,hányt.Most keveset eszik,piros a szeme,orrból beszél és reggel a doki pirosnak találta a manduláit.Csak a fejét fájlalja.Párom és én is vacakul vagyunk.Neten néztem ezek a vírusos mandulagyull. tünetei.Sok gyerek nem jár most oviba nálunk.Tesómék is betegek lettek Pesten.Ott a hétvégi ügyeletükön majd 20 gyerek volt mandula-torok gyull.,illetve krupp miatt bent.Az elmúlt napok időjárása kedvezett a vírusoknak:(
2010. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igazából nézegettem a mandulámat, semmi baja nincs ránézésre.....csak a torkom fájt nagyon és ahogy az első mondja nem bírtam lábra sem állni, a láz is annyira különleges nálam, voltam már vacakul, de lázas nagyon régen...

jobbulást!

2010. szept. 13. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk bölcsiben, és oviban sem, mégis sikerült lebetegedni, és nekem is a torkom fáj most jobban megszokottnál. Láz szerencsére nincs. Ez most benne van ebbe a jó kis nyirkos levegőben.
2010. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

jobbulást neked is!

én onnan gondolom, h vírus, h tudom, h milyen amikor megfázok és ez annán ezerszer durvább volt, a torkom meg úgy fájt h nyelni kész kín volt! szerencsére jobban vagyok, de ez a pár nap kész pokol volt!

2010. szept. 16. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom két napot volt oviban, utána reggel sírva ébred, hogy fáj-fáj. Doki azt mondta torokgyuszi.Délutánra már vigasztalhatatlanul sírt, hányt és 39 fokos volt a láza.Ügyelet, heveny mandulagyulladás. Ő se olyan lázas típus.Még most is köhög.A férjem is elkapta, ő is nagyon beteg vele.
2010. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. Még mindig itthon.Kapott antibiotikumot,mert a doki szerint bakteriális fertőzés volt,később 2 napig hasgörcse volt a gyógyszertől+gyengeség,hányás,láz...2* kapott vmi bika gyull.csökkentő injekciót,ettől jobban lett,de most a hasmenés miatt nem megy még oviba:(Mi jól kezdjük a dolgot.
2010. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nektek is jobbulást!

Még egy párszor nálam is visszatért, mi ezért nem tudtunk menni a bölcsibe, mert anya nem volt képes elmenni sehova. Szörnyű gyengeség, torokfájás.....stb...nem volt kellemes!

Minket "megnyugtattak" h lesz ez még így se, kb 1 hét bölcsi, 2 hét otthon......na azóta én nyomatom a bérescseppet, meg mondták h a sztreptococcus elleni védőoltás is kivédi ezeknek a nyavajáknak a többségét!

2010. szept. 21. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!