Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha durva a kisgyere...

Mit tegyek ha durva a kisgyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves lányom agresszívan viselkedik. Belémrúg, meg dob valamivel ha nem úgy van valami ahogy ő akarja. Hiába szólok rá, van hogy bekuldöm a szobájába. Ő akar irányítani minket. Ő akar uralkodni. Múltkor rákiabált egy kislányra a játszótéren hogy azonnal gyere ide játszani velem. Anyuka kiakadt. Nekünk is meg akar szabni mindent, gyakorlatilag úgy érzem hogy folyamatosan igényli a társaságomat.Nem tudok nagyon semmivel sem foglalkozni mert mindig jön valamivel. Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket. Kér inkább egy kiskanalat, inkább más szörpöt kér, most keressem meg valamelyik játékát stb. Ez a korszak elmúlik? Éjjel is furcsa hogy 5ször felébred, nagyon sokat forgolodik rugdosódik álmában és kB 5szor felsír, van hogy felül. Csak vissza fektetem megsimogatom a hátát és alszik tovább. Oviban dicsérik hogy milyen intelligens okos. Én úgy érzem hogy agresszív vagy hiperaktív. Hogyan lehetne ezen segíteni? Gondolkoztam b vitaminon.

2022. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el akkor pszichológushoz, szakemberhez. De ha máshol nincs vele probléma borítékolom az eredményt. Egy teljesen normális, ám akaratos kislány akinek a szülei úgy táncolnak ahogy ő fütyül. Hát ne haragudj, de ha engem a gyerek félretol az ajtóban, vagy felállít az asztaltól annak következményei lennének. És én soha nem vertem meg a gyerekem, szóval nem ilyesmi. De a határokat mindig kőkeményen meghúztam. Rengeteg könyv van a témában, szívesen írok példákat, de egy valami biztos, ha ti nem az élet fogja megnevelni és az nem ejnye-bejnye lesz.
2022. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
90%

26. Ne hallgass anyádra! Mondom ezt úgy h kb hasonlú korú lehetek. 60+.


Ezt nem lehet kezeletlenül hagyni. Főleg úgy, h ti sem vagytok hajlandóak elővenni a józan eszeteket és szigorú hatarokat szabni.


Mi lesz 10 ev múlva? Megveszex neki a jointot, mert hisztizni fog?

2022. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Most volt vérvételen mert állandóan elkap mindent az oviban. Ott nem csak vasat hanem cukrot is néztek. Minden rendben. Tudjátok az a baj hogy fogalmam sincs hogy hogyan kell jó anyának lenni. Amikor rászólok mindig az jut eszembe hogy ilyen emlékei lesznek gyerekkorából hogy anya semmit nem enged. A férjem is úgy látom hogy nem akar nemet mondani neki. Nem vagyunk fiatalok, azt hiszem öreg szülőknek számítunk. Nagyon szeretek amúgy olvasni, ha egyszer lesz időm akkor arra lesz. Tényleg jól elrontottuk, de mindig az jut eszembe hogy más gyerek is egyke más gyerek is ki van szolgálva, de nem ilyenek. Az éjszakai felsírásait meg nem tudom hovatenni. Az nem attól van hogy elkényeztettük. Amikor mellettem aludt egész éjjel rugdosott álmában, csak hát idő kellett neki is hogy külön szobába merjen aludni. Most rosszabb mert rohangálhatok át hozzá. Más 5 évessel nem hiszem hogy éjjelezni kell, hacsak nem náthás. Valaki írta hogy az édesség sem tesz jót, tényleg sokat eszik. Csak gabonapehely meg fagyi meg pudingok délután.
2022. ápr. 26. 18:41
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép dolog egy 5 évesre ráhárítani a felelősséget.. Hogy sokat eszik.. Ezt csinál azt csinál... Ti felelősségetek, hogy mut eszik és mit és hogyan csinál!

Amúgy mi van ha ordít? Fáj a fejetek tőle vagy mi? Majd abbahagyja..

