Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utal az, ha a 2,5-3 eves...

Mire utal az, ha a 2,5-3 eves kisgyerek gyakran koszon az idegeneknek az utcan? Ha nem figyel a szulo el is megy egy idegennel?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Arra, hogy udvarias. Ettől még nem fog elmenni senkivel!
2022. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy ismerosommel megtortent ez sajnos. Es az utcan setalva koszon random idegeneknek.
2022. aug. 7. 17:51
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Semmi majd kinövi.
2022. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolnék rögtön rosszra.

Lehet, hogy egyszerűen örül, hogy tud már köszönni, és mindenkivel szemben szívesen gyakorolja e tudását.

Az biztos, hogy nyitott, barátságos kisgyerek. Gondolom falun vagy legalábbis családi házas övezetben laknak, ahol a fél utca (vagy a fél falu) köszönőviszonyban van egymással.


Nem értem, miért gondolsz ebből arra, hogy elmenne mással, de azt sem, hogy ez hogyan történne meg. Ennyi idős gyerekként remélem még nem kóricál egyedül az utcákon! És a közhiedelemmel ellentétben Magyarországon az utcák nincsenek tele pedofilokkal, szatírokkal, gyerekgyilkosokkal, szervkereskedőkkel.

2022. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Semmit


Ilyenkor természetesen nincs bennük bizalmatlansàg, ha èppen nimcs szeparàciós szorongàsuk.


2,5 èvesem ilyen

A nagy 4, ő màr most fél, tart az idegenekről.

2,5 èvesen neki sem volt ilyen gondja már és még.

2022. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Az ismerősöd gyereke nem falun él? Ott ugye még szokás mindenkinek köszönni. Engem például gyerekként totál megzavart, hogy a faluban, ahol laktam, mindenkinek kellett köszönni, aztán a nagypapámmal városban sétálva nem, rám is szólt, mikor idegeneknek köszöntem (aztán végképp összezavart, hogy az ismerőseinek meg kellett ott is, igaz, akkor előre felhívta rá a figyelmem).

Valószínűleg az ismerős gyereke sem érti, ha bizonyos helyeken úgy tanulta, kell köszönni (a boltos néninek, a szomszéd Gizikének), akkor másoknak miért ne kéne?

2022. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen azt, hogy tud köszönni talán? Sok gyerek nem akar köszönni, ismerősöknek se.
2022. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
7-es, a "tud" és az "akar" nem ugyanaz! Sok gyerek szégyellős és zavarba jön, ezért nem köszön! Nem szabad megszégyeníteni vagy megszidni ezért! És elég baj, ha a másik fél (aki nyilván felnőtt) erre megjegyzést tesz!
2022. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsánat az illetlen válaszért 7es vagyok.
2022. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:

Semmi köze nincs ahhoz, hogy hol élnek.

5,5 évesem van,mai napig köszön random embereknek(a felnőttek 70%nak, és minden gyereknek kivétel nélkül) az utcán,pedig Debrecenben lakunk, mindig is itt laktunk,szóval nem egy falu.És 2,5-3 éves korában, simán elment volna bárkivel(most már nem biztos).Volt,hogy a buszon átült egy nő mellé és megfogta a kezét,mert ő nem akart még leszállni,hogy vele megy tovább.

Nem tudom miért csinálja.

2022. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!