Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha durva a kisgyere...

Mit tegyek ha durva a kisgyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves lányom agresszívan viselkedik. Belémrúg, meg dob valamivel ha nem úgy van valami ahogy ő akarja. Hiába szólok rá, van hogy bekuldöm a szobájába. Ő akar irányítani minket. Ő akar uralkodni. Múltkor rákiabált egy kislányra a játszótéren hogy azonnal gyere ide játszani velem. Anyuka kiakadt. Nekünk is meg akar szabni mindent, gyakorlatilag úgy érzem hogy folyamatosan igényli a társaságomat.Nem tudok nagyon semmivel sem foglalkozni mert mindig jön valamivel. Mi nem ulhetunk le enni mint ő, mert felállit minket. Kér inkább egy kiskanalat, inkább más szörpöt kér, most keressem meg valamelyik játékát stb. Ez a korszak elmúlik? Éjjel is furcsa hogy 5ször felébred, nagyon sokat forgolodik rugdosódik álmában és kB 5szor felsír, van hogy felül. Csak vissza fektetem megsimogatom a hátát és alszik tovább. Oviban dicsérik hogy milyen intelligens okos. Én úgy érzem hogy agresszív vagy hiperaktív. Hogyan lehetne ezen segíteni? Gondolkoztam b vitaminon.

2022. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem érzed majd magad rossz szülőnek, ha amiatt, mert nem nevelted meg, mindenki utálni fogja? De fog az majd fájni.
2022. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
75%
Hiába akadt egy "ellenpélda" a cukorra, a szakembernek érdemes hinni, aki ezt tanulta, valamint emlékszem iskolai fogászaton azokra az osztálytársaimra, akik a sok cukorevéshez voltak "hozzászokva", rengeteg fogfúrás, van akinek gyökérkezelés stb.
2022. ápr. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
42. Persze, a cukor pörgeti. Lehet ez is oka, az éjszakai keléseknek. Azt viszont nem hinném, hogy ezért állítja fel az asztaltól a családot. Én egyetértek veled, nálunk sincsen cukor evészet, csak nagyon korlátozott mennyiségben, de itt valószínű nevelési probléma áll a háttérben. A kérdező nem rossz anya, csak képeznie kell magát. Nem attól lesz boldog a gyerek, hogy nem húzzuk meg a határokat.
2022. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

43: én is így gondolom...


Soha nem ástam bele magam ebbe a cukor-felpörgetés témába, ezért nem tudok ezzel kapcsolatosan véleményt formálni.


De az egészen biztos, hogy amit te is írsz, a felállítás, meg szülők folyamatos beszabályozása NEM a cukorfogyasztás miatt van.


Persze, bizonyos szinten érthető, hogy egy késői gyereket jobban elkényeztetnek... De szerintem a kényeztetésnek is vannak HATÁRAI.

Vagy legalábbis kellene, hogy legyenek...


Érdemes olvasni erről, nagyon plasztikus hasonlatokat írnak le tudományos cikkekben is... Egy gyereknek látszólag hűdejó, hogy bármit megcsinálhat, de tkp. úgy érzi magát, mintha egy hegymászónak keskeny hegygerincen úgy kellene végigmenni, hogy se korlát, se kapaszkodó, se kötél, semmi.....

2022. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én azt sem értem, hogy miért pattogtok fel neki az asztaltól? Nem érti a kislány azt, hogy nem? Nem képes felmérni, hogy ott ti is észtek?
2022. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
45-irta, hogy azért, mert akkor ordít. 🤦
2022. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Alig van olyan gyerek, aki ne próbálkozna be az ordítással, mint eszközzel. (Egyes nehezebb esetek a földhöz is vágják magukat.) Mindez - ha nem előbb - a dackorszakban bekopog. Ott kellett (volna) fülön csípni. Most már nehéz lesz. Nem lehetetlen, de nehezebb. És minél előbb, mert kamaszkorban már késő.
2022. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

47: Igen! Ez kétéves korra jellemző, aztán szépen abbamarad, ha a gyerek kénytelen tudomásul venni, hogy ilyesmivel nem ér el célt.


A kisöcsém 14 évvel fiatalabb nálam. Emlékszem, párszor bepróbálkozott azzal (pl. családi kiránduláson) hogy az utcán földre vetette magát, és hisztizett. Hogy vegyük ölbe, vagy más dolgok miatt... A szüleim hamar kezelték a helyzetet. :) OK, akkor maradj ott a földön, és továbbsétáltunk. Nyilván nem km-erekre, csak épp biztonságos távolságra.


Talán 3-4 eset után rájött, hogy nincs értelme hisztiznie, dacoskodnia.


:)

2022. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt tanulta meg, hogy ő irányít, az ordítással "eléri amit akar", ezt tanulta meg. Az oviban nem véletlenül nem csinálja ezeket.

A cukor pedig nem hasznos, rá is segíthet a felpörgésre is, ismerek embert, akivel ugyanezt csinálja a cukor, ha nagymennyiségben fogyaszt például cukros üdítőt.

2022. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
De hát akkor ordít? Ha azért ordítana, mert tépni akarja a másikat, akkor neki azt is lehetne, csak azért mert késői babuka?
2022. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!