Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanitsak meg egy 22...

Hogy tanitsak meg egy 22 honapost evoeszkozzel enni, poharbol inni?

Figyelt kérdés
Mar lassan 22 honapos lesz a lanyom es sajanos meg nem tud kanallal enni es poharbol inni. Tudom en rontottam el, rogton kanalat kellett volna adni a kezebe mikor kezdtuk a hozzataplalast. Ha beleigazitom a kezebe a kanalat, akkor jol fogja de ahogy emeli az etelt a szajahoz valahogy elforditja, fejjel lefele lesz a kanal es minden kiesik belole. Sokszor en is turelmetlen vagyok es egszerubb gyorsan megetetni, mint nezni szegenyt ahogy probalkozik, aztan takaritani. Az a baj, hogy poharbol sem tud meg rendesen inni. Vettunk 2 fulu pici pobarat, szepen megfogja, de ahogy iszik a nyelvet beledugja a poharba es kb a fele melle megy. Hogy tudnek segiteni neki?

2022. jún. 29. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Èn megmutattam hogy kell ès hagytam pròbálkozni. Ha nagyon nem jòl csinálta segìtettem, de csak 1x!
2022. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne igazgasd, nem baj ha folyik, megtanulja


Csak tedd oda

És egyél vele te is , mondhatod, hogy figyelje te hogy csinálod..néha adj neki falatot, hogy ne veszítse türelmét az éhségtől..


Sok sikert!

2022. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy se tudsz segíteni. Neki kell megtanulnia. Sok ügyetlenkedés és takarítás árán.
2022. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Miért vagy turelmetlen? Nem érsz rá? Hova sietsz?

Hagyjad már probalkozni, taoasztalni, tanulni szerencsétlent.

Bár ezt már rég kelkett volna és akkor nem lenne egy 2 éves gyereked aki nem tud enni.

Hihetetlen, hogy ezért vagy otthon, vele és nem fejlődik melletted mert te nem érsz rá.

2022. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell adni a kezébe, hagy próbálkozzon. Mutasd meg neki, hogy kell minden kaja előtt, majd add a kezébe. Hidd el egy idő után megtanulja, de hagyni kell próbálkozni önállóan, még akkor is ha kezdetben nem megy neki, és ügyetlen.
2022. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

2 éves, nem 22 hónapos... A saját életkorodat is hónapban adod meg? Pfff...

Vannak dolgok, amiket nem lehet siettetni.

2022. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem tanítottam!Amikor etettem,mindig volt az ő kezében is kanál!
2022. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
A segítség az idegeid megacélozása! Igen ez ilyen, ott ültök 1 órát, és utána 20 percet takarítasz. Ha előbb kezdted volna már rég önállóan enne.
2022. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyanúgy, mintha egy évvel ezelőtt tanítottad volna meg rá. Odaadod neki és hagyod, hogy próbálkozzon. Ebben a korban a legtöbb tanulási folyamat, főleg ami a motorikus készségeket érinti, még mind próba-szerencse alapon megy, gyakorolja, ügyetlenkedik, de egyre jobban megy, és végül egyszer csak megtanulja. Sokat kell takarítani, de hát ez ilyen, egy 2 éves gyerek körül akkor is sok a takarítanivaló, ha tud evőeszközzel enni meg pohárból inni (az enyém tud, aztán mégis :D ). Azért gyerek, nem lehet mellette múzeumi tisztaságot fenntartani. Hagyd, hogy próbálkozzon, idő, de menni fog, megtanulja.
2022. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy a 7-es is írja, 2 kanállal. Hagyod, hogy egyen, de közben minden 3.falatra re is adsz neki, mielőtt türelmetlen lesz, mert már éhes. Lehet először az Össz evésből 2 kanál lesz az ő teljesítménye, a többi mellé, de nem baj, közben eszik is, finomodik is a mozgás. Aztán egyszercsak egyre több sikerül a szájába.

A pohárral én úgy csináltam, hogy keskeny magas műanyag pohár, az aljába 1 ujjnyi lötyi. Nyilván valami, amit szívesen iszik. Eleinte tartottam én is, hogy érezze a dőlésszöget, amikor már megy, de még nem borul a nyakába. Aztán ha elfogyott, lehet még tölteni, 5x is, de ugyanúgy kicsit. Közben meg, ha dölöngél a pohár a kezében, akkor sem borul ki nagy eséllyel. Meg persze öltözésy takarítás, az kell még egy ideig.

Az enyém is 22 hós, most szokik a bölcsibe. Hát a többiek is így esznek, meg kiborítják néha a vizet, pedig már 1 éve jár a csapat nagy része.

2022. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!