Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermek hány éves koráig...

A gyermek hány éves koráig olvastatok esti mesét?

Figyelt kérdés
És miért hagytátok abba?

2022. aug. 4. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Az a helyzet, hogy rájöttem: nekem is lelki igényem van arra, hogy olvassak nekik. :-)

A nagy már iskolás, 9 éves lesz, többszáz oldalas regényeket olvas el, tehát neki egy néhány oldalas mese smafu lenne. Mégis örömmel várja, odakucorodik mellém, mert az esti szertartás része ez. És én se mondanék le róla szívesen. A kicsi még óvodás, őneki természetes, hogy olvasunk.

Annyi a különbség, hogy nagynak egyre többször már nem mesét olvasunk, hanem ismeretterjesztő könyvekből egy-egy szakaszt. Ezek sokszor olyan dolgok, amikhez magyarázat is jó, ha van, szóval itt még legalább hasznosnak érezhetjük magunkat szülőként a gyerek előtt. :-)

2022. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Sosem olvastam neki.

Nincs rá semmilyen bizonyíték, hogy előnye származik belőle

2022. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Kb. 11 éves koráig. Azért hagytuk abba, mert egyre többször kérte, hogy ma ne olvassunk, hanem beszélgessünk, vagy ilyesmi. Ugyanúgy megvolt a félóras "lefektetés", csak nem olvasással. Fokozatosan maradt el amúgy, olykor elő-elővettük még a könyveket, aztán egyszer már nem kérte többet. Most 13 éves, pár hónappal ezelőttig tartott az esti ceremóniánk megőrzése a beszélgetéssel, összebújással. Először egyre rövidült, aztán el-elmaradozott, majd a nyári szünet végleg megpecsételte a dolgot, mert most nyáron már jóval később fekszik le, mint mi. Csak puszit ad, aztán megy csetelni az osztálytársaival a mobilján hajnalig.
2022. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
6.5 éves a lányom, még minden este mese van. Kölcsönzünk is együtt a könyvtárból rendszeresen, valamint rengeteg otthoni könyve is van.
2022. aug. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
7 és 9 évesek és még olvasunk. Mert buli és mindenki élvezi. Nekem nem kell tanulmányokat olvasnom róla, hogy lássam, hogy jót tesz nekünk, 2-es. Nem csak olyan dolgokat csinálok a gyerekekkel, amiből előnyük származik, kapaszkodj meg, csinálunk olyat is, ami semmilyen szempontból nem hasznos, csak jó érzés! :O
2022. aug. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Olyan 6-7 évesen hagytam abba a rendszerességet, mikor már tudott olvasni, és úgy aludt el, hogy még sutyiban olvasott az ágyában éjjelilámpánál. Most heti egyszer-kétszer olvasok, ilyenkor örül neki nagyon, 9 éves, de már nem rendszeres.


Szerintem mindenféle együtt töltött program hasznos(kötődés), pláne olyan, ami nem tör ki hisztibe vagy veszekedésbe, szóval nekem ez bejött. Szerintem sincs érdemi haszna, nem szereti meg jobban az olvasást, vagy ilyesmi, esetleg a beszédértése fejlődhet, bár az sem feltétlen, egyszerűen erősíti a kötődést.

2022. aug. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ja és abbahagyni akkor fogom, ha már engem is zavar. Mikor sokat olvastunk nagyon zavart, most, hogy kevesebbet, megint élvezem. Az enyémnek sosem volt elég egy mese, ilyen 50 oldalakat olvastam esténként, akkor még 6 évesen fontosabbak voltak az érdekei, mint az enyémek. Most kezd egálba jönni, már akkor csak olvasok, ha én is élvezem, és meg merem mondani lelkiismeretfurdalás nélkül, hogy "most nem, fáradt vagyok nagyon".
2022. aug. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Az esti olvasás egy napnak a nyugodt lezárása, összebújás, együttlevés, közösen eltöltött értékes idő. Addig fogok olvasni a gyerekemnek este, amíg azt nem mondja, hogy kérlek anya fejezzük be ezt a szokást. Én függetlenítem attól, hogy tud-e már olvasni. Ez egy kapcsolódás szülő-gyerek közt. Fontos, ebben a rohanó világban.

#2 Te milyen előnyre gondolsz? Azt gondoltad, ha olvasol neki, akkor zseni lesz? Vagy űrkutató? Elképesztő, milyen rideg néhány szülő. Amúgy a szókincse nagyon sokat fejlődik ettől, ami fontos.

2022. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvstam esti mesét sosem.


Nálunk nem az altatási rituálé tészét képzi az olvasás.


Egyiket zavarta,

Másik meg felpörög tőle, ha néha mégis szeretnének még este “egy utolsót”.


Szóval alvás előtt nem mesélünk

2022. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk sincs esti mese. Kisfiam nagyon gyors elalvo, így nem alakult ki a szokás. 3 éves lesz. Napközben bármikor olvasok neki ha kéri. De ha később kialakul ez a szokás szerintem addig olvasnek neki, amíg kérné, vagy amíg nem kapna rá arra hogy egyedül olvasgat inkább lefekvés előtt.
2022. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!