Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak ilyen nyugodt kisgyerek...

Vannak ilyen nyugodt kisgyerekek, vagy talán valami baja lehet?

Figyelt kérdés

Két év három hónapos a lányom.

Beszéde kiemelkedő, és az értelmi szintje is, így ezen a részén nem aggódok.

Azonban feltűnően nyugodt, pihizős gyerek... Nem olyan, mint a kortársai, hogy egész nap szaladgálna, hanem inkább sétálgat, mászik fel mindenhová (esés nélkül szerencsére), de egyáltalán nem az a lelőhetetlen, gyors típus. Tévét nem néz, olvasni szoktunk, egy óráig is tud egy helyben ülni. Néha kergetőzünk, hogy kicsit megmozgassam, de inkább egyhelyben játszik, legoval, mindenfélével. Nagyon sokat szopja az ujját, ezt most nem tudom miért, nem történt semmi, nagyon szeretetteljes a légkör itthon, nem tudom, mi váltja ki belőle, és sokszor lefekszik az ágyba, lepihen.... Lehet, hogy kéne nézni neki egy vérképet? Vagy csak pihen? Tudom, túlaggódom, de nem ezt látom a környezetemben. De amúgy meg az energiaszintjével nincs baj, csak másra fordítja. És nagyon vidám, nem látom, hogy esetleg beteg lenne. De egyszerűen nem szeret annyit mozogni. Amikor sétálunk, gyönyörűen jön mellettem kézenfogva, soha nem rántotta még ki a kezét, hogy elszaladjon... Tudom, adjak hálát az égnek, hogy ilyen nyugodt.. de normális ez két évesen?


Van itt olyan, akinek hasonló nyugodt gyereke volt?

(Írtam már ki pár kérdést, lehet hogy ismerős... De nem hagy nyugodni, védőnő anélkül mondta hogy biztos nyugodt gyerek, hogy megnézte volna, gyógytornász azt mondta hogy biztos lassabban fejlődik a mozgás téren... De egyébként ha így marad, két és fél évesen biztos viszem tornázni, mert az az egészséges gyereknek sem árt)


2022. jún. 3. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
van ismerosom aki ilyen gyerek volt, teljesen egeszseges felnott lett belole, baratkozos, jovialis, tarsasag kozeppontja
2022. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy normális.


Rémes, mennyi abszurd mértékig aggódó anyuka van. Igaz, méltánylandó, hogy e kérdés kiírója legalább nem az autizmustól retteg. :-)

2022. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Én megértem az aggodalmad, egy 2 éves nem szokott csak úgy lefeküdni pihenni. Ha előtte rohangál 1 órát, akkor érhető lenne, hogy utána egy csendesebb, nyugisabb játékot választ, pl mesekönyv nézegetés. De így, hogy alapból nem pörög, aztán egyszer csak lefekszik, ez tényleg fura.

Háziorvosnak jelezném. Nézzenek egy vérképet, abból baj nem lehet. Jó esetben megnyugszol, hogy minden oké vele.

2022. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Esetleg az étkezéssel lehet összefüggésben? Ritkán eszünk gyorsan felszívódó szénhidrátot, és azt vettem észre, hogyha cukros dolgot eszik, akkor sokkal jobban felpörög. De hát ezért nem akarom cukorral tömni...

Az alvása is jó amúgy, egyszer alszik másfél-két órát délután, éjjelt pedig végigalussza, nem alszik olyan feltűnően sokat...

Idebent szokott amúgy csak elfeküdni, ha kint vagyunk az udvaron, akkor megy folyamatosan, egy percre sem pihen el, de nem is fárad el annyira, mert ugye szépen nyugodtan játszik.

2022. jún. 3. 12:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Másrészt félek a vérvételtől, pedig gondolkodtam már rajta... Akinek volt már a gyerekének, nagyon vészes? :'(
2022. jún. 3. 12:44
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát most rámcáfolt kicsit... Nem volt hajlandó elaludni délben, és egész délután kint voltunk, alig bírtam behozni 7-kor. 🤣


De kint is hallgatott mindenre, amit mondtam, nem nyargalt el, stbstb... Remélem tényleg csak annyi, hogy nyugodt gyerek, és akkor én vagyok a legboldogabb anyuka 🤷🏼‍♀️

2022. jún. 3. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:

2 hónap múlva lesz 3 éves a kisfiam, és hasonló, mint a kislányod. Kint nagyon szeret lenni, most, hogy itt a jóidő, alig lehet beimádkozni. Bár kint elég sokat szaladgál, de nagyon szeret egyhelyben is eljátszani, lego, stb. Ő is van, hogy hogy néha csak úgy elfekszik a kanapén 1-2 percre, de nem hiszem, hogy ezzel baj lenne. Ha utcán sétálunk, akkor ő is szépen fogja a kezünket, ha futóbicajjal megy, akkor sem száguldozik, szépen megy, közben nézelődik, és folyamatosan beszél, kérdez :)

Az apukája és én is nyugodt természetű emberek vagyunk.

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne, kiegyensúlyozott, vidám gyerek :)

2022. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!