Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megosztaná a tapasztalatait,...

Megosztaná a tapasztalatait, aki hasonló helyzetben van/volt? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, eléggé izgulok,mert nem igazán van hozzászokva a gyerektársasághoz.

Szoktam olvasni más anyukáktól, hogy látják mennyire hiányzik a gyereknek a társaság. Honnan lehet azt látni? Az én kisfiam nagyon szeret itthon lenni, kb egész nap az udvaron vagyunk, elfoglalja magát, játszunk, kertészkedünk. A játszótéren sem igazán keresi a gyerekek társaságát, igaz még nincs 3 éves, úgy tudom ilyenkor még inkább egyedül szeretnek játszani. Meg egyébként az apja, meg én is elég introvertáltak vagyunk, szóval gondolom alapból is egy visszahúzódóbb személyiség.

Akiknél hasonló volt a helyzet, hogy alakult az óvoda? Szerette a gyerkőc, sikerült beilleszkednie?


2022. máj. 26. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekelne.

Egyébként én is nagyon magamnak való, visszahúzódó gyerek voltam gimis koromig. Egy tortúra volt az ovi szüleim szerint, hónapokig mindennap sírás volt egész nap.

2022. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Állítólag férjem is nehezen szokott be, nekem könnyen ment, szerettem is az ovit.

Neked van már gyereked?

2022. máj. 26. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok tippet adni, nálunk is ez a helyzet. Én elég sokat viszem társaságba, de nem bírja a többi gyereket. Ha hozzányúl, megoleli valaki, akkor sír. Pedig tényleg kisbaba kora óta találkozik gyerekekkel.. Ilyen érzékeny fajta.
2022. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3-as mennyi idős a gyereked?

Az én kisfiam is régebben sírt, vagy bújt mögém ha közeledett felé egy gyerek. Ma már ilyen nincs, de a barátkozástól még nagyon messze van

2022. máj. 26. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem barátkozott a játszótéren és nem is volt gyerekek között, elvolt itthon egészen 4 éves koráig, covid miatt. Utána ovis lett, barátkozik, most már a játszón is, az oviban megtanulta hogyan kell. Egy percet nem sírt az oviban utánam, gondolom azért mert idősebb, de gyerekekhez abszolút nem volt szokva.
2022. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5-ös, köszönöm, hogy leírtad, jó olvasni ilyen pozitív tapasztalatokat :) Mi is a covid miatt nem tudtunk menni sehova, barátok, rokonok meg nagyon messze vannak.
2022. máj. 26. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam igényelte. Onnan láttam, hogy teljesen megszűnt neki a külvilág, mikor játszótéren voltunk. Egyke volt még és bármikor gyerek közelbe kerültünk, látszott rajta, hogy csillog a szeme, minden mozdulatát figyeli a másiknak, utánozza őket, stb. Otthon sokszor eleven volt, nem tudta már levezetni az energiáit. Emiatt is került bölcsibe. Társaságban töltött napokban teljesen kiegyensúlyozott lett, elfáradt nap végére, nem volt vele veszekedés.


Viszont nálatok biztosan más a helyzet, ő magának való. Van ilyen. Ha szokott mamánál-rokonnál-valakinél aludni nélkületek és nincs gond olyankor, nem szomorú, nem sír, szokásosan viselkedik, akkor az ovival se lesz gond. De ha nehezen szokja meg az ismeretlen helyeket embereket, akkor az ovi is egy harc lesz.

2022. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lehetett már látni 2 éves korára hogy kell neki a társaság. Ha kint voltunk a játszótéren, én megszűntek létezni, csak néha pillantott rám hogy megvagyok-e még. Ment, intézkedett, beállt a nála nagyobbakhoz is homokozni, figyelte hogy hol történik valami érdekes. Most 2,5 évesen voltunk óvoda látogatóba, igaz hogy alig éri fel a kilincset, de már nyitotta az ajtót, köszönt, ment be a csoportba, és 5 perc múlva tornyot épített a többiekkel, az udvaron meg versenyt motorozott velük.

Én nagyon introveltalt vagyok, ő pont az ellenkezője. Van egy kisbarátja, aki mindig az anyukájának a közelében érzi jól magát, bizalmatlan mindenkivel szemben. Kellett pár hónap és sok találkozás mire elkezdett érdeklődni, és szalad felénk ha meglát. Van akinek több idő kell a bizalomhoz, de ha talál egy kisbaratot akivel jól kijön, akkor utána könnyebb lesz. Esetleg valami rendszeres csoportos foglalkozásra nem tudtok járni ahol több gyerek van a saját korosztályából?

2022. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam óvodában is. A 3 évesek zöme valóban inkább egyedül szeret játszani, vagy felnőttel (esetleg tesóval otthon, ha van), mégpedig lelki alkattól függetlenül. Más kérdés, a kifele fordulóbbak (extrovertáltabbak) a 3. életévük során hamarabb megnyílnak a többi gyermek felé, vagy akár már 1-2 évesen is.

A többség viszont inkább a 4.életévük felé kezd játszni a többi gyerekkel. Viszonylag kevés tapasztalatom van gyerekcsoportról, aszerint relatíve ritka az olyan gyermek, amelyik a 4. szülinapjára ne játszana szívesen más gyermekkel, kisebb-nagyobb gyakorisággal.

2022. máj. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!