Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt más is, aki úgy érzi,...

Van itt más is, aki úgy érzi, hogy a védőnő leiskolázza, vagy leégeti hasonló?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiai végzettségem van és tisztára idegölő, ha pl. az utcán adja a tanácsait, hogy le van maradva a gyerekem, pedig nem is, vagy mondókázzak neki sokat, pedig most múlt egy éves és kb. 10 szava van.
2010. szept. 20. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég sok védőnő egyfolytában csak ugyanazt a szöveget szajkózza el minden anyukának, nem is figyelnek oda rendesen se a babára, se a szülőre. Mondják a sablon dumát "ártani nem árt" alapon.

Ne húzd fel magad, engedd el a füled mellett amit magyaráz! :)

2010. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt nem így kell felfogni. Ő csak jót akar, és nem kell foglalkozni az olyan elszólásaival, amivel te nem értesz egyet. Minden ember más, ő elmondja a saját tapasztalatait, és vagy elfogadod, vagy nem.

A mi védőnőnk is sok olyan dolgot mondott, amivel nem értettem egyet, de nem vettem ezt leiskolázásnak, stb.

És attól, mert gyógypedagógiai végzettséged van, még adhat tanácsokat .

2010. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondja a sablon szöveget persze,mert ez a dolga:rövid idő alatt a lehető legtöbb információt elmondani,akkor is ha a szülő nem kérdez.

Te meg a gyógypedagógiai végzettséged ellenére bólogass nagyokat....és neveld továbbra is úgy a gyermeked ahogy eddig.

Biztos vagyok benne,hogy nem csinálod rosszul.:))

2010. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :-)
2010. szept. 20. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pedagógiai végzettségem (is) van, + egy olyan "jó" tulajdonságom, hogy mindig hülyének néznek :DDD

Szóval én is kapom agyba-főbe a tanácsokat (inkább rokonokra, ismerősökre gondolok), de néha nagy hülyeségeket. Én ált. nem szoktam bizonytalankodni, tehát a tanácsokat is kéretlenül kapom. (Ettől meg tudok őrülni, én soha nem éreztem kényszert, hogy mástól kérdezgessem, hogy miért nem úgy csinálja, ahogy én.. ?)

A legidegesítőbb, amikor szintén "diplomás" (de teljesen más területről) ismerőseim a korai biliztéssel jönnek.

Ilyenkor nem szoktam mondani, hogy

1. elég sokat tanultam kisgyermekről

2. kamaszkorom óta temérdek mennyiségű "gyerekneveléssel" (is) foglalkozó szakkönyvet elolvastam-elolvasok (és persze itt is olvasgatom az anyukák tapasztalatait), és már régen összeraktam magamban, hogy mit-hogy-miért. Persze szoktam tévedni, de ki nem? :)

Bocs, hogy nem pont a kérdésedre válaszoltam, de kikívánkozott.

A védőnőnek meg szólj be (persze kedvesen) valami frappánsat, hogy te sem most jöttél le a falvédőről. Vagy kérdezz meg tőle egy olyan dolgot (mintha bizonytalankodnál valamiben), amire ő nem feltétlenül tudja a választ, te viszont igen, és a végén közlöd is, hogy szerinted mégiscsak az "a" megoldás a helyes...

Én ilyen kis gonoszka lennék, ez persze nem feltétlenül követendő :)

2010. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!