Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két és fél éves fiam sokszor...

Két és fél éves fiam sokszor ellenségesen viselkedik. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A második fiam természete teljesen más mint az elsőé. Igazi rosszcsont. Nem is lennék kiakadva ezen de néha kifejezetten agresszív velem, az anyjával, a testvérével és a nagymamával. Ilyenkor ordít, verekedik és megpróbál mindenkit eltaszítani magától. Most lehetne azt mondani, hogy nem foglalkozunk vele de a helyzet az, hogy mindig foglalkozik vele valaki. Lehet, hogy elkényeztettük mert ha valami nem úgy történik ahogy akarja akkor már egyből hisztizik. Most azért haragszik rám mert nem engedtem, hogy leverje a számítógép hangszóróját. És ilyenkor az is zavarja, hogy a szobában vagyok. Nem tudok foglalkozni vele mert ha szólok hozzá akkor ordít. Attól tartok, hogy hiperaktív. Ha egy nagyokos pszichológus meglátna azt mondaná, hogy terrorizáljuk.
2010. márc. 9. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok kétéves hisztis.
2010. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálgatja a határait. Nem kell ugrani minden hisztijére. Nyugodt hangon mondd el neki, hogy miért nem szabad azt csinálnia, amit éppen tiltasz. Az sem jó szerintem, hogy ahogy írod "a helyzet az, hogy mindig foglalkozik vele valaki", mert meg kell tanulnia egyedül elfoglalni magát.
2010. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tapasztalja, hogy ezzel elér valamit.
2010. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt tapasztalja, hogy felbosszant.
2010. márc. 10. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Az sem rossz. Én egyáltalán nem reagálnék, legfeljebb otthagynám a szobában, amíg kitombolja magát.
2010. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze kivinném a törékeny tárgyakat.
2010. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 10. 20:17
 8/11 anonim válasza:
Az én fiam 3 éves és agresszív ,mérges képet vág sokszor, van akiket kifejezetten utál :( Szerintem ez a kor velejárója, mindenesetre elég kellemetlen.
2010. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet hogy pont az a baj, hogy mindig van velem valaki, és amikor épp nincs, vagy nem vele foglalkoznak, nem rá figyelnek, akkor így hívja fel magára a figyelmet. A hiszti egyébként érdekes dolog, mert először azért hisztizik mert vmit nem lehet, utána meg azért hisztizik mert már maga sem tudja miért.... :D

bocs, szóval én a hisztit azzal reagálom, hogy nem reagálok. Meg kell tanulnia, hogy NEM ér el vele semmit. Ne mutasd, ha ideges vagy, hiszen tőled látja milyen idegesnek lenni. hagyd magára. Előbb-utóbb befejezi, akkor tereld el vmivel a figyelmét. Ne emlékeztesd arra hogy hisztizett, meg hogy miért, hanem tök más dolgora hívd fel a figyelmét, adj neki feladatot, pétsen valamit, aztán jössze és megnézed, és ha elvan dícsérd agyon. Nálunk bevált az hogy minden jóért agyondícsérjük, ha hiszti van, ott hagyjuk, és után ajön kisírt szemmel: Ana, és nevet. Olyankor meg tudnám enni:)

próbáld pozitívan elismerni, nekik az nagyon fontos, ettől fontosnak érzik magukat, ügyesnek, okosnak. Azt kell látnia, hogy az élet szép, de van amikor rossz dolgok történnek,de azok mindig elmúlnak. A jó meg megmarad. SOK SIKERT!!

Egy 2 éves kisfiú anyukája

2010. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. márc. 16. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!