Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyért van az hogy a gyerek...

Milyért van az hogy a gyerek semminek nem tud örülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjemnek van előző kapcsolatából 2 fia,jól neveltek okosak,de viszont ami nekem nagyon furcsa és a férjemnek is rosszul esik hogy a gyerekek semminek nem tudnak igazán örülni mint ahogy más gyerek tud.

Amit tudunk megadunk nekik de az öröm nem igazán látszik rajtuk,a kisebbik most kapott a 6. születésnapjára egy új biciklit (újat még sosem kapott) és szinte nem is érdekelte,látta aztán ennyi meg fel sem ült rá,úgy kellett kérdezni mikor próbálja ki,és ez több mindennel is így van.

Mikor nyaralni voltunk az sem érdekelte őket,vagy lehet ezt ők tök természetesnek veszik? 🤔 Pedig arra vannak növelve hogy az életbe dolgozni kell mindenért,mert tudják anya apa és mindenki megdolgozik a pénzért.

Most fog hamarosan születni közös gyerekünk és félek hogy ő is ilyen lesz! Mit ronthattak el? Vagy csupán a természetük ilyen?

Nővéremnek is van 2 kisfia ott a gyerekek annyira tudnak mindennek örülni a nagyobbik meg sírt is karácsonykor örömében.



2022. márc. 16. 15:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk beszélgetni kéne velük. Akkor nagyobb lenne az esélye annak, hogy olyan ajándékot adtok, aminek örülnek.

Nekem például kislánykoromban egész barbigyűjteményem volt, mert mindig azt kaptam ajándékba. Hát már az elsőnek sem örültem.

2022. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A gyerekek mindig meg vannak kérdezve hogy mit szeretnének,meg a szülinapi tortát is együtt választottuk ki. Nem depressziósak,vidám gyerekek.

A nyaralás alatt értem hogy olyan helyre mentünk csak amit ők élveznek vidámpark aqua city állatok,repülő,egyszer sem voltunk olyan helyen amit ők ne élveznének vagy épp mi a hasunkat akarnánk sütetni.

Biciklit is azért kapott mert a másik már kicsi volt.


Ja,és elnézést azoktól akiket megbántottam a helyesírási hibámmal! 😘

2022. márc. 16. 18:01
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem ez a szeretetnyelvük. Én felnőttként sem tudok őszintén örülni az ajándékoknak, pedig elég csórik voltunk gyerekkoromban.


De egy ölelésnek, egy érintésnek, néhány kedves szónak nagyon is.

2022. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más. Van aki arra vágyik, hogy figyeljenek rá, törődjenek vele. A másik csak együtt szeretne valamit otthon csinálni (pl sütögetés). Van aki csak egy ölelésre vágyik vagy hogy meghallgassák. Ritka, hogy pénzzel lehet egy gyereknél az örömöt megvenni. Az kevésbé gyakori. Inkább a figyelem kell nekik. Én is jobban örültem például egy közös társasozásnak vagy beszélgetésnek, mint egy új barbiháznak. Mivel apum kb alig figyelt rám gyerekként (napi 10 percet sem foglalkozott velünk), így nekünk ez volt az ajándék. Erre vágytunk. A gyerek még nem érti a pénz fogalmát. Bárhogy is próbáljuk azt hinni.
2022. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!