Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kizarhatom mar vegre az...

Kizarhatom mar vegre az autizmust es aszperger szindromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kizarhatom mar vegre szerintetek ezt a ket betegseget? Nemhiszitek el, de annyira felek toluk mint a kecske a kestol. Irok par sort a kisfiamrol es legyszi azon kivul h tul stresszelem, hulye vagyok, stb, irjatok velemenyt rola. 🙏🏼


Tehat. 15 honapos, mar egyedul jar 14 honapos koratol. Mindent idoben csinalt ami a mozgast illeti. 9 honapos koratol mutogatott ritkan teljes kezevel, de 12 honapos korara mar mindenre mutogat, ami erdekli, amit megosztana velem, h latom e, ami kell neki a polcrol. Odanez ha mutatok, ha valamire nezek vegulis oda nez o is, de inkabb jobban erdekli meg az en reakciom es inkabb engem figyel ilyenkor, h milyen pofakat vagok es mosolyog rajta. Nemigen szeret egyedul lenni, igenyli a figyelmet es ugyanugy a szem kontaktust is tobbnyire o kezdemenyezi. Kezdemenyezi, h nevettesem, jatszodjak vele. Szoktunk kukukcsazni, bujocskazni, fogocskazni. Tehat ami azt illeti komunikativ, jatekos baratsagos. Ha sok ember veszi korul, akkor elszegyeli magat mosolyogva, kell neki egy kis ido, es aztan megbaratkozik, de ott kell l, h legyek, szem elott tart, es figyelget engem, h mire h reagalok. Plane uj emberekre, uj dolgokra, hangokra. Ha fozok es megy a mixer, odajon megnezni, h mi zug. Utanozza ha sepregetek, kiveszi o is magatol es jatszik vele. Mutogatja a testreszeit, megmutatja milyen nagy lesz, h kell hajat, fogat mosni, tapsol, koszon masnak ha nagyon muszaj, viszont othon nemgond papazni. Utanoz allat hangokat is, nekem mondja h mama, vagy mamazik allandoan ha engem akar. Mondja a babat is, pld ha boltba meglat egy babut, autot lat brummog, halat lat cuppogtatja a szajat. Neha hallok mas szavakat is, de nemnagyon ismetlodnek, max neha neha. Pld ma ide adta a cumit es azt hallottam, h tess. Vagy hallottam mar az igent, nem, szia, cica. Mondta mar az apukajanak is h papa. Viszont ha olvasunk konyvet, akkor probalkozik utanozni szavakat, mondjuk elso ket betut, utolso kettot. Tehat nincs csendbe. Gagyog sokat. Mas babakkal is baratsagos, csak sajnos elegge lerohanja oket neha. Pufolgeti oket es kozbe nevet, de raszolok, h nono. De van h minket is es kozben orul. Megberrol le kell szoktatnom. De ha eljon hozzank pld 2, 5 eves kosgiu, akkor utogetik a nagy fit labdat, kozbe kacagnak, vagy tepkedik az ujsagot, bili kefevel (meg nemvolt hasznalva) lefelik a falat, es kacagnak mind a ketten, tehat elvan gyerekekkel is. Az alvas is: 2 honapos kora ota vegig alussza az ejszakat, most ugy tart nalunk az alvas/altatas, h megkapja a cumisuveget a kisagyba, melle a cumit, megissza, beveszi a cumijat, begordul es elalszik. Neha volt h ringattam vagy 2 percig, de kerte magat a kisagyba, h hagyjam aludni. Van h olvasunk egyutt es simogat, esetleg oda jon hozzam, es ad egy cuppanos puszit magatol. Megolel, vagyis probal. Nagyon erdekli amugy minden, emberek, targyak, minden ami korul veszi. Ha valami ujjat lat visit oromebe ( neha hadonaszik is a kezevel mintha repulne - ezt a ferjem is csinalta gyerekkoraba).


Ami picit bosszant, az a jatszasa, ha vagyunk valakinel, vagy esetleg orvosi rendeloben, akkor termeszetesen megy rogton a jatekokhoz kidobalni oket, nezegetni, felfedezni. Kockakat nem epit egymasra inkabb rombolja, autokkal nemjatszik, csak a nagyokat tologatja, kicsiket probalja de mivel felborul eldobja, neha a kerekeket is megforgatja, inkabb ez a szet dobalas megy nala, semmi olyan, h esetleg telefonalna a taviranyitoval, vagy etetne a pluss kutyat. Azt olvastam, ez hianyos az autistaknal is, es ezert aggodom kicsit. Viszont a konyveket nagyon szereti, tenyleg kepes velem (de egyedul ilyen hosszu ideig nem) meg 1 orat is ulni a konyvek felett, es mindet vegig nezni, mutogatni mi micsoda, nyomogatni rajta a gombokat, tehat lekotni le lehet siman azzal, ami erdekli. De jatekok nala kb 2-3 perc. Inkabb kifogja pakolni a fiokot, szet dobalni a jatekokat es egy bomba robbanast imitalni a szobaba.


