Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mértékű szigorúságot...

Milyen mértékű szigorúságot tartunk még elfogadhatónak a tanítónéni részéről?

Figyelt kérdés

A gyerekem most kezdte az első osztályt. A tanító néni egyfolytában kiabál velük, ingerlékeny. Nálunk itthon nincs veszekedés és a gyerekemet megviseli az ilyen fajta kirohanás a tanító néni részéről. Ő egy csendes szófogadó gyerek és mivel a tanító néni állandóan kiabál a gyerekemet sem kíméli. Az önbizalmát így még jobban a földbe tiporja.

Ma az egyik gyereket pofon is vágta.

Mit tehetek én mint a szülő, nem szeretném, hogy még jobban "rászálljon" az én gyerekemre? Idősebb tanítónéniről van szó.


2010. szept. 17. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Jesszusom!

Szerintem ez már a nem tolerálható kategória!

Pláne a pofon, remélem a gyerek szülei nem hagyják szó nélkül! Én azonnal követelném az igazgatótól, hogy rúgja ki, és akkor még örülhet, hogy nem lett feljelentve a rendőrségen. Gyereket tilos megütni!

Pláne nem egy kis elsőst, aki 2 és fél hete kezdte az iskolát.


Szerintem első körben beszéljetek az igazgatóval, mondjátok el,hogy nagyon nem megfelelő a stílusa a tanárnőnek. Egy életre meg lehet utáltatni a gyerekkel az iskolát, ha az elején rossz élmények érik.

2010. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Vagy osztály vagy iskola váltás. Nem szabad hagyni magad, az ilyen dolgok maradandó károkat okozhatnak a gyermek fejlődésében. Most tanul meg olyan dolgokat és sajátít el készségeket, viselkedést stb amik később örökre meghatározzák az életét.

Ez a nő sosem fog megváltozni, ezt nem tudod elérni, de a gyerekedet kimentheted ebből a szituációból.

2010. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

De sajnos mind a 20-30 gyereket nem lehet kimenteni. Egyértelmű, a tanárnak kell mennie, sürgősen. Én biztos, hogy minden követ megmozgatnék, ha a gyerekemről lenne szó.

Mivel én nem vagyok jártas az oktatási rendszerben, nem tudok konkrét tanácsokat adni, de én tuti, hogy beszélnék a védőnővel, felhívnám a nevelési tanácsadót, megkérdezném a régi óvónénit, hogy ilyen helyzetben kihez és hova lehet fordulni. (Lehet, hogy ők belsősként jobban átlátják a helyzetet, tudnak trükköket)

Csak azt nem értem, hogy ez a nő hogy lehetett eddig a pályán? Régebben is ilyen ordítós volt? És soha nem volt ellene panasz? Vagy valami miatt most zizzent meg? Akkor meg kezeltesse magát, szedjen nyugtatót, a saját lelki problémái nem csattanhatnak apró gyerekeken.

2010. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Osztályt váltani nem tudunk, mert csak egy nyílt (most már kezdem megérteni a többi szülőt a környékről miért vitték másik iskolába a gyereküket). Nagy az osztály, de gondoltam egy idősebb tanító néni megbirkózik majd a 30-as létszámmal.

A férjem azt mondja, hogy eltúlzom, nekünk nem kell foglalkozni vele. Csak ha "komoly" a baj akkor lépjünk.

Attól is félek ha átviszem egy másik iskolába, mi lesz ha egy másik ilyen modorú tanítónénivel összefutok. A gyerekemet sem tudom húzni-vonni.

