Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennének ebben az esetben?

Mit tennének ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2.5 éves lányommal májusban voltunk kétszer strandon, imádta, ilyen boldognak ritkán látom. Ennek ellenére két hete próbálom elvinni, és nem bírom rávenni, mert sehova nem akar menni, ha naptejet kell rá tenni. Képes lenne egész nap a lakásban lenni, csak ne kenjem be. Kezd nagyon elegem lenni, itt a jó idő, imádja a strandot, annyira jó lenne neki, és amint kimondom, hogy naptej, megy is vissza a szobába. Mit tennétek? Ha meg ott kenem be, akkor rögtön leázik a vízben (10 percre van a strand, annyi idő+ a készülődés már elég hogy ne ázzon le róla)

De nem is csak a strand, sehova nemakar menni, ha kell naptej. A játszótér előtt az autóban szoktam bekenni, akkor is visít mintha nyúznám...


2022. jún. 7. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Fizesd le valamivel.
2022. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Probald ki a spray valtozatot, hatha az tetszik neki. Vagy vannak a hosszu ujju strandfelsok (gyereknek amugy is az kellene alapbol is ) , strandsapka, es maris nem kell naptej.
2022. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Délelőtt 11-ig, illetve délután 16 után mehettek naptej nélkül is. Az azon kívüli időszakban egyébként sem érdemes kint tartózkodni a napon még naptejjel sem, csak ha muszáj!
2022. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen naptejet hasznaltok? Némelyik olyan sok alkoholt tartalmaz hogy még egy óráig csípi a szemem, ha bekenem az arcom vele... Igen, a gyerekeknek való is.

Lehet ilyesmi a háttérben? Nalunk a naptej váltás megszüntette a naptej körüli hisztit :)

2022. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem, olyan napteje van ami egyáltalán nem folyik bele a szemébe, nagyon jó a bőrének is, csak egyszerűen utálja, amikor kenem.

2-es, nagyon szépen köszönöm a választ, már rendelem is a hosszúujjú fördőruhát és strandsapkát neki, így le van egy gond. :D

3-mas, ne haragudj, de ezzel nem értek egyet, főleg nekünk érzékeny is a bőrünk. 11-kor már úgy le lehet égni, mint az állat...

2022. jún. 7. 16:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennék? Bekenném,ha visít,ha nem,az ő és az én érdekem is,hogy ne égjen le. Vannak olyan helyzetek,amikben nem kell és nem is szabad engedni a gyereknek. Az én 3 éves lányom utálja a hajmosást,fésülködést(fenék alá érő haja van),de mivel nem szeretné,ha levágnánk így muszáj elviselnie.
2022. jún. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem próbáltad, hogy a kezébe nyomod a naptejet, és kenje ő be magát?

Hátha azt jobban elviselné...

Esetleg így játékosan, hogy te is nyomsz a saját kezedbe, és kened magad, ő meg utánozzon.

Vagy fordítva. Te utánozd őt, ahogy keni.

2022. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is gond volt a naptej,meg minden ilyen kencefice, mondjuk szegényt megértettem mert marha érzékeny bőrű és mindig volt, van valami amiért kenni kell.

Én bevallom erővel győztem meg,meg persze magyaráztam miért fontos.3.5 éves kortól már érti miért kell és maga hozza.

2022. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Derjaderja ***** válasza:
100%

Lefogom őket és bekenem.

A lányomnak az arcával a szülész ujjainak nyomával született, megsimogatni se szereti az arcát.

A fiam ekcémás, naponta kenni kell, pedig minden pelenkázást végigüvölt másfél éve. Ő gyógyszert sem hajlandó bevenni. Egyéves korig minden öltöztetés egy háború volt.

Emellett mindketten sikítva ordítanak hajmosásnál, kb másfél éves korig mindkettő fogmosásnàl.

Az ilyen dolgokat nem lehet rájuk hagyni, a naptejet sem. 9 és 6 között manapság muszáj és kész.

2022. jún. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Derjaderja ***** válasza:
0%

5. Bocs de én nem hiszek a hosszú ujjú fürdőruhában. Vizes az egész gyerek, fázik 2 bemerülés közt.

A csúcsidőben èn naptejjel sem engedem napra őket, a többi időben normál fürdőruha és bekenés

2022. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!