Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek szerepjatekokat...

Mikor kezdenek szerepjatekokat jatszani a kisgyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb mikor kezdenek jatszani szerepjatekot? Pld utanozzak, h teledonalnak vagy etetik a babaikat. Nekem a kisfiam mar 15 honapos, de ezeket valahogy nemcsinalja, mikor kerdem hova kell tenni a telefont? Akkor teszi a kezet a fulehez, vagy kihozza a seprut esetleg, sepreget, vagy epp eszi a nasijat es megkerem adjon a macinak akkor ad. De magatol nemvettem eszre ilyet. Mi szamit meg a szerepjatekokhoz? Amiket leirtam, azok nem azok ugye?

Pld sepregetes... Ha kerdem, h h kell fesulkodni, oda tesi a kezet es utanozza de ugy h nincs a kezebe semmi, tehat eri h mit akarok en tole. Az autokkal nem jatszik mert hamar felborul es idegesiti, esetleg a nagyokat tologatja.


Koszi szepen a valaszokat.



2022. jún. 25. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szeret játszani?


Szerintem tök normális, ha 15 hósan nem mélyül el szerepjátékokban :) van gyerek, aki már 1 évesen is elmélyedy ez a fő tevékenysége és van aki csak később vagy soha nem lesz központi a játékában a szereputánzás

2022. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hat inkabb ilyen felfedezos. A konyveket nagyon szereti nezegetni, mutogatni, nyomogatni benne a gombokat, van h kozbe gagyog a sajat nyelven, olyan mintha olvasna. De a jatekoknal kb max 3-5 percig marad meg, mindig valtogatja. Az epitokockakat szet dobalja, ket kezzel is es most ez tetszik neki, az autokbol csak a nagyokat szereti mert azokat ha tologatja nem borulnak fel. Szeret mindent szet szedni, bordelt csinalni, szet dobalni.... Amikor velem jatszik akkor jatszunk a golyokkal amiket ilyen kis lyukba kell bele rakni es legurul. Szereti ha en szorakoztatom.
2022. jún. 25. 22:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Ovis korban már biztosan, emlékszem amikor én az oviban úgy játszottam ovis társakkal.
2022. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még bőven a gyakorló játékok ideje van, az okoz örömet, hogy pakolgat, rakosgat, ide tesz, oda tesz, húz, dob, önt. Maga a cselekvés motiválja:)

Fokozatosan alakul ez át, először pl a főzős játék is azért tetszik neki, mert lehet kevergetni, nem pedig azért, mert beleéli magát, hogy ő szakács, vagy kitalálja, hogy ő most meggyes pitét süt, és ehhez hűen játszik. Ezzel bőven ráér még, majd oviban lesz jellemző a szerepjáték, ott is először egyedül, majd csak 4 éves kortól játszanak együtt igazán olyat, amire tényleg azt lehet mondani, hogy na, ez aza tipikus, tisztán szerepjátéknak nevezett dolog.

2022. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2 evesen játszott már úgy, hogy amiket beszéltünk eljazszotta az autoibal és kommentalta. Hogy pl hoz jatekokat a traktor és odaadja a kamionnak.. De nem viszi haza csak kiprobalja stb, vagy beszelgetnek az autók..
2022. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éves kora körül már csinálta. Orvosost, meg kiskonyhában sütni-főzni, kínálni, boltosat - ezek nagyon mentek. De eljátszotta a bölcsis napot is, úgy hogy ő a bölcsisnéni.
2022. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Kb 1,5 éves kortól utánzás alapján kezdődnek a szerepjátékok. Pl, ha anyuka törli a port, ő utánozza.

De az igazi szerepjáték, azaz a "mintha" játék majd csak 3 éves kortól kezdődik, amikor már a képzelete is elég fejlett lesz. Addig a gyakorlójáték dominál.

2022. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 évesen fagyit árul nekem a lányom a kis műanyag hàzikójából :D nem leszek hasznos, mert nem tudom, mikor kezdődött... De olyan másfél évesen kezdi sztem
2022. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszi szepen mindenkinek. Akkor minden oke szerintetek? Azt, h kilopja a kis seprut es sepreget, meg porszivozik, akkor ezek mar annak a jelei igaz?
2022. jún. 27. 18:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.
2022. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!