Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól várható el,...

Hány éves kortól várható el, hogy tudjon magázódni egy gyerek?

Figyelt kérdés

Ma a 2,5 éves fiammal voltam boltban, és találkoztunk a volt magyartanárommal. Láttam, hogy megismert, ezért köszöntem neki. A fiam is, sziával. Erre ő kikelt a bőréből, elkezdett kiabálni, hogy "mi az hogy letegez egy ismeretlen, nála jóval idősebb nőt a gyerek", "biztos pocsék szülei vannak" és hasonló. Már amikor engem tanított sem volt teljesen normális, radikálisan feminista volt akkor is (pl. a lányok 3-asról indultak nála feleléskor, a fiúk pedig legfeljebb annyit érhettek el), és azóta még jobban beképzelt lett. Viszont ő volt óvodapedagógus is és védőnő is. Szóval elvileg értenie kell a kisgyerekekhez. Szerinte az nagyon nem normális, hogy 2,5 évesen nem tud még magázni. Szerinte súlyos gondok vannak vagy a nevelésben, vagy az ő fejlődésében.

Mikor szokás megtanítani erre a gyerekeket? Mikortól várhatja el az ember azt, hogy magázzon egy kisgyerek?



2022. márc. 16. 19:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 85-ben születtem, és tegeztük az óvó nénit. Tetszikelni is a suliban tanultam meg. Budapesten nőttem fel, lehet, hogy vidéken konzervatívabbak voltak.

Egyébként már én sem igazán magáztam a tanáraimon kívül más felnőtteket.

2022. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%
Hát nézd, én nem Magyarországon élek, itt alap a magazodas ismeretlenek, gyerek és felnőtt között, így a 2-3 éves is eleve így beszél. Tehát onnantól várható el, amikortol tanitod rá.
2022. márc. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Pontosítanám az előttem szólót: onnantól elvárható, hogy a társadalom - nem egy random nő, hanem az egész társadalom - elvárja. Valóban képes egy 3 éves is magázódni akkor, ha rendszeresen hallja ezt maga körül, a szülei is sokakkal magázódnak az ő füle hallatára, vagy akár a családban is magázzák az idősebbeket. Nagyapám még a szüleit is magázta, akkor ez volt a természetes.

Viszont ma Magyarországon nagyon szorul vissza a magázódás, és a gyereknek nincs hol megtanulni. Én otthon nem tudom megtanítani egy olyan beszédmódra, amit nem hall sehol, mert ez nem így működik.

Szóval igen, lehet, hogy a német gyerek korán magázódik, mert mindenhol azt hallja, de a magyar vagy a svéd nem, mert ő meg nem hallja szinte sehol.

2022. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen picik még nem tudnak, nem is elvárható, egy ekkora gyereknél már annak örül az ember, hogy ki tudja magát fejezni, meg hogy magától köszön. Nagy a szórás, de azért sok gyerek ilyen korban még épp csak elkezdett mondatokat alkotni. Elég hülye lehet ez a nő (egyébként nem is értem, ő miről is feminista? Amit leírtál róla, az nem az.), valószínűleg az agyára ment valami, mert amúgy tudnia kellene, hogy az ilyen picik még nem magazodnak.

Az enyémek olyan 5 éves koruk körül kezdték ezt a formulát használni, nem tanítottam nekik, egyszerűen elkezdtek utánozni. Iskolás kortól elvárás, addig nem is erőltettem volna.

2022. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2,5 évestől még az is jó teljesítmény, hogy egyáltalán csinál ilyen semmire se jó, csupán formalitást szolgáló tevékenységeket, mint a köszönés.
2022. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

13


Most eszembe jutattad, mikor 9.-10. környékén belezavaroztam egy mondatomban, mikor az osztályfőnökkel beszéltem, mert magázódva nem tudtam rendesen ragozni. :D


Szülőket, nagyszülőket kérdés nélül tegeztem; nagynénik, nagybácsik azért szóltak le, ha magáztam őket; a szüleim barátai szintén; az én barátom szüleivel ritkán beszéltem; tanárral meg jóformán sehogy. Az iskola volt az egyetlen hely, ahol magázódást halottam, s ott is ritkán.

2022. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

#6


"bunkó módon vadigedeneket, akár középkorúakat is azonnal letegez"


Az hogy mi bunkó nagyban függ a közegtől. A magázódásnak semmi értelme sincs azon kívül, hogy kell pár idős egójanak, igy ez az elvárás. Amúgy magázva is el lehet küldeni valakit az anyjába...


Engem kifejezetten irritál, mikor magaznak. (Gimiben a biológia tanarom, most pár egyetemi tanár). S ez 10, 20, meg 50 év múlva is ugyanígy lesz, füģetlenül attól, hogy ki teszi.

2022. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi kedves kérdező, hogy offtopic lesz, de már válaszoltam a kérdésedre, míg az előző reagált rám. picit visszareagálnék most számára. :) Előző, nézd, ez is egy szempont, amit te írsz, na de helyzetfüggő a dolog és mint említettem, amikor gőgösen, bratyizva tegeznek le, engem zavar, főleg ha vadidegen teszi, vagy ha lgalábbis csak látásból ismerem.


Ki a tököm az illető, sose láttam -vagy csak látásból ismerem évek óta mondjuk-, erre közvetlenkedik... Érted, milyen szitura gondolok? :) Engem ez zavar, ha vadidegen teszi, mert nem vagyok a haverja, és ne lógjon bele már az aurámba így ismeretlenül. Az ilyenek szokták kihasználni a másikat, tisztelet a kivételnek.


"Helló tesókám, blababla! :)"

Aztán 5 perccel később a vadidegen:

"Hé, öreg, nem tudsz kölcsönadni?"


Pedig se gazdagnak nem nézek ki (és tényleg nem vagyok gazdag), se töketlennek, mivel van tartásom és határozott vagyok a hétköznapiokban (kivéve persze ha a közérzetem nem olyan jó, de ez bárkivel megesik). De ezek valahogy engem és egymást szeretik "bekóstolni".


Ha vkit még nem ismerek, részemről 3 lépés. Aztán MAJD meglátjuk.


Tisztelet a kivételnek, viszont számító emberek tömkelege szokott engem vadidegenül letegezni, legyen szó színesbűráről, vagy fehér bőrűről.


De, mondom, helyzetfüggő, pl ha egy huszonéves tegez engem, bár nem tartom bunkóságnak, sőt, a tisztelet jelének tartom, de meg szoktam kérni szelíden, hogy ha van kedve, tegeződhetünk, mivel nekem fura volna egy 20-25 évest, vagy pláne egy kiskorút magázni, és akkor már legyen a tegeződés kölcsönös.


De felnőtt emberek között, tehát olyan 25 felett azért már legyen meg egy tisztes távolság, idegenként, amondó vagyok, mert nem vagyok se a haverja, se a "kocsoge, vagy k>rvája, vagy anyámtyúkja", akárkije, ha most látom először, vagy ha évek óta látom, de pusztán csak látásból ismerjük egymást egyelőre... (Ezt képletesen értem, hogy "kocsoge, k>rvája", mert hát úgy jön ki, mintha már ezer éve ismerne, vagy épp nyelves csókot váltottunk volna tegnap, miközben nem vagyunk b>zik. Egyébként nem vagyok homofób, ez csak egy analógia volt.) Általános helyzetben értve.


Idővel majd közeledhetünk egymáshoz FOKOZATOSAN.

Nem pedig lerohanva, azonnal tegeződéssel...

2022. márc. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
8-10
2022. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
Felsős kortól elvárható. (suli)
jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!