Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális ha szégyenlős...

Meddig normális ha szégyenlős a fiam?

Figyelt kérdés
3.5 éves bárhova megyünk bújik a hátam mögé. Ha olyan jön akit ismer sokszor még akkor is elbújik mindig azt akarja vegyem fel és én vigyem oda. Bár ismerősöknél hamar fel is oldódik.
2022. máj. 24. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Mert szerinted az lenne a normális, hogy lehaverkodjon minden idegennek egyből, hogy könyebb legyen elrabolni?
2022. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csak nekem már túl szégyenlősnek tűnik, a korbeli gyerekekhez képest.
2022. máj. 24. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak ilyen gyerekek. Majd idővel változni fog, ne problémázz rajta.
2022. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Kicsit autisztikus de nem olyan vészes. Kortársaival hogy viselkedik? Van lemaradása fejlődésben? Pl beszéd?
2022. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs lemaradása, szépen beszél. Az óvodában sem szóltak, hogy gond lenne vele. Annyi hogy szerepelni nem szeret de azt mondták azért bevonható feladatokba.
2022. máj. 25. 16:31
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

#4-es miért lenne autisztikus tünet, hogy egy 3,5 éves gyerek szégyenlős?

Szerintem csak ilyen típus 🤷‍♀️

2022. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs határa annak, hogy meddig normális. Én még 30 évesen is legszívesebben elkerülöm az embereket ha tehetem. Semmi értelme nincs emberek között végezni egy olyan cselekvést, amit lehet egyedül is csinálni.

A fiad azért bújik el, mert nem akar találkozni velük. Amíg nem jön rá, hogy mi az értelme annak hogy ő is ott van melletted és minimálisan kapcsolatba lép másokkal, addig nem fogja szívesen csinálni. Vagyis amíg a te ismerőseiddel találkozik, akikhez neki semmi köze, addig nem fog máshogy viselkedni. Miért is tenné? Gondolom te se mész oda egy ismeretlen vagy látásból ismert emberhez az utcán hogy beszélgess vele mikor lenne jobb dolgod is, nem? Majd ha olyannal találkozik, akivel szeretne beszélgetni, akkor nem lesz visszahúzódó.

2022. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt nem is várom el de pl ha járdán is elkerülünk valakit akkor ő szégyenlősen bújik mögém vagy mellém.
2022. máj. 28. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Az unokahúgom 5 éves, de a mai napig elbújik ha megy hozzájuk valaki, pláne akit nem ismer. Az oviban is nehezebben oldódott, de már szívesen barátkozik a többi gyerekkel, szeret is oviba járni.

Szerintem egyszerűen vannak ilyen visszahúzódóbb habitusu gyerekek, ugyanígy vannak ilyen felnőttek is,nincs ezzel semmi baj. Nem vagyunk egyformák és ez így van jól :)

Az is lehet, hogy a covid miatt egyébként sem tudott sok emberrel találkozni, épp nemrég olvastam egy gyermekpszichologus cikkét ezzel kapcsolatban, ő írta, hogy ez az ún. covid-generáció, akik gyakorlatilag ebbe a járványba születtek bele, így nem igazán volt lehetőségük szocializálódni, nehezebben nyitnak, nekik több idő kell.

2022. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!