Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek, ha egy kéregetőrő...

Mit tesztek, ha egy kéregetőről tud.játok, hogy csaló, de veletek van a gyereketek?

Figyelt kérdés

A szitu: Nem az én gyerekem volt, hanem egy 7 éves rokonom. Mentünk a metrón és egy férfi sántikálva jött, pénzt kéregetett.


Én régen dolgoztam egy utcában, ahol ez a férfi szintén kéregetett és mindenki aki arra dolgozott tudta, hogy megjátsza az állapotát.


Szóval nem adtam neki pénzt és a férfi továbbment.


A gyerekrokonom pedig nem értette, hogy miért nem segítettem se én, se senki más, pedig látszott a férfin, hogy beteg, nem tud rendesen járni.


Én elmondtam őszintén, hogy a férfi színlel és ezért nem adtam neki pénzt, erre a mellettünk levő idős nő teljesen elképedt, hogy hogyan mondhatok ilyent egy gyereknek.


Hogy kezelhettem volna jól ezt a helyzetet? Mit kellett volna mondanom?


2022. jún. 10. 22:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"hogy hogyan mondhatok ilyent egy gyereknek."


Egy idegennek ehhez semmi köze,ha akarja,a sajátját nevelheti álomvilágban ahol mindenki cuki,a másikat meg hagyja békén.

2022. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Vajon az idős nő adott a kéregetőnek, vagy csak a szája jár?
2022. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
FŐLEG olyankor nem adok az ilyen nyomorékoknak, amikor gyerek van velem. jól tetted hogy megtanítottad agyereknek, hogy utcán senkinek sem adunk pénzt, még két három év, és egyedül fog közlekedni. ha most nem tanítod meg, gyorsan szabad préda lesz az összes alkesz csövesnek a városotokban.
2022. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kellett volna mondanom?"

Elmagyarázni a gyereknek azt is, hogy nem dumálunk bele kéretlenül idegenek dolgába, mint a néni tette, mert az bunkóság.

2022. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!