Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok akkor, ha a...

Mit csináltok akkor, ha a kicsi gyerek beteg, de nektek dolgoznotok kell (otthonról)?

Figyelt kérdés

A lányom (2 éves) most egész héten kihagyta a bölcsit, és nagyon remélem, hogy jövő héten már tud menni, de ki tudja. Nekem szerencsém van, hogy tudok itthonról is dolgozni, ezért nem kell feltétlenül szabadságot kivennem vagy táppénzre mennem, meg most negyedévzárás van, a héten pont el sem engedtek volna, főleg nem így utolsó pillanatban szólva. Viszont borzasztó rossz anyának érzem magam, mert kb egész héten rajzfilmeket néz napközben. Munkaidő előtt megyünk ki játszótérre, de már azt sem akarja, gondolom unja, hogy ilyenkor reggel még nincs senki rajta kívül, szereti a gyerektársaságot, szóval már reggel is egyből a rajzfilmeket akarja nézni. Délután meg szintén nem akar menni játszótérre, mert melege van, ha valahogy ki is imádkozom, fél óra után már jönne haza. Munkaidő után egyébként nincs gondom a benti játékkal, olyankor már nincs mesenézés, foglalkozom vele, játszunk együtt, de akkor is 8-tól 5-ig szerintem borzasztórossz, hogy csak a képernyőt nézi (mínusz az alvásidő), de egyszerűen nincs jobb ötletem, nem tudok vele mit csinálni, ha közben meg nekem dolgoznom kell (egyébként borzasztócuki, mellém ül a kanapéra és hozzám bújik, szerintem ezt a részt is nagyon élvezi, amúgy is nagyon anyás, de így betegen meg aztán pláne). Néha vannak üresjáratok, amikor nincs kint ötezer fok, akkor más esetben kimegyünk délelőtt is meg délután is 1-1 órára a levegőre szaladgálni, de így? Lakásban lakunk, nincs kert vagy erkély, viszont van légkondi, gondolom ezért sem akar kimenni, mert itthon élhetőbb a levegő.


Akiknél hasonló felállásban, vagy akár a covid alatt amikor voltak a lezárások és a gyerekek nem mentek bölcsibe-oviba, viszont tudtatok otthonról dolgozni, hogy oldjátok/oldottátok meg, mit csinálnak egész nap a gyerekek?


2022. júl. 1. 07:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

#10 nyilván nem lenne titok hogy beteg a gyerek, majd eldönti hogy bevallalja -e.

Mondjuk ilyen alapon az óvónéni se menjen dolgozni,akinek otthon nagyi vigyáz a beteg gyerekére?🤔

2022. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Imádom az ilyen anyukákat.

"nem úgy beteg". Ha beteg, akkor beteg!!!

Taknyanyála egyben és köhög, hát az nem egészséges, ergo -> BETEG!

Semmi keresnivalója a játszótéren, sem a saját állapota miatt, se a többi gyerekre tekintettel levés miatt!!

És ilyenkor egyáltalán nem árt ha fekszik, mesézik, annál nyugisabb minél többet pihen annál hamarább gyógyul!

Ja! És pont ezért nem gyógyulnak az ilyen gyerekek! Nem pihentetik őket, ilyenkor is menni kell a vakvilágba meg mindenféle aktív dolgot csinálni, aztán csodálkoznak hogy hetekig-hónapokig köhögnek, ahelyett, hogy meggyógyulnának 3-4 nap vagy 1 hét alatt.

2022. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Tehát a bölcsiből hazaküldték, mert beteg, de te játszótérre viszed. Pont a takony meg a köhögés az, amivel a legjobban terjeszti a betegséget.
2022. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jó, én örülök neki, hogy mindenki ilyen felelős anyuka, mint említettem reggel senkivel sem találkozunk és délután meg nem megyünk, szóval nem tudom mit rugóztok ezen. Másoknak lehet, hogy a gyerekének betegen nincs szüksége nagyobb mozgásra, az enyémnek a 40 négyzetméteres lakás erkély és minden nélkül egy hétre azért kevés. Igyekszem tekintettel lenni más gyerekekre is, de azért első sorban a sajátomnak akarok jót.

Az meg, hogy alváskor köhint hármat és napközben 5x meg kell törölni az orrát, az én olvasatomban nem beteg. A bölcsiben zéró tolerancia van, nem tudok ezzel mit kezdeni, ha hazaküldik hát hazaküldik, de ezzel azért nem gondolom, hogy olyan rettenetesen veszélyeztetném a többi gyereket.


A kérdés továbbra is az volt, hogy mások hogyan oldják meg a gyerek szórakoztatását, amikor nem tudják az idejük és energiájuk 100%-át ráfordítani, pl dolgozni kéne mellette, nem az, hogy én mennyire vagyok szarszemétszaralak, mert ki merem (merném, ha akarná) vinni a levegőre, ami amúgy is elméletileg ajánlott lenne betegen is.

2022. júl. 1. 15:46
 15/18 anonim ***** válasza:
41%
Továbbra is gáz amit csinálsz.
2022. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

Hát akkor gratulálok.


A válasz pedig továbbra is az, hogy mesézik, pihen, nem rohangáltatom sem a játszótéren sem a lakásban.

És meggyógyul TELJESEN TÜNETMENTESEN 3 nap alatt.

2022. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%
Ilyenkor a másik szülő ment tp-re. Mindig megbeszéltük a férjemmel, hogy kinek fér bele jobban a munka mellett és felváltva voltunk otthon. Természetesen játszótérre nem vittem. Ha közösségbe nem járhat, akkor játszótérre sem mehet. Az üresre sem, mert összefogdossa a játékokat.
2022. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
65%

Értem én hogy a 40 nm kicsi és megőrül bent szegény, de leviheted szimplán sétálni, kismotorozni, akármi.. Ne a jatszora, ahol mindent osszefogdos és keni szét a taknyot.

Na mindegy.

Kerdesedre válaszolva én csak akkor engedem ilyen sokat tevezni őket, ha lazasak, gyengék és szeretném hogy fekudjenek, gyogyuljanak.

Mikor 2020-ban beutott a covid és 9 hétig otthon voltam két gyerekkel, akkor sem bamulhattak egész nap a képernyőt. Igen, nagyon szívás így a HO, én megtanultam "kizárni" a kulvilagot, ami azt jelenti hogy egyszerűen letojtam hogy hozzám beszélnek a gyerekek, ha munkám volt, ültem mellettük a laptoppal (így azért felugyeltem őket) és meloztam. Ugyfelszolgalatos vagyok, sokat telefonalok. Igen, csomoszor behallatszottak a gyerekek a háttérből, de hát mit tehettem volna? Legtöbb ügyféllel csak rohogtunk, mondták "hallom magánál is ott a gyerek" :)

A kollegaim rendesek voltak, meetingre kizárólag akkor hívtak be ha tudták hogy alkalmas nekem (pl mikor a gyerekek aludtak).

2 éves gyereket biztosan nem engednek egész nap tvzni.

A kollegaim nagyon

2022. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!