Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik a 4 és fél...

Hogy viselkedik a 4 és fél éves gyereketek? Mennyire eleven? Ért a szép szóból?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve mert az én gyerekem az nem akar szót fogadni.Újabban.Akaratos lett, hisztis.Mindent akar, azonnal, rögtön. Még soha nem csinált olyat, hogy a boltban pld nekiáll üvölteni mert valamire azt mondtam nem kapja meg.Most meg üvölt mint a sakál, mert nem kapja meg a 12000 ft játékot, meg mert nem vesszük meg mellé azt a 20000ft másik játékot meg ilyenek.Kompromisszumkészség, ami eddig volt most semmi..

Kész vagyok tőle.


2022. jún. 11. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

Tehát a gyerek a hibás!

Olyan nincs, hogy fél napig visít a gyerek. Nyilvánvaló, hogy a szülő nem tudja a helyzetet kezelni. De mivel nem vagyok ott és nem látom, nem tudom, hogy miért.

2022. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11

Ha eddig tudta, hogy ezt vagy azt hogy kell csinálni, akkor nyilván igen azt gondolom változatlan alapok mellett kb ugyanazt hoznia kellene és nem visszafelé fejlődni,mert most ezt érezzük nála.

Ha neveltél volna gyereket akkor tudnád,értenéd mire vagyok kíváncsi

Nem analizálast kértem hanem az érdekel más hasonló korú is ilyen e?

2022. jún. 11. 17:16
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Utolsó kérdésedre a válasz...igen! Más hasonló korú gyerek is ilyen!
2022. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Cubina ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy itt a lakótelepen egyre több ilyet látok.

Oviba menet, játszótéren, séta közben hirtelen elkezdenek a kicsik ordítani, de olyan hangosan, hogy az elviselhetetlen. Földhöz vágják magukat, lehülyézik az anyjukat, ellenkeznek, ütik-vágják a szülőket. 4 év körüli gyerekek. Lányokat is látok, de többségében a fiúk csinálják ezt.

A reakciók különböznek. Néhány szülő húzza maga után az üvöltő gyereket, mások megpróbálnak nyugodtan beszélni, magyarázni, de nem hat, vannak, akik jól rávágnak a gyerek fenekére, vagy pofonvágják őket.


Ami viszont közös itt a környéken, hogy szinte semelyik szülő nem beszélget a gyerekével, nem magyaráz meg semmit, a gyerekek kérdésére nem felel, de csak azért mert azt a szerencsétlen telefont nyomkodják vagy nézik. Nem figyelnek a gyerekekre, ott vannak fizikailag, de lelkileg egyáltalán nem. Sajnos nagyon sokszor tapasztaltam ilyet, hogy a kicsik kérdeztek többször is, a szülők meg lesz@rták őket, nem válaszoltak, fel se néztek a telefonból.

Az oviban is látják a rosszalkodást, erőszakot és ha otthon sem kapják meg a figyelmet, akkor kiborulnak.

Mennyi időt töltenek az emberek/szülők a telefonjukkal? Az utcára, vécére is, ágyba is magukkal viszik. És mennyi idő jut ezzel szemben a gyerekre, aki a fél napot az oviba tölti, ahol sok rossz példát láthat, aztán hazamegy és nincs vele foglalkozva? Nincs az energiája levezetve. Esetleg a kezébe nyomnak egy régi okostelefont vagy tabletet, akkor csend van.

Persze nem könnyű munka után fáradtan lekötni a gyereket, de ha már bevállalta az ember, akkor végezze el a feladatát.

Nekem könnyű volt a helyzetem, mert itthonról dolgozom számítógépről, utálom a telefonokat és mindig rendelkezésére álltam a gyereknek, ha bármi gondja-baja akadt, vagy unatkozott.


Szerintem ha ki van fárasztva egy gyerek, akkor nem lesz ereje hisztizni meg üvöltözni. Unalmukban csinálják, és azért is, hogy felhívják magukra a szülő figyelmét, aki esetleg többször néz rá a mobil képernyőjére, mint a gyerekére.


Tisztelet a kivételnek, biztos van sok olyan szülő, aki nem nézi folyton a telefonját, mégis kezelhetetlen a gyereke.

Meg olyan is lehet, aki mindig telefonozik, mégis jó gyereke van.

2022. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!