Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viszonylag kevés korkülönbségg...

Viszonylag kevés korkülönbséggel született gyerekekkel mikor lesz 'könnyebb'?

Figyelt kérdés

22 hónap van a 2 gyerekem között. A kicsi 2 hónapos most, a nagy lassan 2 éves, most éli a dackorszakát.

Tudom, hogy minden szakasznak megvannak a nehézségei, így nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy egy anyának soha nem lesz igazán könnyű.


Viszont akik hasonló korkülönbséggel vállaltak gyerekeket, mikor lesz valamivel egyszerűbb?

Jelenleg nem látom a végét, borzasztó kimerültek vagyunk a férjemmel, nagyon nehezek a napjaink, de próbálok / unk helytállni. :)


Gondolataim szerint, ha a baba 6 hónapos körül lesz, tehát ül stb egyszerűbb lesz, ha megindul méginkább, könnyebb lesz velük mozogni is, de cáfoljatok meg ha nem így van és ha tudtok nyugtassatok meg, hogy azért lesz ez kicsit egyszerűbb :D


2022. ápr. 28. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

21 hónap van a két kisebbem között.

Több ilyen "könnyebb lett" pillanat volt.

Amikor egyszerre aludtak napközben. Amikor a kicsi már nem kelt ötletszerűen éjjel. Amikor oviba ment a középső. Amikor megállt a lábán végre a kicsi, és az oviban öltöztetéskor nem kellett még őt is a kezemben fognom, hanem letámaszthattam a pad mellé... :) Amikor végre mindenki hajlandó volt a mamával maradni 1-2 órát, majd amikor már ott is aludtak. Aztán amikor már mindenki iskolás lett, és csak egy intézménybe kellett rohanni reggel. Aztán amikor már elmentek egyedül a suliba, és nekem nem kellett rohannom reggel. Most a következő lépés amit várok az az lesz, hogy a kicsi is hazajöhessen egyedül a suliból, és ne kelljen durcás kiskamaszokkal egyeztetnem, hogy várják meg, és hozzák haza. :))))

2022. ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett könnyebb, csak más miatt nehéz
2022. ápr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél ev van nálunk.


Az első 3hónap maga volt a mennyország...

Azota viszont 😬

A nagy 3 éves, dackorszakos. A kicsi ma lett 7 honapos, most fedezi fel a lakást, ejjel nem alszik, fogzik. Durva.


Tesóim közt 2 év van (most 10 és 12 évesek) méf mindig nehéz velük anya szerint 🤣

2022. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Két év van köztük. Most 3 éves a nagy, most sem könnyű, dackorszak még bőven tart. Talán akkor lett egy kicsit könnyebb, amikor a kicsi már mászott és jobban el tudtak játszani akár együtt, akár külön. Bár a nagy még mindig sokszor el akar venni tőle játékot, irigy. Szóval ezért is nehéz még és nem tudom, mikor lesz ez könnyű.
2022. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi egy éves korában lett könnyebb. Átaludt éjszakák, beállt napirend, közös programok, szoptatásról leválás, közös étkezések. Kitartást kívánok!
2022. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
1,5 év van a köztük . A kicsi most 7 hónapos , sokkal könnyebb mostmar .
2022. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig könnyű volt. Első pár hónap fárasztó, amikor fel kell leni, de lefoglal, hogy a gyermekem szenved, szóval csak utólag tudatosodik bennem, hogy hónapokig fizikailag zombi voltam, nem aludtam. Ez után.. 3-6 hónapos kor után.. Semmiféle nehézséget nem tapasztaltam... Nem is értem mire gondolhatsz( leírás elejét olvastam csak el).
2022. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!