Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha durva a kisgyere...

Mit tegyek ha durva a kisgyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves lányom agresszívan viselkedik. Belémrúg, meg dob valamivel ha nem úgy van valami ahogy ő akarja. Hiába szólok rá, van hogy bekuldöm a szobájába. Ő akar irányítani minket. Ő akar uralkodni. Múltkor rákiabált egy kislányra a játszótéren hogy azonnal gyere ide játszani velem. Anyuka kiakadt. Nekünk is meg akar szabni mindent, gyakorlatilag úgy érzem hogy folyamatosan igényli a társaságomat.Nem tudok nagyon semmivel sem foglalkozni mert mindig jön valamivel. Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket. Kér inkább egy kiskanalat, inkább más szörpöt kér, most keressem meg valamelyik játékát stb. Ez a korszak elmúlik? Éjjel is furcsa hogy 5ször felébred, nagyon sokat forgolodik rugdosódik álmában és kB 5szor felsír, van hogy felül. Csak vissza fektetem megsimogatom a hátát és alszik tovább. Oviban dicsérik hogy milyen intelligens okos. Én úgy érzem hogy agresszív vagy hiperaktív. Hogyan lehetne ezen segíteni? Gondolkoztam b vitaminon.

2022. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
19-es, epp ezt irtam, ha nem beteg, akkor ez nem normalis viselkedes. Eloszor ki kellene zarni ezeket. Bar a felpattanunk az asztal mellol mert az 5 eves azt mondja ... azert ez sok mindent elmond.
2022. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
A fejetekre nőtt. Mindent megengedsz, ugrasz azonnal minden nyikkanásra. Ne csodálkozz.
2022. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltok, ha jön ezekkel, hogy nem ülhettek le enni, meg más szörpöt akar? Leírod, hogy ilyenkor mi történik?
2022. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez a gyerek tükröt tart elétek, és azt tükrözi vissza, hogy "szüleim, vegyétek már elő a tökeiteket, mert 5 éves létemre a fejeteken ugrálok"

És kérdezek is. Ha ti, szülök nem állítotok neki korlátokat, akkor 10-15 év múlva mi lesz neki a korlát? A rendőrség? A bíróság? Az autópálya szalagkorlátja..?

2022. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
24: jogos! Jók a kérdések!
2022. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Azért ugrunk egyből ha kér valamit mert üvölt ha nem kapja meg azonnal. Amúgy lehet hogy el is csesztük a nevelést, de eleve ezek az indulatok benne vannak. Nővérem is elkapatta a lányát de az egy csöndes visszahúzódó tini mégis. Nem tudunk elmenni hintatérre konfliktus nélkül. Ha meglátja hogy egy gyerek indul a hintához akkor a lányom bevág elé, ma egy 10 éves fiú is elindult egy nagy csúszda irányába, ő azonnal leugrott a hintárol hogy ő érjen oda hamarabb. Versenyzik. Engem is félretol az ajtóból, ő akar lenni az első. Mondtam neki hogy ez illetlenség. Olyan amúgy mintha valami felpörgött gyerek lenne mint a hiperaktívok. Amugy nekem anyám azt javasolta hogy ne vigyem pszichológushoz mert annak soha sem lesz vége és megbélyegzik. Akár egy életre. Ja még valami. Egyszerűen ha szeretnék vele játszani : bújócskázunk, csikizem, ölelgetem, akkor mégjobban felpörög és alig tud aludni. Férjem már többször rámszolt hogy ne játszunk este. Sokszor az az eredménye hogy nem tudja abbahagyni a játékot, a nevetést és olyan mint aki részeg.
2022. ápr. 26. 17:17
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Manapság, hogy a hiperaktivitás meg más figyelemzavarok ennyire előtérbe kerültek, könnyű mögéjük bújni és azt mondani, hát az én gyerekem hiperaktív, ilyen is kész, nem tudok mit tenni. De, tudsz. Mert ettől függetlenül, ha van is ilyen baja, nevelni akkor is kell. Ezt ti eddig elmulasztottátok.
2022. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokta meg, hogy ha üvölt, sír, hisztizik, azzal "azonnal" vagy "legalábbis ha nemis azonnal, de mielőbb" megkapja, eléri amit akar...

Elég hisztizni-sírni-üvölteni és már "meg is van amit akar...

Amint írtad, a játszótéri esetet: azért ordított rá a kislányra parancsoló jelleggel hogy "idejössz és játszol velem!" mert ehhez lett hozzászoktatva azáltal, hogy az aggresszió miatt mindent megkaphat...

Van egy könyv, gyerekpszichológus írta, "A hiszti - szülők kézikönyve" valami ilyesmi a címe, lehet segíthet...

Van egy másik, amit bár nem gyerekszakértő írt, de lehet hogy az is segíthet: "Ki nevel a végén" ez a címe.

Egyszerűen megerősítést nyert az, hogy ha elkezd totál hangerővel tombolni, dühöngeni, azonnal "mindenki megijed" és "teljesítik az akaratát"...

Az óvónők tekintélyszemélyek, ott valószínűleg azért nem meri megjátszani ezt...

Mit gondolsz ott miért nem csinálja, "oviban tudja hogy kell viselkedni" Na miért vajon?

2022. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem bélyegzik meg, az, hogy "pszichológusnál volt a gyerek" "nem jelent semmit", mit gondoltok, hogy ez "a homlokára lesz írva"?
2022. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként nem cukorbeteg, teljes vérkép volt?

Nem eszik túl sok édességet? Egy műsorban hallottam, hogy ilyesfajta hatalmas felpörgési tüneteket okozhat, a szülő meg nem érti miért, mi a baj. Különösen este ne egyen egyáltalán édességet, de egyébként se jó ilyen korban, ha túlzásba van vive.

2022. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!