Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne csinálni "magának...

Mit lehetne csinálni "magának való" gyerekkel?

Figyelt kérdés
9 éves a kisfiam és nagyon magának való. Nincsenek barátai, az osztályban se szeretik az osztálytársai (vannak magatartás problémái, a jegyei viszont egész jók), semmit sem akar sportolni. Ha elviszem valamilyen rendezvényre vagy sportolni, hogy barátkozzon, kimozduljon egy kicsit, hisztizik, örjöng. Csak itthon akar ülni és rajzolgatni. Mit lehetne csinálni vele?

2022. jún. 16. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rajzszakkör
2022. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem magának való, hanem valamilyen magatartási problémája van, ha az iskolában sem barátkoznak vele.
2022. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ma nagyon sok gyerek van, akinek az idegrendszere nem bírja a zajongó, felgyorsult világot. Ne terheld túl. Tanuljon rajzolni, festeni, barkácsolni. Adj neki jó minőségű eszközöket, amivel sikerélménye van.
2022. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg érdemes lenne kivizsgáltatni, a legtöbbször oka van annak, ha egy gyerek nem tud barátkozni. Több ismerősömről felnőttként derült ki, hogy aspergeres. És ők is mind okos, sőt kifejezetten jó képességű emberek, csak ezek miatt nehezebben kommunikálnak, teremtenek kapcsolatot, nem érzik, mit illik vagy olvassák jól az érzelmeket... stb. mert ez is sokféle.

Ha nem szereti a tömeget, zajt, versenyt, lámpalázat... akkor olyasmit kell keresni neki, ahol azt csinálhatja nyugiban amit szeret. Rajzolás, agyagozás, makettezés, programozás, fotózás, textil... annyi ilyen magányosabb, csak épp egy légtérben alkotós szakkör van. És ezeken is szuperül lehet barátokat szerezni. Sőt az ilyen hobbik később simán kinövik magukat egy pályaválasztássá, tehát ugyanannyira hasznos, mint a sport. Plusz önkifejezés, ami felér egy pszichológussal.

2022. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Én nem szerettem emberek között lenni és ez így van a mai napig. Van pár igaz barátom és ennyi. Gyerekként csak egy sarokban akartam olvasni. Mameg könyvtáros vagyok. Ez van vannak befelé forduló emberek, akik már gyerekként is azok, megsúgom az eroltetes csak ront rajta.
2022. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Introvertáltként vele érzek, és mit nem adtam volna érte, ha a szüleim ezt akkor megértően kezelték volna... megundorodtam a sporttól iskolában, 30 évesen kezdtem el futni (és akkor rájöttem, hogy mennyire szeretem!) sosem tudtam könnyen nyitni a társaim felé és főleg kreatívan foglaltam el magam. Volt csúfolás, kirekesztés a közösségből, rengeteg lelki seb, pedig sosem bántottam a társaim.

Most, 36 évesen ezer hobbim van, imádok kreatívkodni, rengeteget sportolok, mióta felismertem, hogy introvertált vagyok és megtanultam, hogyan élhetek ezzel szociális életet, a munkahelyemen is előre tudtam lépni. Közeli barátaimat most is két kezemen össze tudom számolni, de már nem úgy tekintek erre, hogy azért van kevés barátom, mert baj van velem (ahogy sajnos apukám éreztette velem), hanem mert ezekkel az emberekkel tudtam kialakítani mélyebb viszonyt. És felszínes barátságra, haverságra egy introvertált nem vágyik.

2022. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha érted a "introvertált" jelentését (ott a kulcsszavak közt), akkor miért akarod minden áron emberek közé kényszeríteni szerencsétlen gyereket?
2022. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Azért, mivel minél több ismerősöd van, annál nagyobb a kapcsolati tőkéd.
2022. jún. 16. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

#8


És az miért is jó egy 9, ismétlem 9 évesnek?


Sőt, még egy felnőttnek se feltétlenül ad pluszt az, hogy minél több embert ismer.

2022. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Minél több minőségi kapcsolatod van akkor nagyobb a kapcsolati tőkéd( bar ez igy hülyén hangzik)... a felszínes barátság sehova se vezet,de cserébe tönkre vágod a gyereked.
2022. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!