2022. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Kései gyerek? Mert az sok mindent megmagyaráz. És valóban, senki szülő nem akarja a rossz zsarut játszani, és úgy sokkal nehezebb, ha az egyik szülő engedékeny, és a másiknak kell folton kardoskodni. A pároddal egyeztessetek, hogy mit engedtek meg neki és mit nem.

Lehet büntetés is, az életkorához mérten. (Ami nem verés és nem ordibálás)

(Pl. ma délután nincs fagyi, ezért és ezért...)

2022. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg pár gyereknevelős sorozatot, már az sokat fog segíteni neked. Pl. Szuperdada.

A gyerek teljesen rendben van, az oviban ahol tudnak gyereket nevelni jól viselkedik.

2022. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
14%

Na kiderült az oka, a cukor! Olyan szinten felpörgeti a gyerekeket, hogy az nem igaz. Vondd meg tőle, egy két hétig rossz lesz, amíg kiürűl a szervezetéből, de utána nyugodtabb lesz az fix.


Mostmár ideje elhatároznod magad. Ha erre a viselkedésre neveled, nem lesz belőle semmi felnőttkorában. Úgyhogy embereld meg magad, vondd meg a cukrot meg az elektronikai eszközöket. Nincs tv, tablet, nincs puding, nincs kinder csoki stb...Ha sütit sütsz abba se rakj.

2022. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
13%

Én is ezt hallottam dietetikustól, pontosan ezt, hogy irtózatosan felpörög tőle, a kisgyerek szervezete így reagál a cukorra.

Valamint, a nagyon sok édességtől rendkívül elhízott lehet, ami már akár serdülőkor előtt is lehet probléma, utána meg főleg, cukorbetegség, kontrollálatlan evés, hatalmas súly, ami miatt szintén hátrányosan ítélhetik meg vagy ki is közösíthetik.

2022. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
75%

Jaj, hagyjuk már ezt a cukormániát! Kiskoromban nyalókát ettem cukorral, és csokival "öblítettem le". Nálam visszahúzódóbb, csöndes gyerek kevés volt. Az elhízásról meg annyit, hogy pipaszárlábúnak csúfoltak, olyan vékony voltam (mutathatnék képet, de nem fogom a gyk népének mutogatni magam). Legkisebb gyerekem is kétpofára zabálta csokit egész kicsiként is, mégsem volt felpörögve, annyit tudott aludni is, hogy már néha megijedtünk, miért nem kel már fel. Mértékkel fogyasztott nasiktól meg végképp nem fog felpörögni. Hangsúly a MÉRTÉKEN van.

A kérdező gyereke egyszerűen baromira nincs nevelve, kicsit sem. Egyértelműen megadta az információt: első nyikkre ugranak neki mindenért, nehogy véletlenül hisztikézni kezdjen. Édességet is azért eszik nyilván sokat, mert nem mernek neki határt szabni.

Kérdező: nagyon nehéz lesz, mert jóval korábban kellett volna elkezdeni, de még nem késő. Mindenképpen mindenki jobban jár, ha te és most szabod ki neki a korlátokat, és nem majd tini/fiatal felnőtt/felnőtt korában mondjuk egy szalagkorlát - ahogy korábban írta valaki. Az egy nagyon jó hasonlat volt, érdemes lenne nagyon mélyen elgondolkodnod rajta és lépni, amíg még nem nagyon késő.

2022. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichológushoz kell vinni, hanem határokat állítani. Nem hagyni, hogy így viselkedjen. Akkor ordít. Jah, a 2 éves fiam is ordított, aztán most 3 és már nem, mert megneveltem, basszus. Ha így merne beszélni a gyerekemmel bárki a játszótéren, azt le is kapnám a körméről az anyjával együtt. De ott helyben le is szidtam az enyémet is, hogy mit képzel magáról, és azonnal indulunk haza, de előbb bocsanatot kér, szégyellje magát. Hát te jó ég... Az anyja vagy te a gyereknek, vagy a személyzete?
2022. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!