Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyermeked ha lázas-beteg...

Ovis gyermeked ha lázas-beteg akkor is bevállalod a homeos gyógyítást, mellőzve az antibiotikumokat?

Figyelt kérdés
Elsősorban a homeopátiát ismerő-használó anyukákhoz szól a kérdésem! A fiam most kezdi az óvodát és hát valószinű, hogy sorra hozza majd haza a betegségeket az 5 hós kishugának is. Az orvosokat ahogy ismerem antibiotikumok sorát fogják nekünk felírni (mindkét gyermekemnek). El lehet ezt kerülni? A homeopátiás gyógyszerek-gyógymódok megbízhatóak?
2010. szept. 16. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
kipróbálhatod de az a tapasztalatom hogy nem mindenkinek válik be. Nagyon el kell találni a miből mennyit és jó ha elviszed Őket szakemberhez mert alkatilag tudják igazán belőni a cuccokat. Ha össze vissza adsz mindeből 5-10 bogyót akkor nem igazán fog segíteni.
2010. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia. Én jártam homeopátiás dokihoz, mert volt pár problémám sajnos, köztük a folyamatos arcüreg gyulladás. Ő mondta,hogy habár az antibiotikum nem túl jó,de van amit nem lehet kiváltani homeopátiás gyógyszerre , mert nem ugyan azt a hatást biztosítja...de megelőzni lehet, illetve az utóhatásokat. Sajna az én fajta arcüreggyulladásomon csak antibiotikum segíthet,de szedek mellé immunerősítőt meg olyant ami segítí a gyorsabb leforgást.

De pl egy sima nátha, megfázás, hasmenés, hányás, ezekre úgy gondolom megoldást tudnának adni a specializált orvosok.De a bárányhimlőt, fertőzéseket, nem lehet gyógyítani,ahogy én tudom.

De sok megelőző van amiket én is szedek 3 havonta,amik segítenek nem mindet elkapni. De ez persze sok mindentől függ. Ha úgy gondolod keress meg ezzel egy ilyen orvost,ha elkap valamit a gyermeked, biztos fog segíteni!

2010. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ha vírusfertőzés, akkor úgyis kell az antibiotikum.ha egyszerű baci, vagy megfázás, akkor a mi dokinénink fel sem írja mert ő vezető homeopata doktor.
2010. szept. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ovis a fiam. Én bevállaltam a homeopátiát, mert már meguntam a sok antibiotikumot. Nem bántam meg.

A hatásosságáról csak annyit: a fiamnak 4 óránként adhattam a lázcsillapítót, Nurofent Panadollal felváltva (az antibiotikum mellett), mégsem szabadult meg a 40-41 fokos láztól. Az orvosok írták neki sorra a Prednisone-t, ami veszélyes gyógyszer a kicsiknek.

A homeós bogyók viszont a lázát 38 alatt tartották (ami nálunk csodának számít) és látványosan javult.

Azóta nekem is volt egy tüdőgyulladásom. 4x10 nap szedtem antibiotikumot rá, 4 félét, egyre erősebbeket. Aztán kínlódtam a candidával. Amikor a tüdőgyógyász felírta az 5. fajtát sírva fakadtam. Felkerestem a kisfiam homeós dokiját - és antibiotikum nélkül meggyógyultam.

Én is azt hittem, hogy ezek a szerek nem lehetnek olyan erősek, mint az antibiotikum, de tapasztaltam, hogy sokkal erősebbek. Én szívemből ajánlom mindenkinek!

Egy javaslat: keress egy jó homeós dokit, mert ezek célzott szerek és nem hatnak mindenfélére, mint mondjuk az antibiotikumok. A doki PONTOSAN meg kell tudja állapítani a betegségedet. Ha nem írja fel a pontos szert, akkor nem hat.

Ha a segítségedre lehetek, akkor írj e-mailt priviben, szívesen válaszolok.

2010. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk, homeopátiás végzettséggel rendelkezik. Most volt a lányomnak torokgyuszija, megállapította, hogy vírusos, amire nem hat az antibiotikum, plusz náthás is volt. Coryzaliát kapott, az első 3 nap nagy dózisú C-vitamint, kalciumot, Fenistil-cseppet. Három napig lázas is volt esténként, de ez nem baj, segíti a gyógyulást. Attól, hogy láza van, nem biztos, hogy antibiotikum is kell, mert vírus is okozhazja. Fölírt viszont egy antibiotikumos szemcseppet is, mert váladékozott a szeme. Azt mondta, ha a elkezd sársás-zöldes takony (ez baktérium jelenlétére utal) jönni az orrából, csöppentsek belőle az orrába is. Szóval csak helyi hatású antibiotikumot kap, persze már nincs láza, jó a közérzete, étvágya, csak még kicsit taknyos. Szerintem nem kell félni orvost váltani, ha nem vagytok elégedettek és az az érzésetek, hogy mindenre csak az antibiotikumot írja. Én azonnal otthagytam a dokinkat, amikor hallottam, hogy a kerületben van homeós gyerekorvos. Ő alaposan megrágja, mikor ad antibiotikumot. Tájékozódjatok, szabad orvosválasztás van.
2010. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos mi vidéken lakunk és nincs túl sok lehetőségünk az orvosválasztásban. Nem tudom 20-30km-re elhordani a gyerekeimet orvoshoz. A körzetis meg...mégcsak nem is gyermekorvos. :(
2010. szept. 19. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!