Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolás kisgyerek (alsós)...

Scream85 kérdése:

Iskolás kisgyerek (alsós) esetén ki hogy oldja meg a nyári szünetet, ha nincs segítsége?

Figyelt kérdés

Igaz a kislányunk még óvodás, de a minap elgondolkodtunk hogy majd ha iskolás lesz hogy is fogjuk megoldani a nyári szünet alatt a felügyeletet?

Feleségemnek csak anyukája él, így csak 1 nagyszülő (ő még szintén dolgozik) és mi szülők vagyunk opció.

Most az óvodai nyári szünet szerencsésen jött ki, mert ez idő alatt hogy egyikőnk, hol másikunk lesz leálláson.

Viszont majd az iskolai 2 és fél hónapot nem tudom hogy lesz megoldva. Hármunknak összesen nem lenne annyi szabadsága, hogy elég legyen ennyi időre. (meg nem is engednének el annyi időre senkit).


Akik hasonló helyzetben vannak (akár csak szülők, vagy 1 nagyszülővel), Ti hogy oldjátok meg ezt a helyzetet?


2022. jún. 30. 16:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%
Van kettőtöknek kb 56-60 szabadnapotok , az barátok közt is 12 hét. Abból 10-et kell megoldani. Ebből mehet 1-2 hét táborba, meg 1-2 hét nagymamának
2022. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tábor, tábor, tábor...

A suliban júniusban volt végig ügyelet, akkor ott volt. Ezen kívül nyaralni is megyünk és átlag heti 1 napot visz az egyszem nagymama. De már ő is 72 éves, nem tudom meddig bírja még... Lehet hogy jövő nyáron már rá sem szamithatunk és akkor már 2 kisiskolasunk lesz.

Szomszedek se tudják kire hagyni a 8 éves kislányt, napi 8-10 órát egyedül van otthon... És biztos vagyok benne hogy sok családnál ez van, akik nem engedhetik meg anyagilag a táborokat vagy olyan helyen élnek ahol nincs annyi lehetőség ezekre.

2022. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok munkahelyen időarányosan ki kell venni a szabadságot, hiába hangzik jól az "56-60" szabadnap....
2022. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

50-60 nap??


Nekem 21 nap van 1 évre! A beteg gyerekemre kapok plusz 2 napot a sima gyerekszabin kívül, szóval azzal együtt kb 24 nap (? Lehet annyi nincs is...)


Kinek van 60 nap egy évre?


39 éves 1 gyereket nevelő édesanya vagyok,készáru raktáros.

2022. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

14-es, ha 39 éves vagy, akkor több, mint 21 nap szabadságot van... Most számoltam ki, hogy mennyi szabi jár neked.

Összes éves szabadság: 31 nap

Éves alapszabadság: 27 nap

Éves pótszabadság: 4 nap

2022. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, ha kivetetik vele év közben a szabadság egy részét!
2022. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem sajnos...240 óra szabim van egy évre.

Mivel 12 órában dolgozok,ez 20 nap egy évre. És nem rendelkezhetek minddel....

2022. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
8%

Ez van,ha valaki gyárban dolgozik.


Igen,rájöttem,hogy a 2 szülőnek együtt..XD...Bocsi, ez a 40Cfok kifárasztott reggeltől,meg az egész nap agresszív auti gyerekem...

2022. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

Köszönöm a "kedves " szavakat privátban... Nagyon jólesett a mai nap után ..


Ha nem kötne a titoktartás,leírnám,melyik gyárban dolgozok. De sajnos nem tehetem. :(

Sajnos itt csak ennyi szabi van. És nem akkor veszem ki,amikor én akarom!

Mivel heti szinten néznünk kell a Nexont,pontosan tisztában vagyok vele, hogy mennyi szabim van.

De köszi, hogy kétségbe vontad az értelmi képességeimet. Diplomásként nyelvvizsgával biztos én vagyok a h.lye....


Kíváncsi lennék, ha te az egész napodat azzal töltenéd,hogy a gyerekedet próbálod lefogni,hogy lehetőleg ne verje péppé a nagyanyját a 40Cfokban,milyen állapotban lennél estére!


Kérdező, bocs az offért. Léptem.

2022. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Általában a pedagógusok szokták ilyen erősen hangoztatni hogy mindenkinek ugyanannyi (46 nap!) szabadságuk van, mint nekik, csak mindenki más akkor veszi ki amikor akarja...


Aki a munkaerőpiacon alkalmazottként dolgozik az pontosan tudja, hogy ez nem így van, és nem csak a gyárban dolgozóknak. Ahhoz, hogy valaki elérje azt, hogy annyi szabadsága legyen, hogy minden szünetre elég legyen legalább 45 évesnek kell lennie, 3 gyerekkel, férfinak, akinek éppen abban az évben születtek ikrei, van egy fogyatékos gyereke és a föld alatt dolgozik ionizáló sugárzásnak kitéve....


Az átlag egy gyerekes, első osztályos gyerekkel rendelkező szülőnek van huszonvalahány nap szabadsága, amiből hivatalosan 7 nappal rendelkezhet szabadon.

Persze általában azért ennél engedékenyebbek a főnökök, de karácsonykor, szombati munkanapokon így is kötelező kivenni a legtöbb helyen. Marad nagyjából 3 hétnyi amit nyáron ki lehet venni, de egyben szinte senkinek nem adnak ki ennyit, ráadásul a család szeretne együtt nyaralni és nem külön anyával meg külön apával...


Régen a nagyszülők ilyenkor már nyugdíjasok voltak, de a nyugdíjkorhatár emelésével keletkezett egy ilyen igenis valid probléma.

2022. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!