Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék? A kisfiam...

Mit tehetnék? A kisfiam gyűlöli a páromat.

Figyelt kérdés
A mostani párommal 18 éves koromban ismerkedtem meg, de két év után szétmentünk. Utána ismertem meg a férjemet, akivel összeházasodtunk, született egy kisfiunk. Mikor picur 8 éves lett, a férjem autóbalesetben meghalt. :( Ez három éve történt. Pár hónapja találkoztunk újra a régi párommal, és ismét együtt vagyunk. Nagyon szereti a kisfiamat (a születése után meg is látogatott minket, azóta nem találkoztak), de picur nagyon ellenséges vele. Nagyon szerették egymást az apjával és most folyton azt mondja, hogy neki nem kell új apa, csak ő és én legyünk. A párom nagyon türelmes hozzá, próbál neki kedveskedni (pl a közös lakásunkat most újítottuk fel teljesen, és a kisfiam segített a bútorok kiválasztásában, a saját szobáját ő maga rendezte be), de ez nem segít a helyzeten. Folyton azt mondja a páromnak, hogy anyu csak az enyém, hogy ő el akar venni engem tőle, nem akar eljönni a közös programokra, pedig most jöttünk volna haza Magyarországra (külföldön élünk, kisfiam is itt született). Nem tudom mit tehetnék, próbáltunk már beszélgetni vele, de nem akarja elfogadni, hogy minden megváltozott.
2010. szept. 22. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, ahogy a kisfiad reagál! Elvesztette az imádott apukáját, erre most jön egy "akárki" aki az anyukáját akarja elvenni. Te hiába mondod neki felnőtt fejjel azt, hogy ez nem így lesz, ő mégis úgy éli ezt meg, hogy egy harmadik fél közétek furakszik.


Nagyon sok idő, és türelem szükségeltetik. Én a helyedben lehet, hogy beszélnék egy gyerekpszichológussal is, hogy mi a helyes viselkedés részetekről. A kisfiadnál most sajnos újra felszakadtak az édesapja elvesztése miatti sebek. Ráadásul bármilyen változás traumát okoz a kisgyerekeknél, ez most így együtt neki (új "apajelölt", anya nyilvánvalóan megváltozott viselkedése, költözés) nagyon sok!

2010. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Érdemes lenne egy pszichológussal beszélni, sőt kellene is!!! Ha jól számolom most 11 éves, kiskamasz, nehogy rossz irányba induljon az élete. Van egy nagyon kedves gyerm.pszic. , én is oda hordtam a fiamat. Ha érdekel a száma, elküldöm, irj privit!
2010. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!