Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az a szint, amikor már...

Mi az a szint, amikor már aggódnátok az 1-2 évesetek súlya miatt?

Figyelt kérdés

1 éves kora után lett 10 kg, a 1,5 éves státuszon szintén annyi volt, most 21 hónapos, valamelyik nap ráállítottam a mérlegre, és még mindig 10kg. Magasságban nő, itt meg ott még hurkácskái is vannak, nem beteges, energiája kb mint egy duracell-nyuszinak, jól alszik, jókedvű, jól fejlődik, szóval alapvetően ha nem létezne mérleg a világban, eszembe sem jutna, hogy aggódjak. De már előre félek a 2 éves státusztól, erősen kétlem, hogy addig jelentősen változna a súlya, és a védőnő már a 18 hónaposon is kicsit felvonta a szemöldökét, hogy még mindig csak ennyi. Nem egy hatalmas étvágyú gyerek, mondhatnám azt is, hogy fényevő, bár a bölcsiben mindig úgy adják ki, hogy hát megint nagyon jól evett, de szerintem összekeverik valaki mással. Vagy csak az én főztöm nem tetszik neki, nem tudom, itthon nem annyira nagy étvágyú.


Ez szerintetek aggasztó? Ezen a ponton már megfontolnátok egy kivizsgálást, vagy még beleférhet?


2022. máj. 3. 09:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is inkább az aggasztó, hogy közel 1 év alatt nem hízott semmit.

Én két kis súlyú gyerek anyukája vagyok, a lányom 2200 grammal született, a fiam 2670-nel (38. hétre mindkettő, nem ikrek). A lányom 2 évesen 9,6 kg volt, a fiam 8,9 (1 évesen 7,5 volt)! Itt már megkérdeztem az orvost, hogy nincs-e ezzel a gyerekkel valami probléma, mert basszus minden 2 éves 13 kg minimum körülöttünk, kis ducik, az enyém meg vékony. Azt mondta, hogy nincs gáz, mert önmagához képest jól fejlődik, és higgyem el, hogy ha lenne valami felszívódási zavara, vagy egyéb probléma, azt észrevenném másból is. Most 3 éves, 11 kg, szóval önmagához képest továbbra is fejlődik rendesen. Akkor én is aggódnék, ha azt látnám, hogy jó ideje nem hízik egyáltalán.

2022. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

1-essel értek egyet, nem tudom miért van ilyen alacsonyan a pontozása.

A gyerekorvos, védőnő rengeteg gyereket lát, ráadásul ez is a szakképzettségük. Amit ők mondanak, ara hagyatkoznék.

Másrészt: ha egészséges gyerek, a mozgásfejlődése, értelmi fejlődése normális, életvidám, érdeklődő kisgyerek, akkor nem nagyon tartanék betegségtől.

2022. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kell aggódni, ha kövér a gyerek. A tiéd súlya pont jó.
2022. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!