2010. szept. 17. 17:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én napkőzis tanitónénim orditott egyfolytában, igy másodikban sirva könyörögtem, hogy inkább hazamegyek tanulni, de ezt nem birom tovább. 7 éves voltam, most 30, mégis tisztán emlékszem, hogy orditozott. Rossz emlék. Fogalmam sincs, mit tegyél, talán a többi szülővel ha szólnál a dirinek, hátha előnyugdijazza.
2010. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen azonnali közbelépésre van szükség. Általában egy tanító néni 2-4 évig tanít egy osztályt, így minél hamarabb lépsz, annál kevesebb negatív élmény éri a gyermekedet, és az osztályban lévő többi gyereket is. Ilyen esetben az igazgatóhoz kell fordulni, ha több szülő is egybehangzóan (és főleg határozottan) kéri, akkor új tanító nénit jelölnek ki az osztály mellé. Amennyiben ez nem történne meg, nyugodtan forduljatok az önkormányzathoz, mindenhol van oktatásért felelős megbízott, akinek kötelessége segíteni. Ne várjatok, mert egy ilyen korú kisgyereknek minden nap borzasztó egy ilyen közegben, és valóban meggyűlölheti az egész iskolát. Rossz rágondolni, hogy ha ilyenek az első hetek, mi jöhet még ezek után... Nem tolerálható, és mindezt úgy mondom, hogy nyelvtanárként és is tanítottam általános iskolában (elsősöket is). A tanító nénitől - és minden elsősökkel foglalkozó pedagógustól - maximális kedvesség és türelem várható el.
2010. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjed elég érdekesen gondolkodik, mégis mire és meddig várna, talán hogy majd a Ti lányotokat pofozza meg a tanár?

Ezt nem szabad annyiban hagyni! A kicsi gyerekek még nagyon nehezen tudják feldolgozni a stresszt, nem is igen tudják rendesen szavakba önteni. Lehet, hogy a legtöbb gyerek nem is mer otthon panaszkodni, vagy csak a felét mondják el a rossz dolgoknak.

Az meg a másik, hogy ebben a korban még hajlamosak saját magukat okolni, ha kiabál a tanítónő, pillanatok alatt elhiszik, hogy ők a rosszak, hibásak.

Szerinted ez mit okoz egy gyerekben? Ráadásul még összehasonlítási alapja sincsen, hogy lássa, másmilyen is lehet az iskola, a tanulás.

2010. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd kekeckedésnek, de honnan tudod, hogy hogyan viselkedik a tanító néni a gyerekekkel? Egész nap ott vagy velük az osztályban? Én egyébként az egyenes beszéd híve vagyok, ha nekem az lenne a tapasztalatom, hogy a tanító néni nem úgy viselkedik, ahogyan kellene , vagy a gyerekem sérelmez valamit, akkor meg kell a tanító nénit keresni, és szembesíteni a dolgokkal. Ha nem történik változás, akkor jöhet az iskola igazgató. Pont tegnap voltam szülőin, ahol néhány anyuka úgy leordította az új napközis nevelőt, (mielőtt az még levegőt vett volna a bemutatkozáshoz), hogy komolyan rossz volt hallani. Aztán szépen lassan kiderült, hogy nem egészen úgy történtek a dolgok, ahogyan azt ez a néhány gyerkőc otthon elmesélte. Annyiban igazat adok a férjednek, hogy nem "mentheted" meg örökké a gyerekedet az élet nehéz helyzeteiből.
2010. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolóval egyetértek, nekem is szólt egyszer az egyik szülő, hogy rugassuk ki a tanító nénit, mert folyton üvöltözik a gyerekekkeol. Megkérdeztem a kisfiamat, ő meglepődött, és azt mondta, ő máég nem hallotta kiabálni. Aztán kérdeztem a többi szülót, az ő gyerekeik is nagyon szeretik a tanító nénit. A végén kiderült, hogy az egyik legjobb tanító néni a városban, csak személyes okok miatt akarta ez a szülő kirúgatni. Szóval tényleg nézz utána, valóban úgy van-e, ahogy írod. Nehezen hiszem el, hogy egy verekedős tanítót hagynak oktatni a mai világban.
2010. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pofon igaz, amiben nem vagyok biztos, akkor is érdekes lehet az ok. Pl, ha egy gyerek veri a többieket, akkor ma már semmi nincs a tanár kezében, mert kirúgják. Azért ez se ok. Ma már egy 6-8 éves gyerek is úgy beszél néha a tanárokkal, amit én nem tudnék tolerálni.
2010. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!