Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van 4-5 éves gyereke...

Akinek van 4-5 éves gyereke azoknak szólna a kérdésem. A ti gyerekeitek ott marad másnál? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy majdnem 5 éves kislányom,aki nem akar másnál maradni csak ha én vagy az apukája is ott vagyunk. Csak a nagymamával és az apukájával marad nélkülem,meg persze az oviban azzal semmi gond.

Pl: ha elhívja egy ovistársa akkor nem megy csak ha én is.Ha elmegyünk utána már nem foglalkozik velem,csak a tudat,hogy ott vagyok.

Akinek hasonlókorú gyereke van,hogy van ezzel? Köszönöm előre is a válaszokat.


2022. júl. 13. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Én ennyi idősen még a nagyszüleimnél sem voltam hajlandó egyedül megmaradni, ottalvásra még sokkal később sem. Szégyen nem szégyen, én még 15-16 évesen is tiszta ideg voltam, ha több napos szülők nélküli út előtt álltam, ha valahogy megoldható volt, inkább kibújtam az ilyesmi alól.

Ma egyedül élek külföldön, és nincs az a pénz, amiért ezen változtatnék. Évente egyszer meglátogatom az otthoniakat, ennyi bőven elég.


Szóval ez személyiségfüggő, ne erőltesd. Nálam az erőltetéssel annyit értek el, hogy meggyőződésem lett, hogy kolonc vagyok, nem szeretnek igazán, és meg akarnak tőlem szabadulni, következésképp még jobban csüngtem a szüleimen.

2022. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
5 éves, attól függ ki az a "más", akivel marad. Apjával ugyan annyira elvan, mint velem. Nagymamánál simán ottalszik 1-1 éjszakát is. A legjobb barátnőjénél nappal ott marad, ha csak a kislány és az anyukája van ott, ha már a kislány apukája vagy nagymamája ott van nem, csak velem (anyukát is szinte napi szinten látja, az apukát/nagymamát ritkán, tudja kik ők,de nem ismeri annyira). Pl szülinapi buliban ott kellett maradnom, oda oda pillantott hol vagyok, mert sok volt akit alig ismer. Szóval akit ténylegesen ismer azzal elvan, akit alig azzal nem annyira.
2022. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 10-12 éves koromig "sírtam" anya után, 18 évesen meg egyetem másik városban, kúlföld stb. Személyiség függő.
2022. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az egyik kérdező kérdezte,hogy síros e,nem egyáltalán nem. Mindenhova elmegy csak valamelyikőnk legyen ott,ott teljesen felszabadult,beszélget pl a másik kislány anyukájával stb.

Soha nem erőltetjük sehova,ahova tudjuk elkísérjük ahova nem inkább nem megy. Az ovis kisbarátnőjének az anyukája idegen úgymond,mert csak reggel látja 2 percig ameddig találkozunk az oviban.

2022. júl. 14. 14:40
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyik pszichológia tanárom végzett kutatást óvodákban. Viszonylag nagy számú kutatást. Az volt az egyik kérdés, amire keresték a választ, hogy vajon a különféle életkorú ovisok mit szeretnek legjobban az óvodában, a gyerekek saját elmondása szerint.

A válasz egyöntetű volt, kb 90%-ban a 3-5 év közöttieknél, de az 5-6 évesek zöme is ugyanazt válaszolta, ami a következő volt:


"-Azt, amikor anya/apa értem jön!"


Azt gondolom, ez önmagáért beszél.

Kiváló szakemberek voltak a legtöbb vizsgát oviban, ezt hozzáteszem, erre külön ügyeltek a kutató pszichológusok, és a gyerekek többsége szerette a óvónénijét, a dadusokat is általában, a játékokat ott, és az óvodát mint helyszínt is. És mégis...

2022. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy kicsit más szemszög, de én hasonlóan voltam. Nagyon visszahúzódó és félénk, introvertált gyerek voltam. Ilyen is maradtam felnőtt koromra. A lényeg, hogy nekem az nyújtotta a biztonság érzetet, ha anyukám vagy apukám velem volt idegen helyeken vagy idegen emberek társaságában. Rokonoknál is úgy szerettem lenni, ha valamelyik szülőm ott volt szintén, mert egyszerűen nem éreztem magam komfortosan.


Egyedül én is nagymamámmal (csak anyai ágról való nagymamámat ismerhettem sajnos) tudtam akár kettesben is lenni. Nagyon szeretett és én is nagyon szerettem őt. Nem volt unszimpátia, nem kellett semmitől sem tartanom.


Amikor elmentem párszor táborozni, mindig sírtam, hogy egyedül kellett lennem. Vadidegen emberekkel voltam kvázi "összezárva" és nem éreztem magam jól.


Szóval, igen, teljesen normális, hogy így viselkedik a kislányod. Ne aggódj miatta :)

2022. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,pontosan így van a mi kislányunk is. 😊
2022. szept. 24. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!