Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 20 hós, nagyon...

A kisfiam 20 hós, nagyon keveset iszik. Reggel, délben, este 3*kb 2 dl tápszert. Délben leves és napközben max fél deci innivaló. Próbáltam mindenféle poharat innivalót.Próbáltam játékosan, kanalazni, fecskendővel.Vkinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

20 hónapos ?

Már rég darabos kaját kene neki enni kb minden ezkezesnel

Az én lányom már ennyi idősen simán ette azt amit mi , persze eléggé fűszer mentesen főztem, mindenki után fűszerezett magának !

Reggelire már rántottát evett sonkával kenyérrel .

Tízórai gyümölcs vagy muzli,

Ebéd főtt kaja(tészták, húsok, fozelekek mikor mit)

Uzsonna joghurt puding

Vacsi vajas/májkrémes kenyér

Sajttal felvágottak, Elalvás előtt meg bevágott 3 dl tejet/kakaót !


A tied nem eszik darabosat?

Kicsi kenyér kockákat ha elé teszel nem eteti magát meg ?

2022. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 nem az evés volt a kérdés, hanem az ivás. Gondolom kap még tápszert a normális kaja mellé, de ezen kívül nem sokat iszik.


Az én lányom sem nagyon szeret inni. Amikor valami új pohárból kapja, szívószálasan, az a 360 fokos varázspohár vagy mi a tököm, "igazi" pohár, és ezeket így váltogatom, akkor előfordul, hogy egy kicsit többet iszik, de azért szerintem is borzasztó keveset iszik. Még levest se nagyon eszik, abból is kieszi a "tartalmat", a lé meg úgy marad ott. A gyümölcslevek is csak átmenetileg izgalmasak, egy nap megissza a 2 decis kubu gyümilét, másnap már nem érdekli egyáltalán.

Próbálom lédús gyümölcsökkel kínálni, mandarin, narancs, de ez is változó, hogy mennyire csúszik.

Ő még pelusos, általában azzal vigasztalom magam, hogy pisi azért szokott lenni, nincs olyan, hogy 2-3 óra elteltével még tökéletesen száraz a pelenka. De én is néha elszörnyedek, hogy vannak napok, amikor konkrétan semmit nem iszik, csak annyi folyadék jut neki, amit reggel ébredéskor és este altatáskor kiszív a cicimből. Ő amúgy borzasztó rossz evő is, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy legalább a kajából jut bele lé.


Engem is érdekelnek mások tapasztalatai, szintén 20 hónapos a csöppem.

2022. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ivásról van szó igen. Enni eszik mindent. Már csak azt eszi amit mi. Levest, főzelék, pörkölt, rántotta stb. Mindent eszik amit mi is. Szépen eszi a darabos kaját, ügyesen rág. Azzal nincs gond. Tápszer a kaján kívül megy még pluszban.

Kirakom elé a kaját elcsipegeti szépen. Virslit felkarikázom neki, beteszem a tányérjába és eleszegeti.

2022. márc. 17. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanez van. Minden csak kb 1 napig érdekes ami újdonság is. Tetszett neki valamelyik nap a poharas kakaó. Másnap adtam neki már nem kellett. Ma pl a szívószálas gyümilét itta. De hogy holnap megússza e? Na ez nála nagy kérdés. Nem értem hogy miért nem iszik de csak érzi, tudja mennyi innivalóra a van szüksége... Próbáltam már jégkrémet adni. Első alkalommal megette, legközelebb már nem. Várom a nyarat hátha majd a fagyizás jó program lenne. Poharunk 1000 fajta van de nem kell. Vettem neki vízadagolót kis elefántosat. Elmosolyog rajta de inni nem kell neki abból sem. Nekem szerencsére szereti a leveseket. Minden délben kap. Pisivel is ugyanígy vagyok én is. Van, de nem sok.

Lehet nagyon ráerőltetem hogy igyon vagy fogalmam sincs mi ennek az oka. Mindig kínálgatom de vadul ellenkezik. Megőrít... Kb 2 hónapja beteg volt. Lázas. Semmit nem ivott, kórházba kerültünk. Nagyon félek azóta, nem akarok megint így járni.

Neked milyen a természete a lányodnak? Neked is nagyon makacs? Neked beszélget már? Fogakkal hogy áll? Nekünk most a két felső szemfog jön de hetek óta. Pokoli, ez a legrosszabb eddig.

2022. márc. 17. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom eddig nyugodt típus volt, de most már azért meg-megcsapja a dackorszak szele, egyre makacsabb és akaratosabb. Beszélget már, a maga módján, még csak 2 szavas kis mondatokat alkot, bár ma már volt, hogy 3 szavacskát is egymás mellé tett, de ez szerintem véletlen volt :D Fogaikkal most pont jók vagyunk, nemrég bújtak elő a felső szemfogak, és egy kis pihink van, mielőtt jönnek az alsók. Valóban nem volt jó időszak, de cserébe jó sokáig is tartott, szóval :D


Szerencsére nálunk nem beteges, pedig bölcsibe jár, de nagyon max kis náthákat hozott haza eddig. A bölcsiben fogalmam sincs, mennyit iszik, szerintem ott valamivel többet, mint itthon, mert ott a közösségi nyomás ugye nagyobb. De azért nem ideális szerintem.


Összeadva azért amennyit iszik a fiad, annyi egyáltalán nem hangzik nagyon kevésnek. Eleve csak a tápszer több, mint fél liter, emellé még leves és sima innivaló, na meg ami a kajában van... Szerintem ez nem kevés egy ekkora gyereknek. Igazából én is úgy gondolom, hogy ha szomjas, iszik (amúgy nálunk leginkább az válik be, ha ő maga öntheti ki a vizet pohárba, ez kajánál is működik, ha segít az elkészítésénél, nagyobb kedvvel eszik belőle, ami nála, a kis fényevőnél, igenis számít).

2022. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy 60 kilós embernek elég 2 liter, akkor egy 15 kilósnak pláne elég 7,5 deci, ha a levest csak egy decinek vesszük.
2023. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!