Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, ha arra tanítom a...

Miért baj, ha arra tanítom a gyereket, hogy hozzon ide ezt-azt?

Figyelt kérdés
A fiam novemberben lesz 4 éves, és szívesen segít mindenben. Például néha megkérem, hogy hozzon egy pohár vizet a konyhából/sört a hűtőből, vagy bevásárlás után segít kipakolni az autóból. Mind apró dolgok kb 0.5kg, de sohasem nehezebb mint 1kg. A feleségem pedig rossz szemmel nézi,mert szerinte csak lusta vagyok és csicskáztatom a gyereket. A tegnap már egyenesen megtiltotta, hogy bármit is a gyerekre bízzak.

2022. jún. 25. 21:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%
Én is ovis korban kezdtem, hogy mamánál segítettem, amihez elég nagy voltam, nem lett semmi bajom miatta, pl imádtam a különböző színű babokat fejteni.
2022. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

De igazából a nejem az aki extrákkal halmozza el. Mindehhez hozzátartozik, hogy ő rá is ér, mert 5éve itthon van.


És mi van akkor ha nejed háztartásbeli?

Most is csak vered a melled, hogy egyedül te dolgozol. Van fogalmad róla mennyi munkával jár a gyereknevelés amit egyedül a feleséged végez?! Szerintem neked csak azért kellett a család, hogy legyen aki kiszolgál.

2022. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, ezután ne kérd meg a gyereket semmire. Majd 5-10 év múlva ha a feleséged szól hogy lusta a gyerek és semmit se hajandó megcsinálni simogasd meg az asszony okos kis buksiját egy "gratulálok drágám, a te nevelésed" felkiálltással.


A mai világban divat életképtelen gyerekeket nevelni.

2022. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

De igazából a nejem az aki extrákkal halmozza el. Mindehhez hozzátartozik, hogy ő rá is ér, mert 5éve itthon van.


Te vagy a palimadárt hogy kitartod a nőt. Ha nem kapna meg mindent húzna dolgozni. Állítsd le az apanázst, dolgozzon ő is napi 8 órát de szólni ne merjen a gyereknek hogy bármiben is segítsen mert megalázza azt az ártatlan gyereket, milyen dolog már hogy rabszolgának tartjátok.

2022. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
6%

Most is csak vered a melled, hogy egyedül te dolgozol. Van fogalmad róla mennyi munkával jár a gyereknevelés amit egyedül a feleséged végez?! Szerintem neked csak azért kellett a család, hogy legyen aki kiszolgál.


Húú valóban pokolian megerőltető reggel elvinni a gyereket az óvodába délután meg elvánszorogni érte két szappanopera megtekintése között. Könnyű az eltartott nőknek megnézném hogy állna a kis szája hy tenni is kéne valamit nem csak az ölébe hullana a pénz.

2022. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%

"Heti 60 órát dolgozom azért, hogy mindene meglegyen, és cserébe nem kérhetek egy fél perces szivességet?" undorító ez a hozzáállás. kérte ő, hogy megszülessen? na ugye, hogy nem.

a heti 60 órát meg fogadjunk, hogy gyerek nélkül is ledolgoznád, te nem pénzből élsz?

2022. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Azért van különbség a rendes házimunka és a csicskáztatás között. A házimunkától életképes felnőtt lesz a gyerek, a sörhozatal mert az apja lusta megemelni a seggét csak akkor lesz hasznos az életében ha a csórit kocsmárosnak szánod felnőttkorában.
2022. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
18%
Mindenki elsiklik afölött, hogy a menyecske 5éve nem dolgozik. Normális esetben anyukának kellene feleszolgálni a sört a kenyérkersőnek, és akkor megkímélné a gyereket is.
2022. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
83%

a "menyecske" 5 éve otthon van, ki mondta, hogy nem dolgozik?

pl kisebb tesó? háztartás? stb?

2022. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt szó második gyerekről. Oké, ott a háztartás és egy 4éves kisfiú, de nekem ne mondja senki, hogy ez megterhelőbb mint teljes állásban dolgozni. Egyszerűen így kényelmesebb az élet.
2022. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!