Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek étkezés? Baj...

2,5 éves gyerek étkezés? Baj ha a reggeli kimarad?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiú, súlya normális, okos, jól fejlődik, mozgékony, sokat játszik, énekel, mondókázik.


7-8 körül ébred, nem bölcsis, itthon vagyok vele, jókedvű


9-10 reggelizik: 1 tenyérnyi vajas kenyér szalámival / 2 virsli, zöldséggel vagy esetleg gyümölcsös müzlit kér, vagy tojásrántotta, vagy bundáskenyér néha joghurtot (Cserpes vagy Aldis gyümölcsjoghurt)


12 ebéd: elég neki a zöldségleves (minden zöldséget szeret, leves mindig van, akár krémleves is)

Alszik 2 órát


14-15 uzsonna: gyümölcstál (banán, alma, barack/eper/málna/dinnye mikor mi), vagy pogácsa vagy joghurt vagy szendvics vagy tejszelet vagy ilyenkor kéri az ebéd második fogást (főzelék husi)


18-19 vacsora: joghurt vagy szendvics vagy ebéd maradèk (főzelék husi) vagy tejbegríz vagy banán


Utána iszik 3dl tápszert (mostanában hígítom 2,8-as tejjel, hogy kivezessük a tápot)

Estére is kap egy 3dl üveg tápot, azt reggelig elfogyasztja egyedül


Utóbbiról nem tudom leszoktatni, egyszerűen megszokta és kéri. gondolom ezért is marad ki a reggeli nála.

Probléma lehet?

Változik majd ez ha oviba megy?


Természetesen napi 1 joghurtot kap max, ez hol uzsi, hol vacsora

Teszek ki neki napközben kekszet, gyümölcsöt, jön-megy és majszol belőle.

Minden nap kap gyümölcsöt, husit, levest.


Sajnos én sem vagyok reggelizős, nekem a tejeskávé délig kitart… gyereket azért szeretném ránevelni a reggelire, de nem éhes 9ig


A védőnőt hagyjuk, neki minden mindegy, tanácsa nincs

C, D vitamint kap este, meg Marslakócska szirupot is.


Másnál is kimarad a reggeli? Vagy Kezdjek aggódni?

Szeptemberben ovi, nem tudom ott hogy kapnak majd enni


2022. márc. 9. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, de ezt végig se olvasom.

Lányom nem eszik húst, gyümölcsöt és zöldséget, főtt ételt sem.

Reggeli: gabonapehely, tej nélkül, ebéd: semmi, mert nem eszi meg, vacsora: fél virsli, vagy fél tojás kb., persze egész nap visít, hogy, kell keksz és csoki, de abból nem sokat kap. 4 éves és 20 kg (!), több, mint az átlag. Sok gyerek nagyon válogatós és nagyon keveset eszik, a tiéd nem. Örülj neki.

2022. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jòl eszik. 9-10 között amit eszik, az a reggelije.
2022. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak én nem értem? Írod, hogy 9-10 között reggelizik. Akkor miért marad ki a reggeli? Max a tízórai. És akkor mi van? Majd alakul az óvodában, kár márciusban aggódni, mi lesz szeptemberben. Nem ez volt a kérdés, de jól értem, hogy fogmosás után cumisüvegből eszik éjszaka? Lehet félreértem. Mert a nappali evésével semmi probléma nincs, de ha ez így van ez nem túl jó.
2022. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Már miért lenne éhes reggel, ha szó szerint egész nap tömöd? Éjszaka 3 dl tápszer? Minek?


A másik, ami kiveri a biztosítékot, hogy kint a keksz, jön-megy és eszik. Miért? Vannak étkezések, amikor leül az asztalhoz, és ehet. Miért van szükség az egész napos nasira? Erre akarod rászoktatni? Hogy egész nap egyen, aztán majd gurulhat két év múlva az oviig?


Én ezeken jobban aggódnék, mint a reggelin.

2022. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Reggeli kimarad.

9-10 kozott reggelizik.


Csak en nem ertem ?

2022. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Elozo vagyok. A kint van a keksz, jon megy es eszik, na errol surgosen szoktasd le! Ez a legrosszabb amit tehetsz vele, egyreszt szetrohasztod a fogait mert folyamatosan van valami a szajaban, valamint egyenes ut a felnottkori elhizashoz, eveszavarhoz.

Tonkreteszed. Mar most.

2022. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nincsen, hogy valamiről nem tudod leszoktatni a két és fél évest, pláne ami ennyire káros neki.

Lesz kis dráma, meg hiszti, oszt' jónapot, nem a nyúl viszi a vadászpuskát.

éjszakára vihet magával vizet az ágy mellé, ha folyadék kell.

egész éjjel ázik a foga a tápszeres szmötyiben, bónusz mostanában higítod tejjel, a gyerek meg gondolom nem hűtőkamrában él, frankón megromlik mellette pár óra alatt a tejes cucc, mondjuk fél éjszaka alatt a sima vizes verzió is berohad.

Jó étvágya van a gyereknek, de az éjszakai evés egy lassan óvodásnál nem csak totálisan fölösleges, hanem határozottan káros.

Imádni fogtok majd fogorvoshoz járni, akkor inkább legyen most egy kis hattyú halála, ha már egyszer rászoktattad erre az ostobaságra, semmint hogy tönkremenjen minden már kibújt és még ezután előbújó foga, az egészsége sokkal fontosabb.

Fogmosás után már csak víz, szerintem egy ekkora gyereknél ez már tök alap és neki is régen hozzá kellett volna szoknia (pontosabban neked szoktatnod), akkor ez lenne számára a természetes.

2022. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Na neeee, az ejjel a tejben rohado fog mar fel sem tunt, az egesz nap kirakott keksz meg gyumolvcs eves mellett 😳

Kerdezo, szavak nincsenek erre , de komolyan.

2022. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

De nem marad ki a reggeli. Miről beszélsz?

Szerintem tápszer ebben a korban már rég nem kell. Már igazán ihatna tejet

Nem tudod leszoktatni? Nem is értem. Fogod a cumis üveget és kidobod. És jó napot

Ha keresi akkor mondod,hogy nincs meg. Elvitte a cica vagy amit akarsz. Ha nincs hát nincs

Este utolsó tej ivás után fogmosás és jó éjszakát

2022. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Egész éjjel a tejes maradék rohad a szájában? Fogmosás után csak víz és ennyi. Estére nekünk is van víz az ágya mellett azt issza ha kell. Amúgy miért maradna ki a reggeli? Nálunk is 9-10 közt van reggeli. 1 körül ebéd 6 körül vacsi reggeli ebéd között eszik valami keksz túró Rudi vagy valami más kis nasi vacsi után pedig valami gyümölcs mindig aztán fürdés fogmosás és alvás utána ha kell már csak víz. Napközben is víz vagy gyümölcslé amit iszik. A súlya teljesen jó. 2.5 éves ő is
2022. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!