Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik a 4 és fél...

Hogy viselkedik a 4 és fél éves gyereketek? Mennyire eleven? Ért a szép szóból?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve mert az én gyerekem az nem akar szót fogadni.Újabban.Akaratos lett, hisztis.Mindent akar, azonnal, rögtön. Még soha nem csinált olyat, hogy a boltban pld nekiáll üvölteni mert valamire azt mondtam nem kapja meg.Most meg üvölt mint a sakál, mert nem kapja meg a 12000 ft játékot, meg mert nem vesszük meg mellé azt a 20000ft másik játékot meg ilyenek.Kompromisszumkészség, ami eddig volt most semmi..

Kész vagyok tőle.


2022. jún. 11. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nálunk is ez a helyzet. Már gyerepszichológusnál is jártunk, mert sajnos az óvónők munkáját is megnehezíti a sok hiszti. 2 tanácsot kaptunk. Az egyik a tsmt terápia, hátha azért ilyen lobbanékonym, mert éretlen az idegrendszere. A másik pedig a nagyobb szigor. A mi kisfiunk is korábban nyitott volt a kompromisszumokra, a meggyőzésre. Szinte mindent el lehetett neki magyarázni. Most viszont erősebb az akarata és a dühe miatt már nem tudunk szót érteni vele. Ezért nem szabad belemennünk az alkudozásba, magyarázatokba. Minél rövidebbre kell zárnunk minden vitát. Így is van némi ellenállás, de sokkal kevésbé intenzív és rövidebb.
2022. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Te felnőtt gondolkozást vársz egy kicsi gyerektől! Neki halvány segédfogalma nincs, mi az, hogy 12 ezer meg 20 ezer, őt nem érdekli az ára. Ő csak annyit tud, hogy valamit szeretne, de nem kapja meg. Ilyen fogalom, hogy kompromisszum ez nem létezik ebben a korban! A kicsi gyerek énközpontú. Az a dolgok rendje. Te is az voltál. Egyáltalán minek mész be vele játékboltba? A hisztik egy részét ki lehetne kerülni azzal, hogy nem viszed be az adott helyzetbe. Rövidre kell zárni, kimenni, elterelni a figyelmét.
2022. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2

Nyilván nem várom, nem az összeg a lényeg (leírtam az utolsó hisztit, amúgy babalatogatoba mentünk, hétközben nem sikerült ajándékot venni,menet közben beugrottunk) alapvetően mindenen hiszti megy.Nem lehet vele sétálni menni vagy emberek közé mert eddig tudott viselkedni most meg nagyon buta.Séta közben meg életveszélyes.Bicaj ugyanez..

Nyilván van elvárás felé,mert ha eddig tudott viszonylag normális lenni amikor kisebb volt, akkor ne most kezdjen romolni a helyzet, mikor már egyre több dolgot kellene hogy megértsen.

2022. jún. 11. 15:54
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem buta, hanem négy és fél éves! Hogy férne már az agyába a világ működésének ismerete, mikor beszélni is csak épphogy tud? Nem ért meg több dolgot, ahhoz még kicsi, hanem az eddigiekhez képest fejlődik a saját különálló személyisége és akarata. Életveszélyes helyzetekben határozott, kemény kéz kell. Lássa, hogy ott nincs alku. Az úttesten nem vitatkozunk, hanem érvényesítjük az akaratunkat. Ezt ő érzékelni fogja.
2022. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló az enyém is, azzal a különbséggel hogy ő nem hisztizik hanem zsarolni kezd. Pl ha valamire nemet mondunk, akkor jön azzal hogy akkor ő szomorú lesz, hogy akkor ő semmit se fog ezentúl csinálni stb. Elképzelhető hogy tőlünk nézte a reakciót, akaratlanul is mondunk olyat hogy "ha nem eszel akkor nincs desszert" meg hasonlók.

4 éves koráig egész jó volt minden. De most örökös vita van a figyelmetlenség és a szeleburdiság miatt. Esténként rosszul érzem magam, hogy megint 80-20%-ban veszekedés volt egész nap, milyen lelki világa lesz így.. De nem tudok mást csinálni.


Tesztelés, figyeld meg mik azok a dolgok, tevékenységek, amik mellett nyugodtabb vagy együttműködőbb. Kirándulás, buszozás, játszótér, közös fagyizás, olvasás, festés, stb. Ha megvannak, azokat kell újra és újra csinálni és akkor több lesz a jó pillanat.

2022. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát ki mástól, 5-ös! Nem "nézte", hanem ti tanítottátok neki. Hát itt a tükör. Tetszik? Elképesztően abnormális élet, hogy egy gyerek úgy nő fel, hogy élete 80%-ban ordibálnak vele.
2022. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4

Nyilván nem szó szerint buta, kár belekapaszkodni a szavakba.(kívülről meg igen, butának látják ha löködi a másikat,ha üvöltözik,visít stb..stb)És igen, amiről már megtanulta, hogy illik csinálnia, civilizáltan viselkedni, az már elvárható tőle.Ez nem személyiség kérdése.

2022. jún. 11. 16:14
 8/14 anonim ***** válasza:
6: komolyan egy év alapján általánosítasz, hogy abnormális? 😄 Köszönjük, de mi nagyon jól vagyunk. Elmúlik ez az időszak is. Ahogy a korábbi sok is. A családunk alapja erős és szeretettel teli. Ez a lényeg. És nem ezért írtam mert panaszkodom. Tudom jól hogy próbálgatja magát. És el fog múlni.
2022. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lökdös, üvöltözik, visít, akkor ebben a gyerekben iszonyú feszültség van, és ez nagyon nem az ő hibája! Feszültség van otthon, feszültség van a szüleiben. A gyerek csak a tünet. A gyerek szenved! Ő ezt a legkevésbé se élvezi! Pszichológus kell családszinten.
2022. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Maximum az a feszültség van amit a viselkedésével kelt és igen, ha fél nap a visítását hallgatod akkor ideges leszel tőle és feszült.:D Teljesen rendben van a családi életünk. Nincsenek családi problémáink, kiegyensúlyozottan neveljük.

Ne analizálj már komolyan.:) Engem az érdekel a más hasonló korú is hasonló e? Nem e kései ez már ,mert múltkor láttam egy kisfiút az 2,5-3 éves volt, az levágta magát a földre arra azt mondtam ok, korához elmegy.Na de 4 és fél évesen hasonlóakat?:)

2022. jún. 11. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!