Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan témák, amikből szinte...

Olyan témák, amikből szinte biztos, hogy nem alakul ki veszekedés?

Figyelt kérdés

Anyukámmal szeretnék kicsit több időt tölteni, de minden hülyeségből veszekedés tud kialakulni. Rengeteg mindenben különbözik a véleményünk, és nem tudjuk normálisan megbeszélni a dolgokat. Bármi ötlet? Időjárásról beszélni esetleg? Na jó az hülyeség, de semmi nem jut eszembe.

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 31. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Együtt laktok még? Mennyi idös vagy?

Sok esetben ugyanis az a probléma oka, hogy túl sok a rivalizásciós helyzet.

2020. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.
2020. máj. 31. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem lényeges a téma. Az a fontos, hogy mindig igaza legyen. Akármilyen hülyeséget mond, rá kell hagyni: úgy van, anya, igazad van, anya. Akkor aztán bármiről lehet beszélni, mert megkapja, amire vágyik. Nem kell, hogy tényleg egyetérts vele, csak eljátszod, az is elég.
2020. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ja, 3asnak van igaza. A vita ott kezdődik, hogy nem fogadja el a véleményed. Rá kell hagyni mindent. Bólogass, mint 1 robot

De én a helyedben ilyen emberrel nem akarnék még beszédtémát se kezdeni. Aknamező! Te azt hiszed tök semleges, de ha ballábbal kelt, akkor még abba is beleköt, ha felemlegetsz valamit. Vagy addig csavarja a témát, amíg vita nem lesz belőle. Aztán ha megkérdi, miért nem álsz vele szóba, akkor mond el neki miért. Valszeg oltári nagy balhé lesz belőle, de hagyd rá. Had főjön a levében. Aztán juttasd eszébe, hogy ugye megmondtad...

2020. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Abban a korban vagy, amikor úgy hiszed, hogy kötelező mindennek ellentmondani.
2020. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#5

Nem tudom, hogy ezt úgy érted e, hogy bármit is mondanak a szülők, nekem mindig csak az ellenkezője jó, vagy pedig, hogy mindig kiállok az igazamért, ha nem értek velük egyet. Mert ha a második, akkor igen, tényleg, szinte minden esetben, és nem nagyon szeretek csak bólogatni, ha nem értek egyet.

2020. máj. 31. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kerdezed barmirol a velemenyet. De a tiedet sose mondd el, ha nem ugyanaz. Vagy kerdezd a gyerekkorarol, csaladi esemenyekrol amik reg voltak, gyerekkori almairol. Vagy mit latott legutobb jo filmet es az mirol szolt.


Azaz ilyen esetben beszeltesd inkabb.


Nehany pelda:

Anya amikor gyerekek voltatok ti mivel jatszottatok?

Nyaron mit csinaltatok iskolai szunetben?

Diakkent dolgoztal?

Mi akartal lenni? Az amit most csinalsz?

Apaval hol ismerkedtel meg?

Miyen volt az elso baratod? Az en koromban hogy udvaroltak a fiuk a ti idotokbe?

Ismerted a dedszuleidet? Ok mivel foglalkoztak?

Ti miket tanultatok a suliban? Neked meg kellett oroszt tanulni? Voltal kisdobos? Voltal.vandortaborban? Az milyen volt?

A szuleiddel.voltatok nyaralni?

Hova jartatok, amikor meg nem.volt se meki, se kfc?

Mikor ittal eloszor alkoholt?

Emlekszel a kozepsulis baratnoidre?

Mi a velemenyed anya arrol hogy ket ferfi vagy no osszehazasodhat es gyereket is nevelhet?

Anya ti sose probaltatok ki drogokat? Fuvet se?

Mi a velemenyed, hogy sokan egyetem alatt kulfoldi osztondijjal kulfoldre mennek tanulni?

Szerinted kozepsuli vagy egyetem.utan erdemes kulfoldon dolgozni egy evig, esnem szakmaban csak mosogatni?



Es egyreszt tudni fogod mire szamits, ha ezekelesben a valos kerdesied lennenek (nyari munka, kulfoldi ut, alkoholivas), masreszt anyadrol es a csaladrol si sokmindent megtudhatsz.

A lenyeg ha valamirol.velemenyt mond es visszakerdez ha nem ertesz egyet akkor ugy fogalmazz: hat nalunk az osztalyban sokan ugy gondoljak, hogy....ha eroskodik te mit gondolsz, terj ki hat en nem.igazan tudom, nincs tzapasztalatom, azert is kerdeztem a te velemenyed:-)

2020. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Ez tényleg hasznos, meg fogom próbálni.
2020. máj. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!