Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudjàtok, hogy jó...

Honnan tudjàtok, hogy jó szülők vagytok és nem teszitek tönkre a gyerekeiteket, akár csak jószándékból?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 13:00
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Én is minden este azzal a tudattal fekszem le, hogy én vagyok a legrosszabb szülő a világon
2022. aug. 8. 16:51
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
Miből gondolod?
2022. aug. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a gyermeked?


Akik ezt gondolják, azok általában nem rossz szülők, csak esetleg támogatásra van szükségük, senki sem születik úgy h egy zsebterorrista ellen bevethető összes praktikát tudja. :) de ha belatod h valami nem jó is igyekszel valtoztatni akkor elég jó szülő vagy ami még jobb is mintha tökéletes szülő lennél mert ő azt hiszi mindent jól csinál miközben lehet nem is

2022. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
6,3,1 évesek. Sokat kiabálok, fáradt vagyok, szalad a ház, sose érek semminek a végére. Közben úgy érzem, hogy egyik gyereknek sem adom meg, azt amire szükségük lenne. Valakinek mindig kevés/rossz vagyok.
2022. aug. 8. 17:01
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus


Nincs segítséged, ki vagy merülve, nem tudsz feltöltődni


Ez nem a te hibad, itt a családi szociális háló nincs kellőképp kialakítva. Hol van a kepletben az APA?

2022. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Apa mindenben segít amiben tud, ő is le van harcolva.
2022. aug. 8. 17:19
 17/33 anonim ***** válasza:
47%
Ezért vállaltam csak 1 gyereket, mert tudom, hogy már 2 mellett sem lehet ugyanazt adni mindegyiknek. Szépen hangzik, hogy nagycsalád, de tessék, ez az ára. Kösz, nem.
2022. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Amíg nem úgy fekszel le, hogy tökéletes vagy, te csinálod a legjobban és mindenki más béna, csak te vagy helikopter, addig valószínűleg jó úton jársz. Amíg megkérdőjelezed a lépéseidet, utána jársz dolgoknak és hajlandó vagy változtatni és elismerni, ha valamit rosszul csináltál, szerintem nagy gond nem lesz.

Én csak remélem, hogy hosszútávón jó, amit csinálok, de sokszor érzem, hogy egy szörnyeteg vagyok, mert nem engedek meg neki mindig mindent, mert szabályok vannak és néha ezen összeveszünk. Ilyenkor mindig rosszul érzem magam, de tudom, hogy nem lehet csak úgy korlátok nélkül élni bele a világba.

2022. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Nem az a gyerek érdeke, hogy folyton boldog legyen. Milyen ember lenne úgy belőle? Ahogy az sem érdeke, hogy folyton kontrollálva legyen. Minőségi időt kell vele persze tölteni, amit bevonva valamibe is lehet, meg persze nevelni is kell, hogy alkalmazkodva boldoguljon, és egészséges életre mutatni példát, és sok lehetőséget biztosítani, hogy megtalálja magát. De a személyiség meg annyira készen kapott dolog, erre szinte nincs is ráhatása egy szülőnek. Szóval a gyerekeket inkább terelgetni kell és önállóságra buzdítani. Ha innen nézitek, máris nem kell, hogy bűntudat legyen azért, mert nem nonstop rózsaszín felhőcske a gyerekkora vagy nem hajlandó elénekelni ünneplőben a dó-ré-mi-t felszólításra. Legyen egy alap bizalom köztetek, kapjon segítséget, ha kéri, mutass példát. De nem kell folyton kergetni se fegyelmezéssel, se kiszolgálással. És abszolút nem kell folyton bűntudatos tökéletes szülőnek lenni, az pont egy nagyon rossz példa az egészséges életre.
2022. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy rózsaszín felhőnek kell lennie a gyerekkorának, de ha meg nincsenek felhőtlen részei, akkor az sem jó. Máskülönben meg rá kell tudni hangolódni az érzelmi szükségleteire. Hároméra kb lehetetlen, emellett hogy "Sokat kiabálok, fáradt vagyok, szalad a ház, sose érek semminek a végére" meg pláne.

Sok háromgyerekes példát láttam és kevésnél éreztem azt, hogy itt szívesen lennék gyerek.

2022. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!