Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 3 évest a köpködésről?

Figyelt kérdés

A fiam most kezdte az ovit és ott 2 nap alatt eltanulta az egyik gyerektől a köpködést. Na nem olyan igazi köpködés, mint amit a felnőttek tudnak, inkább fröcsögteti (nem tudok jobb kifejezést). Mindenért ezt csinálja: ha nem tetszik neki valami, ha unatkozik, ha valami nem úgy sikerül, ahogy eltervezte, stb.


Mit lehet tenni? Akárhogy szólunk rá, viccnek veszi, vagy éppen fel van valamin háborodva és folytatja.


Vagy abbahagyja egy idő után? Komolyan érdekel, hátha valaki járt már hasonló cipőben...


2010. szept. 20. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én sógornőm példáját követve megmondtam a fiamnak, hogy ez rendkívül csúnya dolog, nem szabad. Majd mikor nem használt a szép szó fokoztam, végül egyszer szó szerint odacsaptam kicsit a szájára. Persze előtte figyelmeztettem erre. Annyira meglepődött, hogy megjegyezte. A mai napig előfordul néha, hogy a nagy játékban elfeledkezik magáról, és elég rászólnom, hogy fejezze be, mert szájon csapom, és be is fejezi. Tudom, mindenki a testi fenyítés ellen beszél, és nyilván nem folyamodtam volna ide, de ez tűnt végül a legjobb módszernek. Remélem te azért találsz valami alternatívát!
2010. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!Nekem 4 éves,de ugyanebben a cipőben járunk.Itthon tudom kezelni,de az oviban nem vagyok vele :(Mikor látja a többit,ő is csinálja.Óvónénik meg mondják nekem,valamit kellene csinálni,mert ez így tarthatatlan.De mégis mit tehetnék még?Előttem szólóval egyetértek,itthon így csináljuk.De arról hogy szoktassam le,hogy az oviban csinálja?Megköszönném az ötleteket én is :)
2010. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!