Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor mit is kell tanítan...

Most akkor mit is kell tanítani az ovisnak? Mi a legjobb megoldás, ja piszkálják?

Figyelt kérdés

Az ovi fontos a szocializációs képesség miatt. De ha a picúr hazamegy, hogy Pistike piszkálja őt, mit kapjon útravalónak, mielőtt másnap bemegy?


Szóljon az óvónőknek? Az iskolában nem lesz képes egyedül kezelni a komfliktusokat és nem lesz önálló. Az első 4 évben a 2 tanítónéni fogja a kezét, de utána mi lesz? Mi lesz felsőben? Mi lesz gimiben? Mi lesz az egyetemen? A munkahelyén mi lesz? A munkahelyen kívüli problémáknál vagy teendőknél mi lesz?

Ráadásul egy olyan világban élünk, ahol nem szeretik a spicliket és, ha önállóan nem tudod kezelni a konfliktusokat egy kor felett, hanem bevonsz egy felsőbb rendű szenélyt, máris spiclinek titulálnak és megvetnek.


Támadjon vissza? Az iskolában és a későbbiekben is mindenre az agresszívan reagál, nem lesz képes elengedni semmit sem és mérlegelni sem tud, hogy mit toroljon meg és mit ne.


Tűrje csendben? Az iskolában aki piszkál azért teszi, hogy valami válaszreakció jöjjön. Ha nem jön, akkor durvább eszközökhöz folyamodik. Egy picúr meg egy kamasz meg törékeny és ki tudja a piszkálók támadásai milyen mentális zavart idéznek elő. Border line? Skizofrénia? Vagy úgy jár mint az osztály című film főszereplője?


Próbálja megérteni a támadóját, szeresse és segítse? Nem hinném, hogy egy ovis vagy egy iskolás van azon az érettségi szinten, hogy úgy játsza az önjelölt pszichológust, hogy azzal orvosolja a bántalmazást.


Akkor mit lehet mégis tanácsolni a gyereknek? Mit tegyen, ha piszkálják?

Hogyan lehet felkészíteni őt erre úgy, hogy tudja mit kell tennie, hogy általános felsőben vagy a gimiben ne jusson oda onnan hogy kipécézték és piszkáljàk odáig hogy folyamatosan és kegyetlenül megalázzák és nem barátkoznak vele?


2022. jún. 22. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mindig azt mondták védjem meg magam.


Először szép szóval megkérni hogy ne piszkáljanak . De óvónőnek vagy tanár nőnek szólni hogy megkérte ne piszkalljon mégis. Tudom az meg árulkodás. De ha kétszer szól és még sem akkor az már nem árulkodás.


Utána pedig max visszapiszkálnám. Vagy kapna egy pofont. Azzal már le van védve a gyerek ha valakinek szólt

2022. jún. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Én azt mondtam az ovisomnak, hogy ne hagyja magát, de annyira jólelkű és még csak 4 éves, hogy egyszerűen nem szólt vissza. Beszéltem az Óvónővel, nem történt változás. Amikor a gyereknek már rémálmai voltak, akkor beszéltem a gyerek anyjával, aki szerint ne szóljunk bele a gyerekek konfliktusába, és teljesen ok neki, hogy a gyereke bántalmaz másokat. Most ott tartunk 1 év elteltével, hogy már visszaszól neki a gyerekem, és szeretne küzdősportra járni. Én mindig azt fogom mondani neki, hogy ha olyan a helyzet üssön vissza! Nem tudom eljutunk-e ide, de remélem!
2022. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy mûködik, hogy javasolsz valamit az ovisnak, és akkor ezzel bebetonoztad a hozzáállását minden jövôbeli konfliktushoz, ami késôbb éri.

Nyilván elsô körön az ember azt tanácsolja, próbálja elkerülni a kötekedôket, vagy szóljon az óvónéninek. De aztán a fejleményeket is figyelemmel követjük, és ha a fentiek nem válnak be, jöhet a ne hagyd magad, vagyis azt is megtanulhatja, hogy lehet változtatni a stratégián. Ugyanúgy ha minden csip-csup dolog miatt az óvónénihez megy és emiatt a többiek nyafogósnak vagy árulkodósnak nevezik egyszer-kétszer, abból is tanul majd, ami segít beállítani egy egészséges egyensúlyt és küszöbszintet, hogy mi miatt kell szólni, mit lehet elengedni a fülünk mellett, milyen helyzetbôl jobb kihátrálni, és mikor érdemes kiállni magunkért. Ez egy hosszú tanulási folyamat, amelyen a szülônek végig kell kísérnie a gyereket sok beszélgetéssel, odafigyeléssel. Nem attól lesz valaki felnôttként besúgó, mert az anyja azt mondta neki óvodás korában, hogy szóljon az óvónéninek, ha Pistike csapkodni kezdi.

