Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyógytornász anyukát keresem...

A gyógytornász anyukát keresem? Hogy van pontosan a cipőn a ferde sarokemelés, ha orvos ezt írta? Használ valamit? Mennyi idő múlva? Minden cipőre kell tettetni?

Figyelt kérdés

Persze akinek van tapasztalata ilyen ügyben, azt is szívesen veszem.

Köszi


2010. szept. 14. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Supinált cipőt kell gondolom hordanotok. (Nekünk is, bár nekünk csak megelőzésképpen javasolta a doki, így nincs minden cipőből ilyen...)


A cipő belső talpéle jobban meg van emelve, mint a külső. Vannak így gyártott cipők, mint pl. a Supy, Supi, Dr. Leó, de ha elviszed a gyerek "normál cipőjét" cipészhez (valami régi vágásút keress), akkor ott rátesznek ilyen sarokpótlást, így olcsóbban kijöhetsz.


Ez lúdtalp kezelésére vagy megelőzésére hasznos kisebb korban segíti a helyes lábtartás kialakulását és a boltozat kifejlődését.


Minden jót!

(egy nem gyógytornász :o)

2010. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Örülök, hogy írtál!!!! :)


Igen, egyik gyerkőc halad a lúdtalp felé, neki elég a sarok emelés. A másik még befelé is tartja a lábfejét, neki a cipő elejét is emelni kell. :(


Azért kérdeztem rá, mert úgy hallottam, nem hasznos ez, sőt. ??

Még egyszer, köszi, akkor használhat, úgy veszem ki szavaidból.

2010. szept. 14. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok a gyógytornász anyuka. Az előzőnek teljesen igaza van. De csak akkor használjátok ha az orvos írja fel.

Minden jót!

2010. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is! :)
2010. szept. 14. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!