Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy részt akarjon venni a programokon?

Figyelt kérdés
3,5 éves lányom van. Brutál makacs, hisztizik nonstop. Itt a nyári szünet, nem viszem oviba, mert amúgyis itthon vagyok a 8 hónapos kisebbel. Annyi mindent szeretnék vele közösen csinálni, de ő csak behisztitik, megmakacsolja magát, duzzog. Mennénk sétálni/rollerezni, biciklizni, medencézni, játszóterezni, van festőállványa, azon festeni, stbstb, mindent amiket szeret amúgy csinálni, de mostanában csak a hiszti megy😖 vagy ha végre elindulunk, akkor egy darabig jókedvűen jön, aztán megint ködbeborul a feje és nyávog, hogy inkább menjünk haza. Pedig áldott jó természetű a kisebbik, miatta sosem került hátrányba. Legtöbbször a mama után nyafog, de ott meg szintén nem csinál semmit, csak folyton mesét nézne nála(én csak reggel meg délután hagyom egy kicsit, hogy tévézzen). Nem akarok egész nyárra bezárkózni, mert őkelme mostanában utál mindent, az udvarra is alig bírom kivinni és ott is csak duzzog, veri az ajtót, hogy be akar menni....
2022. jún. 13. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, világos és rövid célt határozz meg. Előtte beszéljétek meg h addig nincs hiszti, és aztan dicserd meg h milyen nagylányosan jól viselte.


Nem mondom h tuti recept de sokat javult ezzel.


Ha nyugodt pl kérdezd meg h mitől tart, pl az enyém attól h egyszer kicsuszott a számon h jaj merre is kell menni. És ő félt h eltévedunk, pedig kb csak töltelék mondat volt ez nekem.


Illetve ha nincs kint lét, nincs mese sem.

2022. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Te vagy a főnök, azt csinál, amit mondasz.

Egy biztos, az észérvek ebben a korban nem érnek semmit.

2022. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És hogy viselkedik ha másokkal vagytok? Pl Barátnő, kolléga, rokon. Akkor is ilyen? Mert ha nem, akkor valószínű a reakciódra játszik. Lehet tetszik neki hogy körülötte forog a világ.
2022. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha mások is vannak, akkor nonstop beszél, "előadja magát", hogy nézd én ilyet is tudok, meg énekelni, mondókázni is tudok, ezt is azt is ismerem.. és előttük is ugyanúgy tud hisztizni.
2022. jún. 13. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Lehet érzi rajtad, hogy ezeket te nagyon akarod és emiatt kötelesség hangulata van a játéknak? Szerintem egyszer-egyszer hagyd neki, hogy semmit se csináljon, hátha elkezd unatkozni.
2022. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha van kisteso akkor a "jo viselkedést" nagylányosítsd, és dicséret is járjon érte.


De ez vékony jég, ne menjen át abba ha nem úgy viselkedik akkor kicsi és rossz stb.

Tehát valahogy okosan használd. Hogy kezdje érezni h van amiben ő tud példát mutatni. Ha zsarolassa megy át az nem jó!

2022. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!