Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha durva a kisgyere...

Mit tegyek ha durva a kisgyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves lányom agresszívan viselkedik. Belémrúg, meg dob valamivel ha nem úgy van valami ahogy ő akarja. Hiába szólok rá, van hogy bekuldöm a szobájába. Ő akar irányítani minket. Ő akar uralkodni. Múltkor rákiabált egy kislányra a játszótéren hogy azonnal gyere ide játszani velem. Anyuka kiakadt. Nekünk is meg akar szabni mindent, gyakorlatilag úgy érzem hogy folyamatosan igényli a társaságomat.Nem tudok nagyon semmivel sem foglalkozni mert mindig jön valamivel. Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket. Kér inkább egy kiskanalat, inkább más szörpöt kér, most keressem meg valamelyik játékát stb. Ez a korszak elmúlik? Éjjel is furcsa hogy 5ször felébred, nagyon sokat forgolodik rugdosódik álmában és kB 5szor felsír, van hogy felül. Csak vissza fektetem megsimogatom a hátát és alszik tovább. Oviban dicsérik hogy milyen intelligens okos. Én úgy érzem hogy agresszív vagy hiperaktív. Hogyan lehetne ezen segíteni? Gondolkoztam b vitaminon.

2022. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
96%

Nem volt túlságosan elkényeztetve? Akkor szoktak ennyire akaratosak lenni, ha már apró korban mindent megkap amit szeretne.


Nevelni sosem késő. Nem teszel meg mindent, amit akar. Előbb-utóbb rájön hol a helye a hierarchiában. Ordibál a játszótéren? Megfogod és hazaviszed, hogy akkor mára ennyi volt. Nem issza meg a málnaszörpöt? Iszik vizet, vagy semmit. Nem olyan nagy dolog következetesen nevelni.

2022. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%
KÖVETKEZETES nevelésen gondolkodtál-e már?
2022. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
67%
Jártál már gyermek pszichológusnál? Mert érdemes lenne elmenni egy gyermek pszichológushoz.
2022. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
96%
Én nem akarok rossz indulatú lenni, de azért ilyen, mert hagyod neki!
2022. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%

Hát konkrétan most ő nevel titeket. Mi az, hogy nem ülhettek le enni, amikor ő is eszik? Jézus. El van kényeztetve, kicsi diktátor lett belőle. Megmondod neki, hogy márpedig ti is itt fogtok enni, majd nyom egy hisztit, amire nem figyeltek, beszélgessetek, egyetek tovább aztán megunja, mert nincs reakció a hisztijére és le fog ülni enni.


Ne egy 5 éves neveljen már téged de komolyan :D A tv-ről meg a telefonról meg le kell állítani.

2022. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

Ha feléd üt, lefogod a karját, és a testéhez szorítod. És rászólsz erélyesen, hogy NEM. Nem félénken, mint a kisegér, hanem határozottan. Hogy érezze a súlyát. Hogy te vagy a főnök. Nem kell se megverni, se ordítani. Csak kellő súlyt helyezni a NEM szóra. Újra és újra.

Mindamellett szerintem se ártana egy kivizsgálás, ezek az éjszakai ébredések nincsenek rendben.

2022. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: ezt a helyzetet - úgy tűnik - nem tudjátok megoldani.

Fontos, hogy ne aggresszióval próbáljátok megoldani, gyerekpszichológus segítségét kérjétek. Mesélj el neki mindent.

2022. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
90%
Én 3 gyereket neveltem fel, de soha egyiknek sem jutott volna eszébe, hogy ellenem forduljon vagy ilyeneket csináljon, mint a te kislányod. És azért nem, mert mindig tudták, hogy én irányítok és nem ők irányítanak engem! A nevelést csecsemő kortól kell elkezdeni! Sok szülő esik bele abba a csapdába, hogy engedi, hogy a gyerek irányítsa vagy mindent megkap a gyerek, mert jaj milyen kis cuki! A kis cukikból követelőző, senkit nem tisztelő gyerekek lesznek, akik a szüleiket csak kihasználják, rabszolgának tekintik! Talán még nem késő megfordítani az erőviszonyokat!
2022. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
28%
Ez lényegében a szülő hibája. Mert rosszul neveli a gyereket. Igy van a gyereket a születés pillanatától kell nevelni. És a születés pillanatától kordában kell tartani, és semmit sem szabad meg engedni. Ezen már csak egy pszichológus tud segíteni. Fordulj minél előbb pszichológushoz!
2022. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
64%
Tipikus egyke magatartás. Hercegnőként neveltétek, úgy gondolja, otthon ő a főnök. Más baj nincs vele, hiszen az oviban rendesen viselkedik.
2022. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!