Mivel rettegek a betegsegetol, ezert elem maszott egy olyan info is egy anyukatol, aki azt irta, h a gyermeke total normalis volt 18 honapos koraig, es aztan semmibol semmi megvaltozott, es bumm. Autista. Ilyen hogy lehet? Semmi elojel? Semmibol semmi jon? Ti eszre vettetek valami jelet abbol amit leirtam? Szerintetek minden rendben es elfelejthetem mar vegre ezt a folgot, ha MUTOGAT? Azt tudom, h az elegge kulcs fontossagu.


Nagyon szepen koszi ha idaig elolvastad. ❤️



2022. jún. 27. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Gyerek
Tunetek
Autista
Aszperger
16 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
75%

Auti gyerekem van, teljesen rá voltam porogve a témára, ezer cikket és 'hogyan vetted eszre' sztorit elolvastam.


Szinte sosincs olyan regresszio, hogy normálisan fejlődik egy gyerek és egyszer csak bumm. Inkább az van, hogy fejlődik, de azért sok területen lassabban, vagy nem úgy, ezért szinte beleférne a normálisba, de nagyon drasztikus mikor egyszerre bekövetkezik a visszaesés.


A te gyereked átlagos és átlag feletti szinten van, biztosan mondhatom hogy nem lesz autista! :)

2022. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
81%
Ja és én a gyerekre szavaztam!!!:D
2022. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Es meg hozzateszem, h a nevere kb 9-13 honapos kora kozt 110% ra figyelt elsore a nevere, amiota egyedul jar ez kicsit roszabbodott. Szolnom kell vagy 2x-3x neha...
2022. jún. 27. 19:53
 4/54 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen egészséges, okos, átlagon felüli kognitív képességekkel rendelkező kisfiad van. Teljes biztonsággal kizárhatod az autizmust (az Asperger amúgy az autizmus egyik enyhe fajtája).
2022. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt. Te egy csodas anyuka lehetsz es emelem kalapom. ❤️ Akkor azt mondod, h rendben van, es a jatszas? Nemgond, h valahogy nem erolteti? Meg itt ott bebrummog ha tolja a nagy autot.

A szavazast nemis ertem miert van ott. 😄

2022. jún. 27. 19:56
 6/54 A kérdező kommentje:
Negyedik valaszolo, nagyon szepen koszonom, hogy valaszoltal. Istenem. Mint akirol egy ko esett le.
2022. jún. 27. 19:57
 7/54 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom lazíts már! A gyerekek sok mindent megéreznek,ne csináld ezt vele!
2022. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Hetedik kerdezo. Nyugi nyugi, ez csak akkor maszik elo nalam amikor o alszik. Soha nem stresszelnem vagy hanyagolnam, de azert megfigyeltem a dolgait az igaz.
2022. jún. 27. 20:03
 9/54 anonim ***** válasza:
84%
A négyes válaszoló vagyok. Örülök, hogy örülsz a válaszomnak, viszont - és tényleg nem akarlak megbántani - félelmetesnek tartom, hogy random vadidegenek véleménye ennyire befolyásol. Annyitól megkönnyebbültél, hogy az interneten egy hozzá nem értő, aki az életben nem látta a gyerekedet, azt írja, hogy nem autista? És nincs kétségem afelől, hogy ha valaki meg azt írja, hogy szerinte autista a gyereked, akkor bepánikolsz... Nem ránk kéne hallgatnod. El kéne menned pszichológushoz, hogy ő rendbe tegye a fejedben ezt, hogy ugyan miért merül fel egyáltalán, hogy egy 15 hónapos gyerek autista.
2022. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
9ik valaszolo. Nekem ne is mond. Teljesen igazad van ebben, h egy tok random valasztol megnyugszok. Es igy ahogy mondod, ha negativ lenne avalasz, akkor panik. Muszaj elmennem igen. Az az igazsag, h ezt egy baratnom ultette a fulembe, akinek a nennyeje autistakkal dolgozik, es megijesztett azzal, h hiaba szuletik egeszseges gyerek, idovel minden megvaltozhat. Es itt ennel amondatnal annyira elbizonytalanitott, h elkezdtem olvasni ezekrol a dolgokrol..... Nana, h total bepanikoltam.
2022. jún. 27. 20:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!