2022. jún. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Túl gondolod az egészet. Ennyire nem hat ez ki az életére.

Mi azt mondtuk a gyereknek h először szóljon aztán vágja orrba 😂😂

2022. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a folyamatban a gyerek is fejlődik. Azt a konfliktust, amit kiscsoportosként az óvónéninek kell megoldani, sőt akár észlelni is, nagycaoportban már megoldják maguk. Amiért nagycsoportban kell szólni, azt az iskolások megoldanák stb. De még felnőttként is van olyan eset, hogy rendőrt kell hívni.
2022. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Amit 3 írt, az nagyon jó. Annyira esetfüggő, nem lehet mindenre egyformán reagálni. Mondok egy példát. Van egy kislány a játszótéren, ahova menni szoktunk, aki egy elképesztően kifinomult kínzó. Biztos vagyok benne, hogy valami nem stimmel vele, de az tuti, hogy nagyon okos, és már most döbbenetesen kifinomult eszközei vannak. Pl egyszer a fiammal azt csinálta, hogy odaállt mellé tök közel. Semmi mást, csak szorosan mellé. A fiam arrébb ment egy kicsit, a kislány ment utána, beállt mellé újra. És ezt újra es újra, amint a gyerekem mozdult, ment utana. A fiam teljesen összezavarodott a végére. Hiába szólt rá, csak nezett, nem szólt, de nem hagyta abba. Na, ilyenkor mi van. Nyilván nem csaphat oda, hiszen nem bántotta. Ha ez egy ovi, mivel menjen oda az óvó nénihez, hogy a kislany melléállt? Kiröhögik. A szülő se foglalkozik vele különösebben, mert mi van abban, ha a gyereke odaáll egy máaik mellé. De higgyétek el, akár csak 10 perc ebből még egy felnőttnek is őrjítő lenne. Én rászóltam a kislanyra, hogy ne alljon olyan közel a fiamhoz, mert így nem tud játszani, játsszanak máshogy. Második jelzésre eloldalgott, de azok a hideg szemek... fúú. Nem irigylem az osztálytarsait.
2022. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Én azt szoktam neki mondani, hogy ha nem hagyják abba szóra, akkor menjen arrébb, menjen máshová játszani.

De hogy ezt megfogadja-e, kétlem.

Nálunk csak mászókán lökdösődés volt, meg kinevetés X y dolgok miatt, óvónők sose mondtak konfliktust, csak a fiam meséli a kisebb dolgokat.


Én arra akarom sarkallni, hogy nyilván védje meg magát, de fölöslegesen ne keveredjen bajba, találja meg azt a barátot, aki mellett jól érzi magát, a többi megy majd magától. Főleg iskolában a barát sokat számít az ilyen konfliktusokban. Nekem ez számít. Hogy legyen egy igazi barátja.

2022. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hatossal értek egyet, a piszkálás olyan tág fogalom, van, ahol nem lehet semmit sem tenni, mert nem válik be, hiába szól, körberöhögik, vagy még őt tolják le, hogy túlreagálja..


Ismerek ilyen gyerekeket én is, ez a legaljasabb, csinál is valamit, meg nem is. Tipikus bullying, jól írod, kínzás.


Én azt szoktam mondani, hogyha valami baja van, szóljon hangosan, hogy "ne csináld, ez rossz/fáj nekem/nem szabad!", így nem őt tolják le, felhívja az óvónő figyelmét, és önálló is volt. Szerintem ez a Jolly Joker, először meg kell próbálni otthagyni/nem foglalkozni vele, utána ezt bedobni, és garantáltan jön rá valaki, mert hangos vagy és felhívja a figyelmet a másik helytelen viselkedésére, de ha ne is jönnek, távolról hallani fogják, hogy már szóltál a másiknak, hogy fejezze be, mégis piszkál, és segítségkérésre is alkalmas, felkelti a többi gyerek figyelmét, de nem is téged tolnak le, hogy csak sikítasz vagy segítséget kérsz, tehát nem leszel nyafogós, se árulkodós.


Én ezt tanítom a gyereknek, de mikor piszkálják, nem logikusan gondolkozik, hanem kibukik/visszaüt, hiszen idegessé válik, ha felmegy a pumpa ott nincs józan ész és gondolkozás. Vagy elszalad, vagy megüti a másikat, vagy sikít/kiabál, ha fáj is neki, vagy nagyon rossz. Bár úgy működne, hogy megmondom mit csináljon, és onnantól azt csinálja.. még én sem tudok normálisan reagálni sokszor stresszhelyzetben pedig felnőtt vagyok.

2022. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!