Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeparációs szorongás lenne,...

Szeparációs szorongás lenne, vagy mégis mitől ennyire anyás a 2 évesem?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy a lányom már átesett 1 éves kora előtt a szükséges lépéseken, amik tartottak pár hétig, és én megnyugodva sóhajtoztam, hogy de jó, végre a szepás időszaknak vége. Tudtam, hogy 1,5-2 éves kora körül van még egy időszak, amikor szintén nagyon ragaszkodós, de a korábbiakból kiindulva nem igazán aggódtam ezen, gondoltam lesz pár nehéz napom, esetleg 2-3 hetem MAXIMUM, és utána megint jók vagyunk.

Hát, most már lassan tart 3 hónapja, és még mindig nem látom a végét. Egyszer csak elkezdte az apját elutasítani, a nagyanyjánál inkább hozzám bújni, pedig az apja kb ugyanannyit van vele, mint én (itthonról dolgozik, rendesen kiveszi a részét a gyerek körüli teendőkből születésétől kezdve), a nagyanyja is amióta megszületett, heti többször jön és foglalkozik vele, ismeri már és korábban nem is volt gond vele. De amik eddig apás/nagymamás programok voltak, pl a fürdetés (amióta hazahoztuk a kórházból, az apja fürdeti, én max csak akkor, amikor az apja elutazott munkaügyben vagy beteg volt), azokhoz most már én (is) kellek. És borzasztó sírás van, ha nem vagyok jelen. Fogjam a kezét végig, inkább csináljam én, az apját el is löki és rám meg cuppan, mint valami tapadókorongos kis polip. Nagyon cuki meg minden, de iszonyat fárasztó, hogy ami eddig tök jól működött munkamegosztással, azt most képtelenség csinálni, és nyilván ez az apjának is rosszul esik.

Fogalmam sincs, hogy kezeljem jól, és egyáltalán azt sem tudom, hogy ez mégis mi és miért csinálja. Nem érte semmi trauma, nem volt semmi változás az életében, egyszerűen egyik napról a másikra elkezdett mindenki mást elutasítani. Vannak jobb napok és rosszabbak, vannak rosszabb időszakok napokon belül is, de azért a tendencia megvan továbbra is.

Ez normális, más gyereke is csinál ilyet? Mi ez, egy újabb szeparációs szorongás, a dackorszak valami elcseszett változata (vannak hisztijei, de ezeket még mindig könnyebben kezelem, mint amikor semmi és senki nem jó neki, csak és kizárólag anya), vagy mégis mi lehet ez? Hogyan lehet ezt jól kezelni, hogy ő is és én is jól jöjjünk ki belőle végül?


2022. máj. 30. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt 2 évesen egy újabb szepa korszak. Durva volt,de túléltük. És a kislányom is.
2022. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálatok meddig tartott? És hogy vészeltétek át? :D Én már kezdek ebbe belefáradni, sokkal kevésbé vagyok türelmes az egész napos fejhangú "anyaaaaaaaaaaaaa" nyávogások mellett, mint egyébként szoktam.
2022. máj. 30. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Két év 3 hónapos a lányom, kb 2 éves kora óta ő is ezt csinálja, de csak ilyeneknél, hogy

- csak anya veheti ki az etetőszékből

- csak anya fürdetheti

- csak anya pelenkázhatja

- csak anya moshat fogat

stb.

Pedig nálunk is ugyanaz a helyzet, férjem itthonról dolgozik, mamák is vannak.

Másban azért jobb a helyzet, de ezekben én kellek mindig. Szerintem cuki. :D Engem nem zavar ez annyira.

2022. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom autista, úgyhogy nem adok tanácsot,bocs. Csak auti gyerekkel van tapasztalatom.


De ettől teljesen függetlenül 2 éves korban van egy 2. szepa korszak nagyon sok gyereknél.


Az én lányomat még most,6 évesen se lehet egyedül hagyni 10 percnél rövidebb időre (értsd:kimegyek a konyhába,ő a szobájában játszik). Mert ő igényli,hogy ott legyek. Vagy én,vagy az apja.


Szóval tanácsot kérj szerintem egészséges gyerek szüleitől.


De igen,normális. Majd elhagyja. Apukával is beszéld meg,hogy viselkedjen felnőttként,értse meg,hogy ez nem ellene van. Egy korszak,ami elmúlik. Lesz ő még levakarhatatlan az apjáról! Sőt!


:)

2022. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1es és 4es választ írtam én.
2022. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az en fiam ket es fel eves. Mindenhez is en kellek. Születése ota. 🙈 Akkor nalunk ez mi? 😅 Velem furdik eszik ,en pelenkazhatom stb. Kocsikazni azert elmegy vele de ennyi. Harom evesen mar olyan kis okosok lesznek,sok mindent elhagynak majd.
2022. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2,5 eves a lanyom, es durvan fel eve nem enged elmenni itthonrol, csak ugy tudom megoldani, ha valaki elviszi ot arra az idore.

Elotte is en voltam a preferalt, viszont ha ugy alakult apa is elaltatta. De most mindenhez en kellek. Nem tudom mikor lesz vege

2022. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!