Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha durva a kisgyere...

Mit tegyek ha durva a kisgyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves lányom agresszívan viselkedik. Belémrúg, meg dob valamivel ha nem úgy van valami ahogy ő akarja. Hiába szólok rá, van hogy bekuldöm a szobájába. Ő akar irányítani minket. Ő akar uralkodni. Múltkor rákiabált egy kislányra a játszótéren hogy azonnal gyere ide játszani velem. Anyuka kiakadt. Nekünk is meg akar szabni mindent, gyakorlatilag úgy érzem hogy folyamatosan igényli a társaságomat.Nem tudok nagyon semmivel sem foglalkozni mert mindig jön valamivel. Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket. Kér inkább egy kiskanalat, inkább más szörpöt kér, most keressem meg valamelyik játékát stb. Ez a korszak elmúlik? Éjjel is furcsa hogy 5ször felébred, nagyon sokat forgolodik rugdosódik álmában és kB 5szor felsír, van hogy felül. Csak vissza fektetem megsimogatom a hátát és alszik tovább. Oviban dicsérik hogy milyen intelligens okos. Én úgy érzem hogy agresszív vagy hiperaktív. Hogyan lehetne ezen segíteni? Gondolkoztam b vitaminon.

2022. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Nyilván ez a fajta viselkedés nem ötéves korában kezdődött.


Fájni fog az elején, de neki kell kezdeni a következetes rendszabályozáshoz. Megmutatni neki, hol vannak a határok.


Ha egyedül nem megy, érdemes kérni pszichológusi segítséget.

Mert ez magától nem fog változni, egyre jobban uralkodni fog rajtatok.

És jajj nektek, ha így megy bele a kamaszkorba....

2022. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
76%

Így van, nagyon hasznos segítséget kérni és ezért ne érezze magát kellemetlenül Kérdező se.

Nevelési tanácsadó segítségét is lehet kérni.

2022. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
79%

Hat igen, igy neveltetek. Hacsak nincs a hatterben ADHD vagy mas betegseg, akkor ez nevelesi hiba.

Nem kellene hagyni ezeket.

2022. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
89%

Elozo vagyok, mi az, hogy felallit az asztaltol ??? Hat mi a jo feneert hagyod magad ? Miert az 5 eves parancsol ? Meg talan cukros szorp helyett vizet kene innia, oda lehet 5 evesen menni a csaphoz es engedni maganak.

Valmit elszurtok, de nem kicsit.

2022. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
93%

"Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket."



És ti erre szó nélkül felálltok??? :-O :-O

Mi történik, ha nem? Földhöz veri a s...ét?

2022. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
71%
Már többen is leírták. Fordulj pszichológushoz. Túl sok minden van meg engedve a gyereknek. Épp ezért erősben kell azt a gyeplőt fogni, és nem szabad engedni.
2022. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
90%

Az oviban azért jó gyerek, mert vannak szabályok. Otthon nem érzi magát biztonságban, nincs semmi korlát, ezért is ébred éjszaka, frusztrált a gyerek. Kezdd el bevezetni a rendszert az életébe. Kezd azzal, hogy elmondod hogy most leültök enni, addig nem fogsz felugrálni amíg be nem fejezed az étkezést. Vagy jön, vagy nem. Ha szomjas, ott a szörp, pohár, csap, kiskanál a fiókban, oldja meg, vagy várja meg amíg befejezed az evést.

A verekedés, másra ráordítas meg tilos. Ha megpróbálja azonnal mindent abbahagyni, hazamenni, és elmagyarázni neki mi lett volna a helyes cselekedet. Ha ordít, mehet a szobájába egyedül, majd kijöhet ha úgy érzi tud viselkedni. Tv,mese akármi kütyü napi limitált időben, előre közölve vele hogy mennyi ideje van rá, majd szólni ha mindjárt lejár, majd kapcsolja ki ha lejárt az idő. Ha nem kapcsolja ki, te kapcsolod ki. Stb. Most meg helyre tudod hozni, ne várd meg amíg iskolás lesz.

2022. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
88%
Na tudod ki állna fel az étel mellől... Szerintem nem húztatok határokat és most amiatt szívtok. Az én gyerekem is éli a maga kis dackorszakát, de mindennek van egy határa. Ha vizet kért, akkor azt kap. Felajánlom hogy ebből vagy abból a pohárból kér. Egyszer kitalálta, hogy mégis a zöldet kéri. Hát közöltem, hogy legközelebb időben döntse el.
2022. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
15%
ADHD es/vagy autizmus tünete is lehet az agresszió, ès hogy ragaszkodik bizonyos szabàlyokhoz, mintàkhoz. Pl csak egyedül akar enni otthon. Oviban kontrollàlhatja magàt, ha magasan funkcionàl, de ovin kìvül kiengedi a gőzt. A megoldas nem tudom mi lehet erre, de nem minden csapkodòs , makacs gyerek van ,,fèlrenevelve".
2022. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
17%

Jogos, amit a #19 ír...


Kérdező, gyerekorvosotokkal konzultálj először, ő meg tudja mondani, hová forduljatok annak érdekében, hogy pl. ezt (adhd, asperger, stb.) kiszűrjék.

2022. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!