Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mértékű szigorúságot...

Milyen mértékű szigorúságot tartunk még elfogadhatónak a tanítónéni részéről?

Figyelt kérdés

A gyerekem most kezdte az első osztályt. A tanító néni egyfolytában kiabál velük, ingerlékeny. Nálunk itthon nincs veszekedés és a gyerekemet megviseli az ilyen fajta kirohanás a tanító néni részéről. Ő egy csendes szófogadó gyerek és mivel a tanító néni állandóan kiabál a gyerekemet sem kíméli. Az önbizalmát így még jobban a földbe tiporja.

Ma az egyik gyereket pofon is vágta.

Mit tehetek én mint a szülő, nem szeretném, hogy még jobban "rászálljon" az én gyerekemre? Idősebb tanítónéniről van szó.


2010. szept. 17. 17:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindegyik nagyon hasznos volt számomra. Igen, a mai világban a gyerekek otthoni nevelésére nagyon kevés idő jut és ezért sok gyerek nem tiszteli a felnőtteket. Nálunk a szülő-gyermek közötti beszélgetések nagyon fontosak. A való világgal egyszer szembesítenem kell mert nem szeretném burokban nevelni.

Ami a tanítónéni hirtelen haragját illeti magam is többször tanúja voltam. Én akkor csak néztem megszólalni sem tudtam. Lehet a mai társadalomban ez az elfogadható és csak én vagyok túl érzékeny.

Nem vagyok az a típus aki " udvarol" a pedagógusnak.

Egyszer közbe is léptem amikor elveszítette a gyerekem füzetét és rá fogta, hogy elhagyta. Amikor én szóltam meglett a füzet, ott ahol a gyerekem mondta, hogy van.

Tegnap csak pár szóra állítottam le ( először történt meg ilyen) a gyerekem betegségéről szerettem volna pár szót mondani (gondoltam jó ha tud róla), szinte nem is hallott. Háromszor kérdeztem meg ugyanazt, mire válaszolt. Nem is nézett a szemembe, látszott rajta, hogy le akar rázni, rossz napja van. Ez nem abba az időben volt amikor a gyerekekre kell vigyáznia. Én is emberekkel dolgozom és sosem beszéltem ilyen módon senkivel sem, szinte megalázó volt.

A gyerekemben bízok, élethűen tud mindent elmesélni, gondolom még várok, de kinyitom a szemem még jobban. A többi szülőt sem keverem bele mert lehet, hogy nekik ez a modor elfogadható.

2010. szept. 18. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!