Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek, ha egy kéregetőrő...

Mit tesztek, ha egy kéregetőről tud.játok, hogy csaló, de veletek van a gyereketek?

Figyelt kérdés

A szitu: Nem az én gyerekem volt, hanem egy 7 éves rokonom. Mentünk a metrón és egy férfi sántikálva jött, pénzt kéregetett.


Én régen dolgoztam egy utcában, ahol ez a férfi szintén kéregetett és mindenki aki arra dolgozott tudta, hogy megjátsza az állapotát.


Szóval nem adtam neki pénzt és a férfi továbbment.


A gyerekrokonom pedig nem értette, hogy miért nem segítettem se én, se senki más, pedig látszott a férfin, hogy beteg, nem tud rendesen járni.


Én elmondtam őszintén, hogy a férfi színlel és ezért nem adtam neki pénzt, erre a mellettünk levő idős nő teljesen elképedt, hogy hogyan mondhatok ilyent egy gyereknek.


Hogy kezelhettem volna jól ezt a helyzetet? Mit kellett volna mondanom?


2022. jún. 10. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Mindent jól csináltál. Az idegen nőnek pedig nem tartozol magyarázattal.
2022. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ne üsse bele az orrát más dolgába.
2022. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Jól tetted! Meg kell tanulnia, hogy nem minden igaz amit lát.
2022. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanígy megmondjuk a mi 7 évesünknek is, hogyy sajnos sokan hazudnak, ezért inkább megbízható szervezeteken keresztül segítünk embereknek, nem az utcán. Egy hétéves nem olyan kicsi már, simán lehet vele bármi ilyesmiről beszélgetni.
2022. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Derjaderja ***** válasza:
96%
Én is azt mondanám, amit a 4-es. Nagyon jól írta.
2022. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Derjaderja ***** válasza:
97%
A néni kapcsán meg rögtön azt is lehet tanítani, hogy nem mások jó véleményét kell a magunk meggyőződése elé helyezni.
2022. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Tőlem teljesen mindegy, hogy ki kéreget soha senkinek nem adok pénzt!

Kivétel, amikor nagy áruház parkolójában találnak meg. Olyankor odaadom a bevásárlókocsit , hogy vigye vissza és övé a 100-as. Dolgozzon meg érte, ahogy én is megdolgozok a pénzért.

Az a helyzet, hogy ha minden hajléktalannak, kéregetőnek adnék, akkor nem maradna semmi a fizetésemből. És valljuk be, általában nem ételt vesznek az összekoldult pénzből, hanem piát, cigit, drogot.

Na ezért nem adok!

Ha van ruhanemű, cipő vagy bármi amire már nincs szükségünk, azt oda adjuk a rászorulóknak. Ezzel mutatunk példát a gyermekünknek.

2022. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon helyesen cselekedtél. Az idős nő meg foglalkozzon a saját dolgával. Én is nagyon nagyon ritkán adok pénzt, szervezetnek adományozok. Főleg a csalók, az undorítóan viselkedő ittas, dohányzó, beszólogatós, dolgozni nem akaró trógerek miatt. Az szuper válasz amit a #4 ír.
2022. jún. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a csalóknak nek adok, az összes kéregetőnek sem, és ezt a kislányomnak is elmondom.

Hisz minden reggel anya és apa is elmegy dolgozni hogy legyen pénzünk ennivalót, játékot, ruhát venni. Más is megteheti ugyanezt. Csak az én munkahelyemen 3-4 betöltetlen állás van évek óta.

2022. jún. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A nő adott pénzt neki?


A kéregetőkről meg annyit úgy általában, hogy egyik régi osztálytársam adott egy kiflit 2 kérető gyereknek. Az egyik elkezdte enni, a végeit viszont eldobta, mert kemények. Majd újra elkezdett kéregetni. Mikor meg szembesítette vele, először tagadta, majd lerendezte azzal, hogy az a nővére volt, nem ő dobta el a kifli végeit.

2022. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!