Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól várható el,...

Hány éves kortól várható el, hogy tudjon magázódni egy gyerek?

Figyelt kérdés

Ma a 2,5 éves fiammal voltam boltban, és találkoztunk a volt magyartanárommal. Láttam, hogy megismert, ezért köszöntem neki. A fiam is, sziával. Erre ő kikelt a bőréből, elkezdett kiabálni, hogy "mi az hogy letegez egy ismeretlen, nála jóval idősebb nőt a gyerek", "biztos pocsék szülei vannak" és hasonló. Már amikor engem tanított sem volt teljesen normális, radikálisan feminista volt akkor is (pl. a lányok 3-asról indultak nála feleléskor, a fiúk pedig legfeljebb annyit érhettek el), és azóta még jobban beképzelt lett. Viszont ő volt óvodapedagógus is és védőnő is. Szóval elvileg értenie kell a kisgyerekekhez. Szerinte az nagyon nem normális, hogy 2,5 évesen nem tud még magázni. Szerinte súlyos gondok vannak vagy a nevelésben, vagy az ő fejlődésében.

Mikor szokás megtanítani erre a gyerekeket? Mikortól várhatja el az ember azt, hogy magázzon egy kisgyerek?



2022. márc. 16. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb gyerek még alsóban is tegezi a tanítókat. Nem veled vaj a baj. 😊
2022. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Csatlakozom az elsőhöz, általános iskolás gyerekeim vannak, és nagyon nyögvenyelősen képesek csak magázódni. A tanárok el se várják. Eleinte az én fülemet is bántotta, de elengedtem, mindegy.

Egy 2,5 évestől az is jó teljesítmény, ha idegenek számára is érthetően beszél, nem hogy még magázódjon, ezt a hülyeséget.

2022. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A tanárod egy idióta. Egy 2 és fél évestől már az is nagyon szép, hogy köszön.
2022. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jóval később értik ezt meg. Kisfiam majdnem 2,5 éves hónapos, 3-4 szavas mondatokban beszél. Mondja hogy jo napot jo reggelt, de teljesen véletlen szerűen, sokszor inkább szia vagy pápát mond,ahogy epp eszebe jut vagy engem utanozva amit én mondtam. Szerintem ennyi idősen meg nem ertik meg azt h az időseknek jo napot kívánok, kivéve a sok idős akinek meg mehet a szia. Az ismerős 2-4 éves gyerekek sem magazodnak akiket en ismerek.
2022. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

2.-os a lányom, nála és az osztálytársainál is annyiban merül ki a magázódás, hogy "XY néni" , "Jó reggelt", "Viszont látásra".

Annó emlékszem,én 10 éves voltam, mikor apukám egyik öreg munkatársa rám pirított, hogy eddig hagyta, hogy tegezzem, de most már elég nagy vagyok ahhoz, hogy magázzam és onnantól valóban értettem már.

Szerintem Te is tudod, hogy a magyar tanárod az, akivel "súlyos gondok vannak", ne idegeskedj ezen!

2022. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Vannak olyan, egészségesen érő gyerekek, akik már majdnem 3 évesek, mire először megszólalnak. Aki magázódást vár el totyogótól, vagy akármelyik kisgyermektől 6-7 éves korig, az no comment...

Megjegyzem, sok sváb FELNŐTT SEM magázódik, bunkó módon vadigedeneket, akár középkorúakat is azonnal letegez akár egy huszonéves sváb, vagy egy középkorú sváb, bár nem szeretnék általánosítani, tisztelet a kivételnek. Több különböző településről tapasztalatom. A viselkedésük egyéb tényezője is vagy tolakodó, vagy gőgösen közönyös. Ők hány évesen fognak tanulni kultúrát? Én kérek bocsánatot.

2022. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Szerintem most már egyre kevésbé várható el, hogy egyáltalán tudjon magázódni egy gyerek. Mire a mai gyerekeknek gyerekei lesznek, addigra el is fog tűnni ez a szokás.


Amúgy én 41 évesen sem várom el, hogy magázzon bárki, akár gyerek, akár felnőtt. Tudok magázódni, ha kell, de eszembe sem jutna elvárni senkitől, főleg egy gyerektől.


Egyébként személyiségtől függően kb 6 és 10 éves kor között tanulnak meg magázódni a gyerekek, egy 2 és fél évestől még erős túlzás elvárni.

2022. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azta, hát ez hülye. Van olyan gyerek, aki nem is beszél még annyi idősen, nemhogy magázódás... a fiam 6 lesz nyáron, mindenkit sziáz, soha fel sem merült még bennem, hogy megtanítsam neki. Szeptemberben suliba megy, ott majd megtanítják neki, én is ott tanultam meg gyerekként.
2022. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén, én annyira feleslegesnek érzem a magázódást, hogy nem is gondolnám erre a gyereket megtanítani külön. Én sem magázok senkit. Nagyon max ügyintézéskor, bár ott is sokszor már tegezésbe fordul a dolog. Legutóbb a fogorvossal is tegeződtünk, szóval egyre kevesebb szituációban találkozom a magázódással. Hála az égnek. Elavult szokás. Vagy lehet, ez régió függő, Budapesten a fenti tapasztalataim vannak, de vidéken tudom, hogy már néztek rám furán, amikor letegeztem a pincért pl, szóval lehet ezen is múlik.

A gyereknek majd elmondom, amikor kérdezi, hogy miért magáztam le az idős nénit a boltban, de ez még bőven nem 2,5 éves korában lesz (most 2, rövid mondatokban beszél, de azért ez még nem éppen az a szint, amikor már megérti a tegeződés és magázódás, az illem és a szokások nüanszait).


Viszont azért azért arról a tanárról is megvan a véleményem, hogy ennyire kivételezett a diákokkal, hogy fiúk max 3-ast kaphattak, míg a lányoknak helyzeti előnye van. Ez nem feminizmus, a lányok általában amúgy is jobban teljesítenek az iskolában, ez szimplán csak hatalommánia. Remélem már nem dolgozik tanárként az a nő, de akárhogy is, ennyire adj a véleményére.

2022. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Emlékeim szerint mi már az óvodában is "magáztuk" az óvónénit, mondjuk ez inkább "teccikezés" volt. Persze nem emlékszem az óvoda elejére, de középső csoportban már biztos. De ez persze nem tegnap volt, hanem a 80-as években.

De azért 2,5 éves gyerektől bármit is elvárni röhejes. Örüljön, hogy egyáltalán köszönt a gyerek.

2022. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!