Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen alszik napközben a...

2 évesen alszik napközben a gyereketek? Ha nem alszik, akkor nem nyűgös?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a fiam és az elmúlt napokban a mai a második nap , hogy nem akar aludni, de álom sincs a szemében. Eddig 12-13 között szépen mellé feküdtem és aludt egy másfél órát. Nem tudom ez most végleg el akar maradni? De az a gond vele, hogy majd 17 óra körül minden baja lesz a fáradságtól, de ha akkor elalszik, akkor nem fog este.

Köszönöm a válaszokat?


2010. szept. 14. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó-én meg téged nem értelek.Hogy lehet irányítani,hogy a gyerek elaludjon?Ez nem annak a kérdése,hogy ki a fonok,nem úgy van,hogy rászólsz a gyerekre,hogy aludjon, o meg el is alszik!
2010. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Én nem is ezt mondtam, hogy szólj rá, aludjon és alszik is! :) Szép is lenne. Ha kitartó vagy és az addig megszokott módon elaltatod. Nem mindig egyszerű, de nekem mindig sikerült. Volt, hogy másfél órán át altattam, de mindig elaludt.
2010. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát az én lányomat sem lehet idomítani, pedig következetes vagoyk, és igen, van hogy 2-3 napot nem alszik, akármit is csinálok, de utána alszik megint.

Akkor is leteszem, ugyanúgy, altatom, ahogy szoktam, de max 1 órát, ha az alatt nem alszik el, nem alszik. MAjd alszik éjjel. És este sem teszem le előbb, így is fél 6-6 kor kel, délben alszik másfél órát, este 21-kor alszik el.

Tudom, hogy tudatosnak kell lenni, de lányom nem tudja... :.--))

2010. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves "főnök" anyuka! Lehet, hogy a te gyereked betörik, elalszik, az enyém, ha nem álmos, akkor se fog, ha hagyom ordítani, inkább elájul, ui. affektív apnoés.... Nem fogom hagyni csak azért sírni, őrjöngeni, hogy megmutassam neki, én vagyok a főnök... Mi van akkor, ha alszik majd később? Nem azt írtam, hogy beájul és úgy alszik du.5-től reggel 8-ig... Még nem alussza át a lányom az éjszakát, így legalább 4x-5x megébred... Erőltetni az alvást nem lehet, próbálj te úgy aludni, hogy nem vagy álmos, de "kell"! Nem fog menni... Ugyanígy működnek a kisgyerekek is. Óvónőként nem egy 3 évesem képes volt alvás nélkül végigfeküdni az alvásidőt, anélkül, hogy 1x elaludt volna az óvodai év alatt...Nem minden gyerek igényli a délutáni alvást, még akkor se, ha az van a könyvekben...
2010. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
első fiam,már másfél évesen sem akart délután aludni és még nyűgös sem volt,viszont korai 7-fél 8 as alvása volt,ami nyugodtan végig aludt.a 20 hónapos kisfiam még igényli az alvást délután déltől 2,fél 3 ig alszik,viszont tény,hogy roppant mozgékony,energikus,folyamatosan beszél,csinál valamit,és 6-kor kel reggel.időnként sajnos elő elő fordul hogy orvoshoz menés miatt csak fél órát tud aludni ilyenkor totál nem lehet vele bírni estig.ha ilyen helyzetben lennék mint ti,én beraknék alvás időben egy kedvenc mesét,nézze az és közben pihenjen.hátha végül el is aludna,vagy olvasnék,énekelnék neki odabújva,de a pihenést nem hagynám én sem.
2010. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen alszik. És nincs olyan hogy nem akar. Mert akkor ő is estére hisztizne már. Ha pedig délután aludna akkor este nem aludna. Ezért ebéd után mindig lefektetem. Valamikor nehezebben de elalszik. A szülő diktál nem a gyerek. Fektesd le.
2010. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szépen "köszönöm" a főnök anyukázást. Ha neked ez az...

Nem baj, ha neked ez jól esik! :)

Minden esetre azt el felejtettem írni, hogy a gyerekem 3 éves és nem mindig egyszerű elaltatni, de nem akarom, hogy a fáradtsága és a figyelmetlensége miatt, ami az kimaradt alvás miatt lenne baja legyen. Olyankor olyan fáradtak és kezelhetetlenek, hogy abból sajnos sok esetben baj lenne...

Amúgy mindenki úgy rontja vagy nem rontja el a dolgokat, ahogy akarja és bírja. Sok szerencsét! :)

2010. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!