Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az amit úgy gondoltok,...

Mi az amit úgy gondoltok, hogy jobban csináltok gyereknevelés terén, mint az "átlag"?

Figyelt kérdés
2022. máj. 29. 14:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyos anyukáknál biztos jobb vagyok,de én is az átlagba tartozom. Nem vagyok stressz mami aki ökölharcba megy az ovis jelért 😉
2022. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván mindenki a saját elképzelései szerinti legjobbat igyekszik adni a gyerekének, és simán lehet, hogy amit én jobbnak gondolok mint mások, az mások szemében meg pont rosszabb :D

Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy vannak, amiket jobban csinálok, mint mások. Pl sosem kiabálok, nem verem (mármint kézre csapás vagy ilyesmi sincs), szép szóval igyekszem nevelni, példamutatással kezelni a nehezebb időszakait (pl dackorszak), megértéssel és türelemmel fordulni felé akkor is, amikor (közvetlen környezetemből meg egy rakás játszótéri szülőből kiindulva) sokan mások már rég nem tudják kezelni másképp a szituációt. Persze vannak az ilyen egyéni dolgok, hogy mikor hogy etetik a gyereket, ezt is úgy gondolom, hogy jól csináltam egyébként, tök sokáig nem kapott cukros dolgokat, dörmi meg krémtúró meg társai kb a bölcsiben léptek először az életébe, ezeket továbbra sem kapja itthon, miközben tudom, hogy sokan a környezetemben nem figyeltek erre.

2022. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
20%

A dörmi a magyar étkeztetés sztárja :D

Az én gyerekem ugyan még kicsi ehhez, de mondjatok már meg, tényleg annyira szeretik? Én magam annyira nem voltam elájulva tőle.

2022. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%
Miénk 8 hónapos és fagyit is kóstolt. Nem fogjuk édességgel tömni,de fog kapni túró rudit stb. ha nagyobb lesz. Dörmi nekem se jött be.
2022. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem hülyültem el, értsd nem gügyögök, nem használok cukiskodó anyukaszlenget, nem veszem halálosan komolyan a gyereknevelést, képes vagyok magamon továbbra is nevetni.
2022. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

10-es, azért írtam ezeket a példákat, mert az én környezetemben nem ezt látom...

Nevelés terén nem írtam direkt semmit, mert annyiból, amit a játszón látok, meg beszélgetünk, nem lehet levonni a következtetéseket, hogy ki hogy neveli a gyerekét, így csak olyat tudtam írni, amiről már volt szó.

Nem tudom milyen az átlagos gyereknevelés, de én is a pozitív és szeretetteljes nevelést gyakorlom, nincs kirándulást kiabálás meg verés meg lelki terror, mindent megbeszélünk mint értelmes emberek. Ez viszont nem tudom, hogy hogy csinálja egy átlag anyuka, így direkt nem írtam hogy ebben 'jobb' lennék. De a környezetemben amit látok/hallok: folyton megy a tévé, étkezések között a csoki, meg egész nap a cukros löttyöket isszák, meg a játszón az én gyerekem már rég mezítláb van, a másikon meg pulóver... Na az ilyenekkel én nemtudok azonosulni.

2022. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
-kirándulást, az nem tudom hogy került oda
2022. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok olyan "Bezzegén" anya, mint az 5-ös, aki mindig más anyukák leszólásával fényezi magát.


"Nem öltöztetem túl, az ismerősök mindig" "Dörmi meg üccsi helyett nálunk"

"Ismerősnél reggeltől estig megy a tévé" "sokan mások már rég nem tudják kezelni másképp a szituációt" "miközben tudom, hogy sokan a környezetemben nem figyeltek erre."


Szerintem a legtöbb 2-3 éves gyerek nem üdítőn és dörmin él a tv előtt, és nem verik a szüleik. Csak valahogy az ő környezetében mindenki ilyen, bezzeg ő nem.

2022. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
25%
18, az utolsó két idézetet nem én írtam, jó lenne, ha nem mosnál össze embereket. én azt írtam, hogy nem tudok semmit arról, ki hogyan neveli a gyerekét...
2022. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
74%
De a hozzászólásod végig arról szól, hogy mások a környezetedben rosszul csinálják, Bezzeg Én. Hogy hogy ilyen szar anyákkal vagy körülvéve, akik lusták takarítani a gyerekük után, túlöltöztetik, Dörmivel, üccsivel tömik, és tv-ztetik?
2022. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!