Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vita (nem veszekedés) indítóna...

Vita (nem veszekedés) indítónak szánom az alábbi kérdést. Több baráti beszélgetésnél felmerült a téma. Kérdés, ki, hogyan tudná megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az adott háborús helyzetet figyelembe véve, ha nekünk, Magyaroknak kéne menekülni, akkor azok az elvált férfiak, akiknek a gyerekeik anyukánál maradtak, az adott szituációban hogy maradnának a gyerekekkel? Becsatlakoznátok az exhez, a gyerekek miatt, hogy együtt legyél velük? Mi van, ha az exnek már van párja? Esetleg ő mit fog csinálni, ha neki is vannak gyerekei az előző kapcsolatból és nem ő neveli őket? Vagy elhozod az extől őket? Azt hogy? Vagy menekülsz egyedül és próbáljátok tartani a kapcsolatot menet közben? Mi van, ha nem ugyanaz az elképzelés az exnek és neked? Mi van, ha már nálad is van egy kapcsolat? És még ezer féle variáció lehetséges. Ez nyilván egy fikció, nem arra vagyok kíváncsi, hogy gyáva férfi, aki menekül...stb. Mivel többen, több oldalról végigjártuk a témát barátokkal, nagyon érdekes megvilágításba helyeződött az adott elképzelt helyzet. Nyilván egy megoldás nincs. Nyilván helyzetfüggő, de érdekel más ember vélekedése is a témáról. Bár ne kerüljön rá sor.

2022. márc. 23. 15:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Legálisan menekülhetsz a kérdésben? Már úgy értem, hogy 18-60 között nincs kifelé határátlépés, ha háború van. Vagy országon belüli menekülésre gondolsz?
2022. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
Az ex azért ex, mert már nem szeretitek egymást. Nem lehet csak úgy "becsatlakozni" egy ilyen helyzetben.
2022. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
Kapcsolatot lehet attól még tartani hogy nem együtt menekülnek vele.
2022. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Azt menekülés nélkül is tarthatná.
2022. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%
Nem az volt a kérdés, amugy is bánat se akarna politikusok hüylesége maitt harcolni, szóval ezt így rövidre zárhatjuk.
2022. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy lehet menni külföldre.
2022. márc. 23. 16:20
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Ez nyilván egy fikció, nem arra vagyok kíváncsi, hogy gyáva férfi, aki menekül.


Mind 1 , hogy menekül vagy nem ha megfogják és besorozzák.

2022. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy a gyerekem hiába az én gyerekem, de nem az én problémám, akkor nem hagytam volna ott őket, le van papírozva bíró által, tartsuk is ahhoz magunkat. Amit levonnak pénzt 18 éves koráig annyi, menekülnék ahogy tudok. Ha találtam jó helyet és tuti nem túrnak ki akkor szólnék nekik, aztán lehet megbánnám, mert nem lenne nyugalmam, vagy még bosszúból fel is dobna a volt nej. Oldja meg mindenki a saját dolgát én azt mondom, háborúban vannak túlélők, folytassam?

De lehet egy B verzió is, összetereljük mindenkinek a gyerekét, meg mindenkit és együtt keressük a túlélést. Durván hangzik, de többen erősebbek vagyunk, szóval ha valakit ki kéne dobni a pincéjéből, hogy elbújhassunk akkor megtennénk nyilván. Szóval a két véglet megfontolandó. Nem szerelmespárok menekülnének, hanem egy szövetség.

2022. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Oké, az ex, az ex, de ott vannak a gyerek, akik nála (is) vannak. Én csak a saját álláspontomat tudom mondani, nyilván mindenkinek más. Én nehezen viselném, ha külön kéne menekülni, de érdekes lenne a felállás, ha együtt mennénk.
2022. márc. 23. 16:23
 10/32 anonim ***** válasza:
86%
9# igen, a csapatot úgy gondoltam, hogy kölyköstül mindenki, "egy az érdek" jelszóval. Tehát az én volt feleségem új palijának a két exfelesége és azok gyerekei és azok új palijai, esetleg ugyanez az én oldaklamról. Egy kisebb bakonyi falu, műholdról követhető lenne a csoport mozgása. Pénzt, ékszert jobban el lehet rejteni az overálok, meg kiscipők belsejébe, cserébe minden felnőttön lógna 1-2 kölyök nehezítésnek, épp a sajátja, vay valakié a kommunából. Két külön stratégia, Rambo egyedül él túl, vagy egységben az erő. Oké, pont ez volt a kérdésed:)
2022. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!