Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek fontos kerti...

Szerintetek fontos kerti játszóházat venni a gyereknek, ha mindenkinek van a környéken?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes, csokos környéken élek, itt jóformán minden kertben van nagy játszóvár házzal, hintával, csúszdával.


Most lassan a mi gyermekünk is abba a korba ér, hogy már értékelné, ha lenne neki - másnál is szereti -, de úgy érzem, anyagilag ez nekünk nagy érvágás lenne, nem igazán fér bele. Egy kis alap játszóház is 4-600 ezer között van, használtan is néztem, hogy elhoznánk valahonnan, de nem találtam....


Egyébként van mindene, meg nem éhezünk azért, de sok dolog hiányzik még a házunkhoz, se terasz, se kertrendezés, bent is lehetne mit csinálni, jön a kistesó is, fél millió nagy összeg most ilyenekre... :/


Csak közben arra gondolok, hogy mindenki másnak van, csak a mi gyerekünknek nincs...



#gyerek #Játszóvár
2022. ápr. 28. 08:13
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem telik, hát nem. A kis barátok mivel fognak kint játszani? Azzal amit találnak 🤷🏼‍♀️. Nálunk van egy komplett játszótér (asztalos nagypapa csinált), medence nyáron. A legjobb kis barátnőjénél egy cuki kis kerti asztalka meg székek, homokozó meg ahoz játékok. De neki van kiskutyája. Simán eljátszik ott, hibá nincs mászóka meg kisház. A gyerekek feltalálják magukat, eljátszanak ha kell 2db kaviccsal is ha beindul a fantáziájuk 🤷🏼‍♀️.
2022. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha nem engedhetitek meg magatoknak, erőn felül nem kell venni. Furán is nézne ki az olyan ház, ahol villog a kertben a játszótér, de nincs kerítés vagy normális kert.
2022. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

21esről eszembe jutott, mikor a 3 évesnek a Papa hajtogatott három-négy féle repcsit papírból. Több órára lekötötte a gyereket az üres udvarban. Szép színes repcsik, mindegyik mást tudott. Élmény volt neki dobni, minnél magasabbra, minnél messzibre, kergetni, elkapni őket.


Érted, 500 forint volt két csomag színes papír, ebből három kis papír repcsi ennyire lekötötte. Én azóta nem stresszelek azon, hogy ez nincs, az nincs, vagy másnál mivan. :)

2022. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
A semmi és a fél milliós csoda kisház között azért van átmenet. Fura, h erre nem gondoltál. Pont ahogy a válaszolok írják: hinta, homokozo, pancsolo ilyenek.
2022. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
12%

Azért fura, hogy egyesek azt hiszik, a gyereknek nem kell semmit venni, főleg ha van a szomszédnak, semmi baj, majd mi is azt használjuk. Gondolom azért a nagyképernyős tévét megveszi magának apuka , és nem a szomszédba jár át filmet nézni ... Meg azért nem napi szinten fog a gyerek elszórakozni a papírrepcsivel. A játszóház kicsit tartósabb.

A kutyám játékai többe vannak.. Ha csinál valaki gyereket, az költsön is rá.

2022. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
89%
25 Majd ha lesz gyereked megérted. Nem feltétlen azzal akarnak játszani, amit 100 ezerért megveszel. Szomszéd gyerekének van torony, csúszda minden, egyszer nem láttam, hogy felmászott volna rá, pedig ránézésre félmillióba belekerülhetett.
2022. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%
A játszóház az egyetlen olyan játék, ami a játszótéren sem érdekli a lányomat. Ha belegondolok tényleg nem sokat lehet vele kezdeni, csak jól néz ki, nekem is tetszik. De egy 100 forintos buborékfujo is szórakoztatóbb.
2022. ápr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%
26-benézted, mert van 3 gyerekem. Már felnőttek. Volt rá példa, hogy a karácsonyi ajándék dobozával jobban eljátszott, mint ami benne volt. De ez egyszeri alkalom volt. Nem ugy voltam vele , hogy ..."jaj de jó, innentől csak üres dobozokat fog kapni, hiszen ezzel is elvan!" Agglomerációban laktunk, még járda se volt, nem hogy játszótér a közelben. Persze , hogy volt otthoni játsóterük (Legjobban a medencébe vezetett csúszdát imádták nyáron)De mindennel remekül eljátszottak, homozó, hinta, kisház, csúszda stb.
2022. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
88%

Hát mi nem csok-os környéken lakunk, ráadásul falun. Itt is kb minden gyetekesnek van, nem csak az ő kiváltságuk.


Tőlünk 3 hazra a játszótér, mégis van nekünk is. És szívesebben is játszik itthon, mint a játszótéren.


Egy magas házikó, abbol le csúszda. Felfele vagy létra, vagy mászofal. Alatta homokozó, mellette feszekhinta.


120ezer forintból csinálta a férjem. Megvettük a faanyagot, ő összerakta, én lecsiszoltam, lefestettem.


Még én is hintázok ott, nemhogy a gyerek.

2022. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
44%

Hú, meglepodtem a valaszokon.

Én, ha milliomos lennék se vennék, mégpedig azért nem, mert az udvarunk nem egy játszótér. Az egy udvar/kert ami mindenki igényeit fedi. Tehát van homokozó és egy kiscsuszda, a fán egy hinta, ennyi. Ha osszeszamolom 12 ezer volt összesen. Ezen kívül van kutya, van fa amire lehet mászni, teraszon asztal ahol lehet eajzolni, vannak játékaink, krétáink és nem mellesleg kompletten a környezetünk, tudjátok élőlényekkel, faágakkal, levekekkel amikből lehet "vulkant" epiteni, gödröt asni a kisautoknak stb.. És mindig feltalalja magát a gyerekem , kreativabbnal kreativabb módokon. Nem kell mindig a "kész ". Amiről ti beszéltek az játszótér és jatszohaz, ahiva eljarunk, az program. Itthon kozosen csinaljuk a kertet, rendezkedunk stb. Neki az szórakozás.. Mindig tanul valami ujat. Nem is értem minek kellene..

Plusz ez a hozzá állás már sz@r,hogy KELL, MERT MÁSNAK IS VAN.. Mi a f.. Kit érdekel.

2022. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!